Отказва да се храни с биберон!

  • 782
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Момичета, давайте идеи какво да правя Praynig Бебка е на осем месеца, а вече изобщо не иска да се храни с биберон. А като и дам адаптираното мляко с лъжичка, си го хапва. Не искам обаче да описвам какво значи да даваш 200 мл. адаптирано мляко с лъжичка ooooh!
Не ми се иска да я лишавам от АМ, но ако продължава така, ще ми се наложи май Cry

# 1
  • Мнения: 126
Пробвай с чашите с мек накрайник или тези със сламка. Малката също рано отказа шишето с биберон и сега пие мляко от чаша със сламка. Не се шашкай. Другата крайност пък е да се бориш след година да и махаш шишето, а тя да не го дава, което е по-трудно. Изпробвай всевъзможни начини, дори и с обикн. чаша и все някак си ще и хареса.

# 2
  • Мнения: 27 524
Сламка, накрайник, смяна на биберона - форма, материя, дупки. Пробвай  Peace

# 3
  • Мнения: 2 334
Сламка, накрайник, смяна на биберона - форма, материя, дупки. Пробвай  Peace

Ето много идеи Peace

# 4
  • Мнения: X
Сламка, накрайник, смяна на биберона - форма, материя, дупки. Пробвай  Peace

Също можеш да слагаш по една бисквита в млякото да се посгъсти, или да слагаш повече в другите храни, които предлагаш. Може и да е период, виж нослето, ушите....

# 5
  • Мнения: 4 433
дано да е период и да отмине Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На тази възраст дъщеря ми също отказа да се храни с биберон....започнах да я храня само с лъжица.Млякото го давах с бисквити Peace

# 7
  • Мнения: 730
Момичета, давайте идеи какво да правя Praynig Бебка е на осем месеца, а вече изобщо не иска да се храни с биберон. А като и дам адаптираното мляко с лъжичка, си го хапва. Не искам обаче да описвам какво значи да даваш 200 мл. адаптирано мляко с лъжичка ooooh!
Не ми се иска да я лишавам от АМ, но ако продължава така, ще ми се наложи май Cry

Напълно те разбирам! Давала съм с лъжичка и кърма и адаптирано мляко на новородено, защото не искаше да засуче. Голяма мъка е , но твоето бебе е по-голямо и можеш да си му даваш ако не с лъжичка, с чашка примерно, да не повтарям Блонди за другите начини.

# 8
  • Мнения: 306
Благодаря на всички за отговорите! Hug
pandora , определено е от нослето, дано като се оправи, да си поиска пак шишето Praynig

# 9
  • Мнения: 594
Сламка, накрайник, смяна на биберона - форма, материя, дупки. Пробвай  Peace

Бебчо също отказа още от самото начало биберона - не искаше и вода да пие... в началото му давах по мъничко с лъжичка за кафе... като стана на 3-4 месеца пробвах с обикновена чашка за кафе - и оттам пиеше (то е ясно че повечето отиваше по дрешките). Купих му бебешка чашка с мек накрайник - и на нея се цупеше и не я искаше, но постепенно посвикна... пийва по малко оттам. Наистина най-добре пробвай  Peace

# 10
  • Мнения: 431
До 6 м. съм давала млякото с лъжичка,след като пробвах всички посочени варианти-голям кошмар!Да не говорим,че детето ми е злоядо  #Crazy
Вода му изливах(по малко) в устата от шишето.В големите жеги започна сам да пие вода(от накрайника),тогава пак го пробвах с мляко и стана.От тогава пие млякото с мек накрайник на "Нук".Напоследък пак се цупи,дано да е временно  baby_neutral

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И от мойте единия не иска вече нищо от шише. С лъжица му е по-лесно явно. Опитах с чашка но така се задави, че ми изкара ъкъла. И аз се чудя какво да го правя.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт