Oтново май сме болни :(

  • 4 701
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета и вие, сладинки бебешорчета и вече не толкова бебешорчета.
Не знам от къде да започна, ужасно съм притеснена. Имам чувството че болестите ни край нямат, на всеки две седмици и пак наново нещо ново се появява Sad  Sad  Sad
Преди около 2 седмици, спряхме инжекциите, Никол беше болна от пневмония, която се появи след ангина, която беше предшествана от многобройни ангини, които се проявяваха горе - долу през същите периоди на здраве(ако може въобще да се каже, че е била здрава), т.е. през около 2 седмици все има нещо, което да тормози малката, я запушено носле, я зачервено гърло, я ангина. Последният път много се бях уплашила с тези инцекции, докторката(не личната, а педиатърйата ри, която ходим, ако има нещо по - сериозно) ме увери, че сега нямало вече да боледува така често. Даже даваме Мултисаностол и Silicea, хомеопатични гранулки, за подсилване на имунитета.
Не знам вече какво да правя, личната ни лекарка е и хомеопат, но не класически, а Боаронски - което(поне доколкото аз съм разбрала) означава, че лекува с хомеопатия, но на принципа на алопатичното лечение, което по мое мнение, няма добри резултати. Имам чувството, че нещо изпускам в цялата история, не мисля че е нормално на всеки две седмици Никол да е болна. Вярно, не пием всеки път антибиотик, но това не ме успокоява. А и честно казано май нямам много голям избор, живеем в малък град (разлог, близо е до Банско) и тук , пак се застраховам, това е мое мнение, няма добри специалисти, било за детски болести, било за възрастни.
Моля, ако някой има координати на лекар - хомеопат (но класически) някъде близо да ме упъти. Склонна дъм да я водя и в Благоевград, но за София ми е непосилно, просто нямам финансовата възможност, всеки път, когато е болна да ходим до там.
А и бих се радвала, ако някой може да каже някоя дума за успокоение, ами като тръгнем на ясла, чувала съм, че там децата боледуват по - често, отколкото като са си в къщи.  Cry  Cry  Cry  Cry

# 1
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
juju_02 съм аз! Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 846
Проверихте ли дали не става дума за някаква алергия? Скъпият е бил постоянно с ангини и бронхити от 7-ми или 8-ми месец. Наложило се е да го пратят в друг град, за да закрепне. Накрая се оказало, че е алергия. Сега е алергичен към полени и домашен прах (акари). Получава асматични пристъпи от алергията и киха. И като го трушне алергията - все едно има тежък бронхит.

Дано не е нещо такова.

И да оздравявате бързо и да не повтаряте вече.

# 3
  • Мнения: 5 500
Сигурно си прочела темата за водораслите и Коластрата. Свържи се с някой от вашия район, който ги разпространява или самата ти стани такава, ще ти излиза доста по-евтино.
Мога да ти препоръчам Д-р Вилма Михайлова /педиатър, класически хомеопат/, но трябва да отидеш до София, въпреки това за един, два пъти си струва.
Клиника Хирон, телефона е 088 8854 834.
От толкова далече това мога да направя за теб и успех ти желая Sign Exclamation

# 4
  • Мнения: 4 458
Много ми е мъчно за вас Cry  Знам колко е трудно с болно дете - моите са близначки и постоянно се заразяваха една от друга. аз имам и особенно мнение за инжекциите - имам доста лош опит с тях и едната ми дъщеря точно в провинцията. Не искам да кажа, че няма добри лекари там но нещо....аз поне не съм ги срещала.
Афродита е права, няма да е лошо да пробваш с водораслите. Не е задължително обаче да идваш до София за да станеш дистрибутор! Има и по-лесен начин, без да идваш до тук.
Не взимай продуктите преди да си се консултирала с човек който разбира от алготерапия - за да има ефект.
Една моя приятелка е от Разлог - може и да се познавате. Тя не е дистрибутор на продуктите, но има поглед над нещата и даваше доколкото знам на детето си коластра. Тя е омъжена в София и живее близо до нас и от детските площадки се познаваме.
Разгледай сайта: aquasource.net за повече информация. Ако нещо не ти е ясно мога да ти обясня - поне в тази борба с детските болести имам доста опит Grinning

# 5
Привет, juju_02!
Напълно те разбирам и съчувствам. Дъщеря ми е на 2г. и 4 м. и от януари допреди 3 дни бяхме на схемата 2 седмици болни/ на антибиотик/ 1 седмица здрава. Cry  Тя ходи на ясла и всички ми казваха, че това е причината. Ок спрях я у дома, но кошмара продължи Rolling Eyes  и реших да я вода в София. Ха,човека се смя  Laughing доста и дано това, което установи е било причината, но ми се стори логична, а нашите "специалисти" не пропуснаха да ми взимат по 10.00лв всяка седмица/поне да имаше за какво/ Twisted Evil .
P.S. Аз съм от Банско така, че знам за какво става въпрос.
 Wink

Ех, дано спрат да боледуват малките сладури.

# 6
  • Мнения: 3 562
Това ли е спасението при често боледуване - водорасли Confused:

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
juju_02, знам, че въпроса ти е къде да намериш добър хомеопат, но все пак защо не се обърнеш към традиционната медицина? Embarassed Наистина не е нормално да е всеки ден болна!
Пожелавам Никол да се оправя бързо, че ей я, иде зимата и игрите с шейните  Grinning
Целувки на Никол от нас с Александра!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
juju_02,
виж й сливиците и дали няма увеличена 3-та!  Rolling Eyes
Щерката беше точно както ТИ описваш...2 седмици уж здрава и после антибиотик--ангини, ангини, ангини...побелях!  Close
Извадих й 3-те сливици и нещата се подобриха значително!
Успех!  Grinning  Grinning  Grinning
 П.П: водола съм я при В. Михайлова - никакъв ефект - не те съветвам!

# 9
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Отново и отново Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
пак се продължава с ангините, ще се побъркам нощес беше отново с 40 Т , свляхме я сутринта педиатърката ни каза, че трябва още една година за да й се извадят сливиците, ние все пак преминахме на традиционно лечение с антибиотици ама всеки месец да пиема антибиотици, защото тя буквално всеки месец е с ангина, последното ни посещение при докторката (първичен преглед) беше на 30 август, т.е. лечението е продължило до 9-10 септември, и сега пак ангина, каза, че след като се излекуваме ще ни изпише някакъв спрей - ваксина за бактериалните инфекции, но аз се питам защо чак сега Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
Незнам какво да правя ще се побъркам, че детенце е болно... Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry

# 10
  • Мнения: 8 769
Сега се връщам от ходене по докторя. Оказа се, че и ние имаме ангина. Повечето съвети от приятели с деца и от лекари са,че ангина с водорасли и хомеопатия не се лекува. Може само да стане по-лошо.... Аз лично не бих искала да давам на детето си антибиотици, но след като от 4 дни поддържа температура, и разните му там хомеопатични нищо не правят, а дъха й се вмирисва все повече и повече Sick , май нямам избор.... Cry
juju_02, какви антибиотици са изписали на дечко?

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
juju_02,
виж й сливиците и дали няма увеличена 3-та!  Rolling Eyes
Щерката беше точно както ТИ описваш...2 седмици уж здрава и после антибиотик--ангини, ангини, ангини...побелях!  Close
Извадих й 3-те сливици и нещата се подобриха значително!
Успех!  Grinning  Grinning  Grinning
 П.П: водола съм я при В. Михайлова - никакъв ефект - не те съветвам!

Аз съм имала трета сливица и съм се побъркала от боледуване. След като са ми я извадили, майка ми разказва, че съм спряла да боледувам като с магическа пръчка....
Да звънна за консулт на д-р Михайлова, може пък да даде мнение Confused  Confused:

# 12
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Много ще съм ти благодарна, ако го направиш, даже ако имаш възможност дай ми и нейни координати, ние живеем в Разлог, но вече доста се замислям дали нямаме нужда от консултация и някъде на друго място, в София например.

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Туфи
Да звънна за консулт на д-р Михайлова, може пък да даде мнение Confused  Confused:

Току-що говорих с д-р Михайлова. Бе много любезна, и каза,че е убедена,че ангина може да се лекува с хомеопатия.  Shocked Сега вече се разбих отвсякъде Shocked  Shocked Изписа ми по телефона разни илачи, след като й обясних симптомите. Каза още,че всички добри варненски хомеопати сега били точно в Сф на някакъв семинар  с някаква индийска лекарка.
На кръстопът съм!  33uu  Какво да избера? Shocked  Cry

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: Туфи
Да звънна за консулт на д-р Михайлова, може пък да даде мнение Confused  Confused:

Току-що говорих с д-р Михайлова. Бе много любезна, и каза,че е убедена,че ангина може да се лекува с хомеопатия.  Shocked Сега вече се разбих отвсякъде Shocked  Shocked Изписа ми по телефона разни илачи, след като й обясних симптомите. Каза още,че всички добри варненски хомеопати сега били точно в Сф на някакъв семинар  с някаква индийска лекарка.
На кръстопът съм!  33uu  Какво да избера? Shocked  Cry


...айдееееее - тя "на живо" нищо не ни помогна, а вече и по тел-а лекува!тц-тц-тц....
Бях - я глей кви работи вече ставали Wink !

Общи условия

Активация на акаунт