пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 838
  • 179
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
седя си тук .... потя се в тази горещина ..и в главата ми само едни сладки ,едни торти ...лоша работа ..издавам и конкретната при4ина . от близо 2 седмици  "майстора " дето идва в къщи съвсем ми разбута фурната и съответно ама никак не мога да я ползвам . стоят си резервните 4асти купени от сума ти време ,ама няма кои да дойде --- това му викам "испанска то4ност"понеже за испанците като трябва да свършат нещо винаги е "маняна"(утре)---------
и така това беше само малко лири4но отклонение ....всъщност ,мислейки си тука за храна , се 4удех ..какво е хубаво да се опита във всяка една страна . такова което си го нямаме в Б-я.
аз ще по4на за Испания -  за това което ми е на мен по вкуса  иза което се сещам в момента де  :
4орисо - салам от едри пар4ета , с някаква 4ервена подправка , като го режат на тънко става "смилае" , и доста вкусен
 хамон - бут приготвен поспециален на4ин ,където месото остава 4ервено ,като нашата пъстърма ,има доста особен вкус и даже в на4алото хи4 не ми харесваше,ама сега.....
 турон - общо название , халва..но биват хиляди вида , лошото е 4е пове4ето от тях се намират само по коледа инова година
4уррос -тестяно изделие  ,тестото прили4а на за пони4ки ,  топи се  в горещ шоколад..много вървежно по всякакъв вид празненства
 тарта де мансана (ябълкова торта ) и тарта де кесо (от сирене)
айде 4е май отивам да тършувам из кухнята  Laughing Laughing Grinning

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сега Хонда те утрепа!!!! #2gunfire

# 2
  • Мнения: 382
И АЗ! И отивам да тършувам в кухнята.  smile3511

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Сега Хонда те утрепа!!!! #2gunfire
що бе   Wink -аз съм "любознателна" - един ден като събера пари - да ходя по света да знам какво да си купувам Simple Smile Sunglasses и да ям
пък тя Хонда ве4е свърши с диетата  Wink

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
И АЗ! И отивам да тършувам в кухнята.  smile3511
после като се върнеш да доложиш какво си намерила  Wink
и да се стегнеш на напишеш - какво си хапвате там в немско  Laughing Laughing Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 238
а нещо веганско? Wink Wink Wink Wink

# 6
  • Мнения: 1 238
И АЗ! И отивам да тършувам в кухнята.  smile3511
после като се върнеш да доложиш какво си намерила  Wink
и да се стегнеш на напишеш - какво си хапвате там в немско  Laughing Laughing Mr. Green

Ще ти издам аз какво ще хапна за вечеря Wink Wink Wink Wink За него не се изисква фурна Wink Wink Wink Wink
Печени чушки, после панирани в брашно и опържени в олио. И накрая полети с доматен сос. Това е рецептата на майката на дядо ми. newsm22

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аде ти ме уби
в Испаня ВегетарианЦи Нема - те това е
шеги4ка ,шеги4ка

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750


Ще ти издам аз какво ще хапна за вечеря Wink Wink Wink Wink За него не се изисква фурна Wink Wink Wink Wink
Печени чушки, после панирани в брашно и опържени в олио. И накрая полети с доматен сос. Това е рецептата на майката на дядо ми. newsm22
аз това го правих само 4е с мле4ен сос - понеже до скоро това беше "специалитет" на свеки и аз не бях "квалифицирана " за такъв вид манджи  мъжо направо ме разцелува ..обмислям възможносста цяла седмица да пържа 4ушки с мле4ен сос  Grinning Grinning Grinning

# 9
....
пък тя Хонда ве4е свърши с диетата  Wink
НЕ съм - днес и още един ден   People No Good newsm66 af
Оплюмчих се Embarassed

То май британците си нямат нищо особенно, което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се опита.  newsm78 Пъчят се с тяхната "английска закуска" - ама ти се е направо "атомна" бомба.
Скотовете пък се пъчят с "Хагиса" (Haggis) си и "Черният будинг"  Sick - за мене са отврат, за тия дето обичат кървавици и подобията им ще им хареса

Забравих "Фиш енд чипса" (пържена мазна риба с пържени картофи, полети с оцет Sick)

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 15:04 от Honda

# 10
  • Мнения: 2 825
Стигааааааааааа, на ниЩо не прили4а това ваЩо smile3511 и аз съм гладна. Добре поне 4е свърШвам работа и след около 30 мин Ще съм си в нас и Ще има  newsm55  food002
Анка, аз 4уро много оби4ам, ама хамона оЩе не мога да се нау4а да го ям...

# 11
  • Мнения: 1 238
аде ти ме уби
в Испаня ВегетарианЦи Нема - те това е
шеги4ка ,шеги4ка

ауууу...лошо.
значи да не идвам там...
То не че в Дания има много вегетарианци де...

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами....какво си хапваме??? За съжаление, Холандия няма много национални неща- голяма смеска е.....
Ама ще се опитам да изредя някои неща:

vla- това е за десерт и е като крем нещо, но във всякакви разновидности - с плодове, без, с киесло мляко смесено, с шоколад, с ванилия. Много е вкусно, ама и килограмките  ooooh!

хаше- това малко прилича на винен кебап- с много лук се прави и телешко месо

хотспот- в няколко разновидности- 1. картофи с моркови и лук /смачкани като пюре/+ наденичка+ едно голямо кюфте:2. картофи с с кисело зеле на пюре и другите неща са същите: 3. картофи с андайви /не знам как е това на български-вид спанак е/ и  
същите неща.

сирене /тип кашкавал/- май, към 1000 вида

фрикандел- форма на кремвирш, ама не е. Пържи се във фритюрник и е от смляно месо. Много е вкусно с пресен лук.

Крокет-пак смляно месо, но с панировка и пак за фритюрник.

картофи- много и във всякакъв вид /някои ги ядат през 90% от живота си всяка вечер/  Rolling Eyes

Сигурно има още, ама другите холандки да се включат и те..... Wink  


# 13
  • Мнения: 5 183
A paelia ?!:)
Skoro nashi priateli, jiviali dve godini v Ispania, ni postiha s paelia i si oblizahme prastite ot kef!!!  chef Wink

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750


картофи- много и във всякакъв вид /някои ги ядат през 90% от живота си всяка вечер/  Rolling Eyes



каот каза това за картофите се сетих за 4ехите ..които до колкото знам без купа варени картофи не сядат .

Общи условия

Активация на акаунт