ЗАПЕК!!!

  • 1 905
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
          Момичета,помогнете ни  Sad !
    От вече около месец сме със запек.Малкият ми е на 6 месеца.Захранваме се с пюрета,но сме все още основно на кърма.Малкият ака всеки ден,даже някои дни по два пъти,но акото му е твърдо,някои дни е като барабонките на овцете.Чувала съм,че бебетата кърмачета трябва да акат рядко ако.
   Опитахме много неща-три,четири дни беше само на пюрета от тиква,синя слива и круша,давах му два дни Лактулоза.Принудих се,въпреки нежеланието ми,и даже опитах с Дуфалак(3 пъти по 1 ч.л.)-ака 3-4пъти,но отново твърдо.Правих му и разхлабващ чай(една баба-билкарка,ни даде билката),но отново нищо.
   Мля ви ,дайте ми съвет какво мога да дам,че да има резултат  Praynig .
   

# 1
  • Мнения: 257
Аз давах Лактулоза и при нас действаше пробваи със сок от круша чувала съм че върши робота
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 170
Може би трябва да приема повече течности  newsm78  Посъветва ли се с педиатъра на детето?

# 3
  • Мнения: 7 723
Кво значи "ЗАПЕК"?...с три удивителни? newsm78

Детето си е съвсем на ред и си ака съвсем нормално.
Естествено, че консистенцията на акото ще му се измени.
Детето приема нови храни и е нормално акото да не му е
като през предишните му 5 месеца живот, когато е било само на кърма.

Не мъчи детето с медикаменти.
Стомахчето му ще се регулира от само себе си Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 43 900
Бе...барабонките...на към запек отиват...все пак ако си ака всеки ден няма защо да го мъчиш с лекарства....
И чесно казано бих спряла за извесно време със захранването....

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давай повече сокчета и разхлабващи плодове Peace

# 6
  • Sf
  • Мнения: 978
Махни ориза, иначе си продължавай със захранването. Ако ака всеки ден, не е запек.

# 7
  • Мнения: 1 091
Давай повече сокчета и разхлабващи плодове Peace
И аз мисля така и ако не те бърка добави овесени ядки към менюто на детето.При нас имаше ефект.  bouquet

# 8
  • Мнения: 544
Да не е от нишестето в пюретата? И аз мисля, че щом си ака всеки ден, не е нужно да му даваш медикаменти. Повече течности и коремчето след време ще се регулира. Може да правиш масаж на коремчето, ако детето се мъчи.

# 9
  • Мнения: 229
при нас помага - банан , тиква , сини сливи. И въпреки всичко , когато в менюто му има ориз , грис, повечко месце също ака барабошки. По важно е че ака всеки ден

# 10
  • Мнения: 1 103
Давай повече сокчета и разхлабващи плодове Peace
Подкрепям просто давай повече течности.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
Да не е от нишестето в пюретата? И аз мисля, че щом си ака всеки ден, не е нужно да му даваш медикаменти. Повече течности и коремчето след време ще се регулира. Може да правиш масаж на коремчето, ако детето се мъчи.

Ако е от това - има пюрета без нишестета в тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 742
Щом яде пюрета дай му круша или сини сливи.

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Приготвяй домашна храна, като я пасираш. Не му давай нищо купешко, изцеждай му сама сокчетата, ако даваш, предлагай повече вода, махни ориза, наблегни на тиква, зобре узрели круши, сини сливи.

# 14
  • Мнения: 65
От личен опит  в подобна ситуация:
една чаена лaжичка млечна захар- Milchzucker (има я в аптеките) в 100мл слабо чайче (ние пием копaр).
Действа след около 40 мин.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт