Въстановяване след хранене със сонда?

  • 3 938
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
На моя приятелка детето беше хранено около месец и половина със сонда през носа, сега се възстановява но все още рядко преглъща. Има ли някой от вас които да са преживели това, дали мускула като не е работил дълго време  му е необходимо време, за да се възстанови? Детето е все още трудно контактно, за да обясни какво му е. Беше с оток на дясната половина от мозъка и все още е с пареза на лявата част на тялото, но така и не му поставиха диагноза.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Гълтателният рефлекс може да не е напълно възстановен, заради преживения мозъчния оток.

# 2
  • Мнения: 93
Синът ми беше опериран от пилорна стеноза на 2м.
Беше със сонда, но при него се получиха усложнения след операцията и сондата остана близо 2 седмици - което за така рутинна операция е твърде много.

След това нямаше проблеми с гълтането, но имаше проблеми с храненето и поемане на течности - и това продължи докато навърши 1 година. Но дали това се дължеше на сондата, на силния рефлукс в допълнение на пилорната, не знам. Много изследвания му правиха, като докторите все ме увещаваха, че ще се оправи, и факт - сега е добре - вече на 2г. и 2м.  (да чукам на дърво). Със сигурност имаше елемент, че е забравил да гълта и му трябваше време да престане да повръща, да забрави този рефлекс ...

Успех с оздравяването!

# 3
  • Мнения: 1 849
Благодаря ви момичета!!

Общи условия

Активация на акаунт