вещо мнение на нотариyс

  • 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Мили Мами,
трябва ми вещо мнение на нотарyс или някой, който е изпадал в сащото положение;
С две думи;
Имам пълномощно лице в софия, което трябва да ме представлява при покупката на апатрамент. Издадох специфично пълномощно със всички детайли заверено от консулска служба тук. Cега след като всички документи са били представени пред нотаруса, след като е разбрал че имам и съпруг- изисква Декларация за гражданско положение. Въпросът ми е;

След като се подписвам лично под чл. 313( заверка на данни) дали трябва тази декларация да я заверявам пак в консулството, след като данните са същите катоот пълномощното?

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 19:44 от Lil_Vixen

# 1
  • Мнения: 606
трябва ми вещо мнение на нотарyс
И на мен ми трябва безплатна консултация.

# 2
  • Мнения: 216
O'k напълно те разбирам, въпроса е че съм 10 часа назад трябва да чакам до утре за да се обадя на нотарюса, който е ангажиран със покупко продажбата. Искам да знам дали трябва заверка като се подписваш под чл. 313 не е скъпо мнение.  Confused

А забравих да споделя че БГ консулство не отговаря на тел обаждания( или поне тази сутрин не им се отговаря на тел)

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 20:40 от Lil_Vixen

# 3
  • Мнения: 606
Ако бях нотариус, щях да ти кажа какво да правиш. Ей така, безплатно.
Не вярвам някой да ти помогне.

# 4
  • Мнения: 4 585
Пиши на лични на Нотар, той пише чат пат в Споделете.
Ако аз бях нотариус, ако ти си на автара, ако аз бях по-млад, ако беше по-наблизо - ехееее.

# 5
  • Мнения: 9 814
Да, трябва ти и удостоверение за семейно положение.

# 6
  • Мнения: 216
Много благодаря и на двамата за желанието да помогнете, просто реших че от опит глава не боли. ( дори българското посолство във Вашингтон ДЦ, не ми отговори на въпроса а ме ориентира към министерство на правосъдието, така че..продължавам) и благодаря за референцията към Нотар- дано го намеря че търсачката каза че няма такова нещо.

# 7
  • Мнения: 46 488
... дали трябва тази декларация да я заверявам пак в консулството ...

Трябва.

# 8
  • Мнения: 4 668
Да , нужна ти е декларация за гражданско , семейно и имотно състояние . Категорично . Когато се извършва такъв вид сделка е 100 % необходимо . Умишлено не изпадам в подробности . Надявам се да съм ти помогнала .
Консула , който е извършвал заверката е трябвало да ти каже , за да ти спести двойната работа , но те обикновено не смятат за нужно да се хабят , както и не смятат , че са там , за да помагат на хората  Confused
Трябва да се завери и декларацията в консулският отдел .

# 9
  • Мнения: 2 786
За декларацията по чл.25, ал.7 от ЗННД ли става дума?
Ако да - то и тя се заверява нотариално и се изисква щом сте купувач.

# 10
  • Мнения: 216
Да потърсих и е по чл. 25...... но не е ли проблем факта че не живея в БГ, ( с БГ гражданство сам, но сам с постоянно жителство тук?) Thinking

# 11
# 12
  • Мнения: 2 786
Да потърсих и е по чл. 25...... но не е ли проблем факта че не живея в БГ, ( с БГ гражданство сам, но сам с постоянно жителство тук?) Thinking

Не мисля, че е проблем.
Купувач си, попълваш я.
Защото апартаментът става семейна собственост след покупката и при евентуална продажба ще се изискват подписите и на двамата Wink
Накратко - завери си декларацията в консулството, тя важи само в рамките на календарната година обаче!
Ако ще финализирате сделката до 31 декември, определено си заслужава Simple Smile
Ако няма да стане тази година, можеш и да почакаш.

# 13
  • Мнения: 216
Точно за това ми е че искаме да се финализира до края на годината. Благодаря ви на всички Получих много ценни съвети и тук и на ЛС и сега поне сам по-запозната какво се изисква и ще се боря с консулски служби( че то там си е борба за живот) Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 5 605
Да , нужна ти е декларация за гражданско , семейно и имотно състояние . Категорично . Когато се извършва такъв вид сделка е 100 % необходимо . Умишлено не изпадам в подробности . Надявам се да съм ти помогнала .
Консула , който е извършвал заверката е трябвало да ти каже , за да ти спести двойната работа , но те обикновено не смятат за нужно да се хабят , както и не смятат , че са там , за да помагат на хората  Confused
Трябва да се завери и декларацията в консулският отдел .
Трябва ти задължително.

Общи условия

Активация на акаунт