ЗИБОР - предписвали ли са ви го, дайте отзиви

  • 6 669
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 144
Привет, момичета, моля да споделите мнение. Предписвали ли са ви това лекарство за инжектиране в корема, има ли странични ефекти, доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 1 545
Stella Maria, това е лекарства, което се изписва в суперконкретни ситуации. Страничните ефекти и положителния ефект зависят от правилно преценена доза, и времето което ще се инжектира.Дано някой все пак ти отговори.По принцип това е специфичен хепарин. Не е от най-известните и често изписваните.

# 2
  • Мнения: 1 144
Благодаря, Бимбаа, дано всичко е наред, вече си го слага въпросната пациентка, за която питах и в петък е на контролен преглед. Действително явно е рядък медикамент, защото почти никъде не намерих отзиви за него и накрая жената просто реши да се довери на лекаря. Дано всичко е наред с нея, защото от 6 години ми гледа децата, а сега и бебето, и е повече от баба за тях, а аз изцяло й разчитам...

# 3
  • Мнения: 1 545
Желая бързо възстановяване на госпожата! Макар и виртуално, искрено го желая!

# 4
  • Мнения: 1 144
Много благодаря, аз продължавам да пиша тук, защото си мисля, че може и други майчета да се заинтересуват или да са в подобна ситуация.

Валя си сложи 10-те инжекции от този зибор и тромбът й е спаднал доста, така 4е явно върши работа. Междувременно обаче й предписват и да пие хепарин за разреждане на кръвта, а при това й правят и изследвания, че то пък било опасно да не се разреди прекалено много... за пръв път се сблъскваме с такова заболяване. Ако случайно можете да ни посъветвате нещо за лечение, пишете моля, че бил много опасен този тромбофлебит. Може и да звучи странно, но ми е много близка моята гледачка, притеснявам се за нея, все едно ми е майка. А и много разчитам на нея, затова така присърце съм взела проблема й, чак и вас занимавам. Simple Smile

# 5
ЗИБОР е нискомолекулен хепарин,съвсем от скоро на пазара,регистриран е само в три европейски страни,едната от които е България.Пуснат е на пазара в следствие на три проучвания направени от лекари в Испания,сравнява се с Клексан и не показва по - добри резултати от него.Аз не бих се доверила на този медикамент,няма проучвания,няма доказателства за ефективността му и безопасността му,за мен си е чист експеримент да го ползваш или препоръчаш на близък.Аз бих използвала и бих препоръчала на човек,който ми е близък и искам да разчитам на него,КЛЕКСАН,най - доказания,най - използвания,наложен в световен мащаб нискомолекулен хепарин.Да не забравяме,че съдовете са по цялото тяло и могат да бъдат засегнати жизненоважни органи,тромбофлебита не е безобидно заболяване,което трябва да се неглижира и да се експериментира с лечението.

# 6
  • Мнения: 1 144
Мимоне, очевидно разбирате от това. Тя приключи вече с лечението и не прави никаква поддържаща терапия, което малко ме притеснява, защото по природа си е човек, който мрази лекарства. Да взема ли да я пратя на лекар отново или да поговоря с нея за нещо поддържащо? Засега съм й намалила работния ден наполовина,з а да си почива повече.

# 7
трябва редовно да се проследява от лекар,особено ако има оплаквания.Общопрактикуващия лекар е достатъчен,ако се налага той да прецени към какъв специалист да я насочи - кардиолог,невролог,хирург.Пази боже от стршни последствия

# 8
  • Мнения: 1 144
Много благодаря. Simple Smile)

# 9
Основното предимство на зибор е профила на безопастност,който има. Това е нискомолекулярният хепарин с най- ниско относително тегло,което е пряко свързано с по-малък риск от кървене.Освен това единствен моге да се прилага както непосредствено преди,така и веднага след оперативна ин тервенция

# 10
Не е вярно,че зибор се продава само в 3 европейски страни. Регистриран е в Ирландия,Великобритания,Австрия,Италия,Испания,Украйна,Чехия,Унгария,Естония,Литва,Латвия,Естония,Турция,Аргентина и др. Той е единственият нискомолекулярен хепарин от 2-ра генерация. Всичко за него може да видите на адрес www.bemiparin.com

Общи условия

Активация на акаунт