Съвет към претърппелите спонтанен аборт

  • 6 317
  • 20
  •   1
Отговори
Момичета , преживели това нещастие, съчувствам ви. И аз преживях това преди няколко години. Пиша ви тези редове, защото искам да споделя своя "опит". Страдах доста и търсих причината, четох доста и реших профилактично да си направим ДНК тест за полово-предавани
болести, без да имаме основание да мислим, че сме болни. Оказа се, че имаме два вида микроорганизми- микоплазми и уреаплазми, които могат да доведат до спонт. аборт и др. усложнения. Лекувахме се дълго/месеци наред/ с разл. антибиотици, които не помагаха, тестът
все беше+. Единствено  РУЛИД ни помогна да се избавим от тази напаст, и благодаря на БОГА, следващият ни опит беше успешен.  Ако ви се е случило това нещастие, особено повече от 1-н път и незнаете причината, изследвайте се- нищо не губите, някакви си дребни пари.
Късмет на всички и успешна бременност!!!

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
искам да те питам микоплазмата къде я правихте?
какъв тест? щото моя гинеколог каза че в Бг не се прави май теста който установява единствения опасен щам микоплазма.....

# 2
В ЕВА - Медикал -Варна, частна лаболатория.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мерси
всъщност сега прочетох - точно моя гинеколог каза че се прави ДНК тест...това ми бе странно що ДНК....
имаш ли инфо да попрочета нещо? мерси предварително
уз имам микоплазма урелетикум и всъщност се притеснявам дали не съм я имала по време на бремеността и дали заради това Мария - малката ми дъщеря - няма още пернатално установена хидронефроза

# 4
  • Мнения: 437
И аз се включвам в тази тема, макар да се чувствам като натрапник, защото аз не съм преживяла нещастието на мамите от този форум(Слава Богу!!!), а и се надявам никога да не го преживявам...
 Оказва се, че много акушер-гинеколози не обръщат достатъчно внимание на щитовидната жлеза, когато става дума за трудно забременяване или за спонтанен аборт(особено ако абортът не е първи).
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/461/67/
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3710.0
Това е засега.По-къдсно ще се включа и с други линкове.Дано информацията се окаже полезна...

# 5
  • Мнения: 432
Чета написаното тук и реших да попитам за мнение.Преди два дни направих спонтанен аборт ккойто все още преживявам.Търся отговори (както всяка майка сигурно ми се иска да има виновен). Токущо бях открила  EFP Сега лекарката каза че няма да ми прави изследвания защото първата ми бременност протече нормално а това ми е първи аборт.Въпроса ми е дали все пак да не настоявам за изследвания .Дали ако имам проблем с хормоните е възможно да не са се проявили при първата бременност (преди три години) или да са се появили без признаци в последствие.

# 6
renxy,
задължително си направи генетична консултация. Там ще те насочат дали има нужда и какви точно изследвания да направиш.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Чета написаното тук и реших да попитам за мнение.Преди два дни направих спонтанен аборт ккойто все още преживявам.Търся отговори (както всяка майка сигурно ми се иска да има виновен). Токущо бях открила  EFP Сега лекарката каза че няма да ми прави изследвания защото първата ми бременност протече нормално а това ми е първи аборт.Въпроса ми е дали все пак да не настоявам за изследвания .Дали ако имам проблем с хормоните е възможно да не са се проявили при първата бременност (преди три години) или да са се появили без признаци в последствие.

съжалявам за загубата ти
няма еднозначен отговор на въпроса ти
може никога повече да не се случи това което е станало...но може и иначе
тук и в една друга част на форума за жалост видях как понякога когато се приеме, че първата бременост е основна и се съди по нея - се пропускат проблеми...
лично аз за себе си бих направила някое и др изследване - за да се убедя, че няма причини за притеснение
но пък има и нещо друго - аборта ти е изключително ранен - по принцип знаеш че до 12г.с. нищо не е сигурно, нали?
ако бе по-късен аборт задължително бих ти препоръчала изследвания, сега....Лилибон ти го написала много добре в твоята тема - уви тези твърде ранни тестове носят и твърде много разочарования...
успех, направи това което ще те успокои

# 8
  • Мнения: 604
Чета написаното тук и реших да попитам за мнение.Преди два дни направих спонтанен аборт ккойто все още преживявам.Търся отговори (както всяка майка сигурно ми се иска да има виновен). Токущо бях открила  EFP Сега лекарката каза че няма да ми прави изследвания защото първата ми бременност протече нормално а това ми е първи аборт.Въпроса ми е дали все пак да не настоявам за изследвания .Дали ако имам проблем с хормоните е възможно да не са се проявили при първата бременност (преди три години) или да са се появили без признаци в последствие.
Съжалявам за загубата ти·И при мен първата ми бременност протече нормално, за разлика от втората·Раждах извън пределите на БГ и лекарите ме убеждават, че при първи спонтанен аборт не са наложителни изследвания·Но ти ако можеш си ги направи ,за да установиш дали имаш основания за
притеснения,при евентуална следваща бременност·Силно  Hugот мен·

# 9
  • Мнения: 437
...Дали ако имам проблем с хормоните е възможно да не са се проявили при първата бременност (преди три години) или да са се появили без признаци в последствие.
renxy, съжалявам за загубата ти! Sad
Проблемите с хормоните могат да се появят по всяко едно време .Така, че ако този аборт е свързан с хормонални проблеми не е задължително тези проблеми да си ги имала и преди.По здравна каса тези изследваня са много евтини.Дори и проблемът да не е от там те съветвам да си направиш тези изследвания, за да отсраниш една от възможните причини за този аборт.Само трябва да се консултираш с лекар кога да се направят изследванията, тъй като трябва да мине известно време за да може хормоните ти да си влязат в нормалните стойности след бременността.
 А това, което ти е казала лекарката е меко казано непрофесионално.Настоявай за изследвания(хормонални, генетични), защото наистина може и да не се случи отново, но и ти едва ли лесно би преживяла втори път подобно нещо...Ако пак ти се опъва тая лекарка по-добре я сменяй...

# 10
# 11
  • Мнения: 6
 smile3518 Мили майчета загубих бебчето си във третият месец от бременноста си
съвсем случайно ,без обяснение,и адски бързо.
Мъките започнаха след това .Първо мъката/макар че имам 4ри год дъщеричка/,
а после и усложненията след аборта.Непрекъснати кръвоизливи. Два последователни кюертажа.
болки и всичко това водещо до невероятен срив в имунната система, хормонален дисбаланс .
И така близо три месеца ходене по мъките тъпчене с антибиотици, противозачатъчни по схема
и скъпи имуностимулатори /всичко това трябвало да приемам около 6 мс./
Много ми е трудно .Чувствам се зле психически и физически .Знам че трябвало" така да стане"
"че може би е било за добро" но не знаех че може да имам толкова последствия .
И всеки доктор ми казва че уж ми няма нищо ,а същевременно се чеше по главата и се чуди "бре ти ме изумяваш " от каде толкова кървене .
Е АЗ ЛИ ДА ЗНАМ .........
 Моля ако има друго майче което е преживяло такъв кошмар да ми даде съвет . Колко продължава и на какво евентуално може да се дължи .
и какви изследвания мога да си направя. Благодаря ви милички че ви има и че винаги сте готови да се отзовете newsm51

# 12
  • Мнения: 86
Мила Дада, много съжалявам за загубата ти и напълно разбирам какво преживяваш..., и емоционално, и физически... Казваш, че след аборта имаш големи кръвоизлеви..., да не се е получила някакв инфекция от кюртажа, недай си Боже!? Ти мери ли температура, взема ли антибиотици след кюртажите? Понякога тези кръвоизлеви се дължат и на хормонален дисбаланс , или пък ако плодът е бил по-голям..., честно казано , не съм сигурна. Моятя майка преди да забременее с мен е преживяла аборт в 4-ия месец и разказва, че е имала големи кръвоизлеви, температура и дори докорът й казал, че повече няма да има деца (това са думи на неуки доктори), и веднага след това отраз е забременяла с мен. 

Имам и познати, на които им праят кюртажи заради силни месечни кръвоизлеви заради хормонален дисбаланс и пак си имат дечица.
Според мен ще е добре да си изслаедваш хормоните..., но отиди при добър гинеколог и нека той реши какво да се прави.
Успех, мила!   

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мила ДИда, направо ужас - не стига болката от загубата, а  итова...
бих ти препоръчала наистина да се посъветваш с добър специалист за хормоналното ти състояние, и освен това да идеш на добър гинеколог - ен знам от къде си - и дали където си има такива доблри лекари....
успех и се ори - не се оставяй така независимо каков казват лекарите - не е нормално да кървиш и това си е, би трябвало да спре за толкова време...

# 14
  • Мнения: 6
благодаря ви милички
истината е че от три дни /след два месеца и половина/ми спря .
да взимах антибиотици след кюретажа
проблема се оказа хормоналния дисбаланс
и непрекъснатото лечение май даде ефект
но сега имам странно течение почти оранжево което ме притеснява
мисля да изчакам цикъл и да отида да си направя цито намазка
а относно докторите сигурно няма да повярвате но след проблема си аз много се рових из интернет и почти всеки път подсказвах на доктора си какво евентуално може да е станало  ooooh!
не знам какъв е извода
тези хора не четат ли
трябваше да изчакам около три нормални цикъла до ново зачеване
а сега брагодарение на тоя"специалист " който за по сигурно ми патна втори кюретаж и ме попиля
/защото докторка с по голям опит ми каза че там му е грешката/
сега трябва да се лекувам около 6 месеца и евентуално ако съм стабилизирана да помисля за второ дете /може би около абитуриенския бал на дъжеря ми/ Laughing
един съвет на майчета с този проблем
не позволявайте да ви дерат втори път ако това не е преценил поне още един доктора не "за по сигурно" Naughty
целувам ви благодаря че ви има

Общи условия

Активация на акаунт