Питане относно белтък в урината!!!

  • 14 384
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте,
вчера си взех резултатите от изследванията (Бременна съм в 14-та с.г.). Прегледах измерените стойности с референтните такива и всички са в посочените норми. Но ме притесни показателя "белтък в урината". Измерената стойност при мен е 15(+/-), а като референтна стойност пише, че трябва да бъде (-) отр. Притеснявам се, тъй като гинеколожката ми отсъства от страната в момента и ми каза да отида на консултация след 15-ти октомври. Моля ако някой знае колко е допустимата стойност на белтък в урината да каже нещо. Дали трябва да се притеснявам??? Моля помогнете!

# 1
  • Мнения: 2 755
Не трябва да има белтък в урината, но пробата е възможно да е била замърсена. Може да си пуснеш още едно изследване само за белтъка, струва стотики, но трябва добре да се измиеш, и да събереш само средната струя урина - малко извън контейнерчето първо да пуснеш. Някой дори препоръчват първо да е сложи тампон във влагалището, защото от там може да идва проблема със замърсяването на пробата.

# 2
  • Мнения: 229
Най добре е да се изследва първа сутрешна урина след тоалет ,първа струя навън и седимента на урината,за да се разбере от къде идва този белтък.Може да е от бъбреците не дай си боже,може да ебяло течение което е почти нормално при бременност
Не се стряскай предварително!

# 3
  • Мнения: 110
Благодаря Ви!  Hug

# 4
  • Мнения: 52
Цвети,най-добре е да повториш изследването,задължително със седимент.Понякога има субективни фактори за появата на белтък в урината.Трябва да се открие причината.Не винаги е безобидно.
Пожелавам ти безпроблемна бременност!

# 5
  • Мнения: 478
C_v_e_t_i
като повториш изследването и ако още има положителен белтък не чакай никакви гинеколози ами се хоспитализирай от нефролог. Бъбречен проблем може да има по много причини, разбира се може да се допусне и условно здрава бременна с белтък ако има нещо хронично но няма други проблеми. Най-желателно е назабавно да се търси причината. Бъбреците се влияят от инфекции, имунни комплекси/антитела, и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт