Силни болки в рамото и счупени ребра след падане. Какво да правим?

  • 32 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мъжа ми падна вчера в канала на един гараж и сега седи в къщи с две счупени ребра. Според хирурга и личния лекар освен да лежи залепен с лейкопласт нищо друго не може да направи. Освен ребрата обаче много силно го боли рамото а според докторите там му няма нищо. Освен това си удари и крака при падането но и за това не му обърнаха внимание. Също така не му пуснаха никакви изследвания за да се види има ли вътрешни наранявания. Цялата помощ се изрази в преглед от хирург и две рентгенови снимки.
Имам ли основание да си притеснявам и за какво да го следя?
Възможно ли е да има вътрешни наранявания без външни признаци?
Това което го притеснява в рамото е да не би да е някаква притисната вена защото и трудно диша. Може ли да се образува тромб и да не разберем навреме?
За болката в крака същи нищо не дадоха.
Той пи днес един аспирин, но той май не помага при тромб.

# 1
  • Мнения: 1 032
Трудно диша заради счупените ребра. Моят мъж също е падал в канала на гараж и е чупил ребра. От него знам, че болката е зверска. Не съм специалист, но си мисля, че при рентгеновата снимка биха се видели евентуални наранявания на дробовете. Сега му трябва лежане и спокойствие на мъжа ти. Ребрата не се превързват, там няма как да се обездвижи. Ако ти се струва неадекватно лечението- отидете в спешното да го види ортопед, макар че не го виждам мъжа ти как ще стигне до болницата с прясно счупени ребра  Sad

# 2
  • Мнения: 1 545
Аспирина по принцип за тромб помага. Не случайно в домашни условия при съмнения от такъв инцидент това е първото, което се взима. Нека си пие аспирина. Нищо лошо няма в него, стига да е със здрав стомах и аспирина да е от 325мг.
Затрудненото дишане е от ребрата, които е счурил. Няма как от вена да даши трудно. Може би ребрата притискат и затова диша трудно. Внимателно можеш да го наместиш в поза, в която той каже, че диша по-леко.
Болките в останалата част са от удара и натъртеното. Щом са правени снимки, ако има счупване щеше да се види. Можеш да следиш за повошена температура в областта на болките - рамото и крака. Ако мястото е много топло тогава може да се вземат мерки за допълнителен преглед. Ако пък е прекалено лилаво, това ознава че може би има някакви спукани капиляри, но да не плашат, те са нормални.  като цяло можеш да правиш компреси със спирт и риванол смесени едно към едно, а за болките може да пие нещо подобно на Волтарен, Диклак или Аулин. Тях може да ги пие, ако е със здрав стомах, защото и те дразнят стомаха. Ако се спрете на нещо подобно трябва да има два часа разлика между приема на тези лекарства и аспирин. Иначе те биха помогнали и ако има някакво възпаление, а не само за болките.
Ако все пак притесненията ви продължат може да викнете лекар у вас да го види, защото транспортираенето може и да е проблем.
Бързо възстановяве!!!

п.п.И храна богата на калции или допълнително калции, ако не обича млечни продукти!

# 3
  • Мнения: 526
има и кремове за натъртено място просто за да се махне болката а ако иска и нещо обезболяващо като ношпа, или посилно аулин

# 4
  • Мнения: 1 545
има и кремове за натъртено място просто за да се махне болката а ако иска и нещо обезболяващо като ношпа, или посилно аулин
Но-шпа-то е за гладки мускули,т.е. стомах, корем, черва. За този вид болки няма да свърши работа. Аулина става.

# 5
  • Мнения: 229
Има една стара приказка,че счупено ребро боли толкова дни на колкото си години,но като са две не знам!!!

# 6
  • Мнения: 17 546
Счупени ребра болят много и още повече при вдишване. А рамото ако е изкълчено, ще боли също много. Предполагам, че си наясно как боли изкълчен крак? Аспирин се дава за профилактика при разширени вени и при удар върху кръвоносен съд, защото действа леко разреждащо на кръвта и предпазва поне малко от образуването на тромби. За мазане на крака на удареното място, може да го мажеш с Хепароид.

Общи условия

Активация на акаунт