Неизвестно топче на ухото, помогнете ми

  • 10 440
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, моля да ми дадете съвет! От около 2-3 седмици имам едно малко топче на меката част на ухото, точно малко над мястото, където е дупката за обеци, ама няма връзка с нея (дано си представяте къде точно). Първоначално помислих, че е подкожна пъпка примерно, защото имам и пъпки по лицето и раменето, но все още не е избило. Чувала съм и за липоми и за други неща и засега не смятам да се консултирам с лекар. Мисълта ми е мислите ли, че може да е нещо опасно и сериозно, освен подкожни пъпки, някакви масни образувания и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 565
Вероятно нямаш повод за притеснение и е някакво масно образувание, ама все пак посети личния ей така да си спокойна за себе си. Може и пък да е някакво възпаление от обеци и да набира примерно..

# 2
  • Мнения: 1 961
да, най-вероятно е мастно образувание, на мен ми се е получавало често  Peace само по описание по телефона докторката ми  е казвала че е това и за да се разнесе по-бързо трябва да го масажирам леко... и така и става след 3-4 дни изчезва

# 3
Здравейте, моля да ми дадете съвет! От около 2-3 седмици имам едно малко топче на меката част на ухото, точно малко над мястото, където е дупката за обеци, ама няма връзка с нея (дано си представяте къде точно). Първоначално помислих, че е подкожна пъпка примерно, защото имам и пъпки по лицето и раменето, но все още не е избило. Чувала съм и за липоми и за други неща и засега не смятам да се консултирам с лекар. Мисълта ми е мислите ли, че може да е нещо опасно и сериозно, освен подкожни пъпки, някакви масни образувания и т.н.

може да е  някаква киста или мастно образувание,което се нарича липом!няма страшно!или ще исчезне или ще остане така Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 59
И на мен ми се е появявало на същото място.И аз се бях притеснила, защото стоя там почти месец.Вече щях да ходя на лекар когато топчето взе че изчезна.Така че не се притеснявай.Изчакай. Simple Smile

# 5
И аз не мисля, че може да е нещо сериозно. Дори това, което казва аааа, че може да е киста според мен е пресилено. Не съм чувала да има кисти или пък някакви злокачествени образувания точно там (да не дава господ). Или е подокожна пъпка или липом. А дали те боли като го пипнеш? Според мен в най-лошия случай ще се наложи да го цепнат, което е една интервенция за около 10-15 минути с местна упойка. Няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт