Тестери, срок на годност и други работи

  • 3 362
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 063
Става въпрос за продуктите в козметичните магазини и особено аптеките (дрогериите по-точно).
Виждам, че за парфюмите има тестери и когато искаш да си купиш парфюм, не ти дават тестер.
С червилата пак е така.
Май с повечето продукти е така.
Козметичен продукт, който е отворен и сложен за масово тестване се води, че играе ролята на тестер, нали?
И не е редно да го продават, защото все пак срокът му на годност тече от момента на отварянето?

Обаче - в една елитна аптека днес ми вдигнаха нервите по този въпрос. Преди време се подлъгах да си купя спирала от щанда им на манхатън, спирала която беше отваряна, но ме увериха, че била прясна - и аз патката да я купя Tired Крем за лице съм си взимала от там, за доста пари - пак отворен ooooh!

Днес влизам пак там, да търся рол он на Виши. Прежалих 16-те лева, дето струваше и ще тръгвам да го купувам, обаче момичето ми дава същия рол он, дето ми даде да помириша и да си мацна.
Викам - може ли да ми дадете някой, който не е бил отвярян?
Отговор: Ами ние по принцип не даваме да се отварят от клиентите.
Аз: Ами аз нали току що го отворих...? Вие ми го дадохте да го помириша, ами ако някой преди мен го е отварял, и това е станало преди 5 месеца, значи срокът му на годност не е реален!
Тя: Ами, хаха, аз не съм видяла в никоя аптека или магазин да има тестери на рол оните.
Аз: да, обаче сега като ми продадете този, ще изкарате нов, нали?
Тя: .....


Кой е прав и кой не?

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Клиентът винаги е прав.

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 894
права си разбира се Peace
като си даваш парите да си искаш нужното качество и количество Wink

# 3
# 4
  • Мнения: 410
В много случаи такова поведение от страна на клиента се приема като маниерно.  Close
За мен обаче си е в реда на нещата да искаш запечатан продукт! Peace

# 5
  • Мнения: 929
Трябва да си луда(извинявай за думата) да си купиш отварян и ползван продукт, а и защо след като вече си "пострадала" веднъж след покупка от там пак се връщаш в тази аптека.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Не бих си купувала нищо от аптека на толкова "мърляви" фармацевти... За мен т.нар. аптекар е почти, като лекар. Той, ако не може да спази елементарната практика да ти продава неотворена козметика, какво остава за лекарствата...  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 388
Продуктът трябва да е запечатан. Освен това да е неотварян и неползван.
Виждала съм как някои продукти се отварят, тестват и пак се запечатват.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Продуктът трябва да е запечатан. Освен това да е неотварян и неползван.
Виждала съм как някои продукти се отварят, тестват и пак се запечатват.
Не се учудвам , в моята младост съм си купувала Виши, като отвъртиш капачката крема ти се изсипва. Shocked  За сравнение дори Арома са запечатани, а Виши не   Shocked
Както и да е, вече купувам само марки, запечатани с фолио и/или опаковани в целофан. Само за шапоаните имам драми, но те са от друго естество.

# 9
  • Мнения: 9 063
Ясно.
Спокойна съм, че не направих цирк напразно.
Жалко, че момичето не е зацепило и сигурно доста други хора ще купуват продукти, които десетки пъти са били отваряни преди това...

а и защо след като вече си "пострадала" веднъж след покупка от там пак се връщаш в тази аптека.
А, де...и аз това се чудя...може би защото е близо до нас, в квартала ми е, не се налага да ходя до центъра, а не навсякъде има такива продукти. Сигурна съм обаче, че и на центъра да ида, пак ще ми дадат отворен рол он Laughing

# 10
  • Мнения: 2 388
Сиренце няколко примера ще дам набързо. Вярно не са се случвали в елитни парфюмерии, но това не значи, че и там не се случват.

Избирам си червило. "Естествено" няма тестер.
Продавачката ми е позната и отлепя лепенката, която е с бар - кода и свързва горната и долната част на гилзата. Дава ми да му видя цвета и ми казва пробвай. На мен не ми харесва, тя я залепя пак ( изобщо не личи, че е пипано ) и аз продължавам да разглеждам други цветове.

Гелове за подмишници. Залепени са с нещо, като фолио. Отлепят ми го и ми дават да помириша 3-4 вида.

Парфюм в запечатана опаковка и найлонче отгоре също съм виждала как може да се отвори и залепи. Само, че от долната страна. От горната не става.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като си давам парите за нещо искам да е с нужното качество PeaceВинаги купувам запечатани продукти.
 palavata_monahinq  напълно ти вярвам...българите сме много изобретателни Wink

# 12
  • Мнения: 9 063
Избирам си червило. "Естествено" няма тестер.
Продавачката ми е позната и отлепя лепенката, която е с бар - кода и свързва горната и долната част на гилзата. Дава ми да му видя цвета и ми казва пробвай. На мен не ми харесва, тя я залепя пак ( изобщо не личи, че е пипано ) и аз продължавам да разглеждам други цветове.
Гелове за подмишници. Залепени са с нещо, като фолио. Отлепят ми го и ми дават да помириша 3-4 вида.
Парфюм в запечатана опаковка и найлонче отгоре също съм виждала как може да се отвори и залепи. Само, че от долната страна. От горната не става.

Това е повече от ужасно #Cussing out
Не мога да разбера защо се прави...
Дори купуването на козметика май ще ми стане от неприятните задължения, ако всеки път трябва да изпадам в разправии защо искам запечатан продукт ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 306
Клиентът винаги е прав.
   Peace  винаги искам запечатани продукти

# 14
  • Мнения: 3 413
Оле,хора,до сега грам не се бях замисляла за това...боже,боже,и аз съм от прецаканите и то не един път,ама не ми е правило впечатление...както каза авторката на темата -"голяма съм патка"  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт