Доц. Кюркчиева от Пирогов

  • 6 660
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, Аз сам майка на момченце което сега е почти на 5 месеца.
То се роди с бъбречна аномалия-хидронефроза висока степен на десният бъбрек. Аномаливта открихме по време на бремеността и от тогава до самото раждане аз следих състоянието на детето-в МА, Буева и др. Когато родих от МА(Майчин дом) дирекно ме пратиха при доц. Кюркчиева. Разбрахме че трябва да отидем в частният й кабинет. Но нали за доброто на детето отидохме- детето бе на 15 дни. Тя се държа добре, но нищо не ни каза ново-след един месец пак да отидем. Отидохме и то пак в частният й кабинет. Прегледът не се р4азличаваше от първият. За първият платихме 30 лв. а за вторият 70 лв. защото годпожата ни даде едно листче да отидем в Пирогов за операция. Предварително ни информира, че ако не платим за екип ще чакаме някой да ни обърне внимание. Отидохме в Пирогов-при нея. Приеха ни и ние се поготвихмв за операция. Преди това трябваше цветна снимка. За да я направят лежахме 3 дни в пирогов и платихме 100 лв. Снимката показа, че бъбрека не функционира и госпожата рече-НЕфроктомия (отстраняване на бъбрека), изписа ни за да направим сцинтиграфия (прави се в МА), но ние проучихме че и това изследване ще покаже дащият резултат. Обиколоих цяла София, но уви деца оперират само в Пирогов. Обадих се на д-п Момчилов, който се съгласи да види детето въпреки че сме ходили при Кюркчиева. Той видя снимките, прати ни на ехопграф и ни насрочи дата за операция. Обясни ни че ако може да спади бъбрека ще го направи. За прегледа (2 пъти ходихме) платихме само 20 лв и то защото аз пожелах да си платим. Преди операцията платихме за избор на екип, но парите щях да ги дам на Кюркчиева и без това, затова от сърце ги платих.Детето вече бе на 3 месеца. Операцията мина за 2 часа. По усмовката на доктора разбрах че е спасил бъбрека- бил се усукал уретера. Стояхме в мизерни условия 20 дни, понеже д-р Момчилов излезе отпудкс и бе наредил на 13 ден след операцията да бъде изваден нефростома (маркуче което излиз от бъбрека и отделя урина ). Г-жа Кюркчиева бе отпуска по време на операцията, но се върна в деня определен за сваляне на нефростома. Не влезна в стаята на визитация цяла седмица, а за нефростома бе казано "Ми Момчилов да си го свали!". Стояхме 5 дена още за да се върне Момчилов от отпуска за да свали въпросният нефростом и да си ни изпише. Аз бях се въоръжила стърпение и детето сега е добре.
КЮРКЧИЕВА НЕ Е ЕДИН ПЪТ ИСКАШЕ ПАРИ ЗА ОПЕРАЦИИ И ВСИЧКИТЕ И ПАЦИЕНТИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МИНАВАХА ПРЕЗ ЧАСТНИЯТ И КАБИНЕТ!И това било доктор! То в нея няма нищо човешко камоли да е лекар!
Казвам се Венцислава Иванова(детето е Георги) в случй че г-жа Кюркчиева го прочете.
НА МОМЧИЛОВ БЛАГОДАРЯ!!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам каква точно е целта на темата ти, но разбирам огорчението ти, защото и ние сме минали по този път - дъщеря ми също е оперирана от нея и горе-долу сценарият бе същият, с тази разлика, че бяхме с "връзки" при нея и отношението й поне беше доста добро.
За съжаление, не е само тя - не ми се говори...

# 2
  • Мнения: 1 512
За съжаление не е само тя,но се намират и лекари който заслужават да носят тази титла.Аз разделям лекарската гилдия на ЛЕКАРИ  и " доктори от бялата мафия".

# 3
  • Мнения: 7 640
имаше тема за деца с уропроблеми, пиши и там за съвет-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318736.0.

Ходили ли сте в Токуда и Правителствена?

# 4
  • Мнения: 478
v_boishina, поздравления за смелостта и успех, всяка лоша медицинска практика трябва да се разкрие и изкорени.

# 5
  • Мнения: 822
Това си е за черният списък.Радвам се , че детенце е добре.Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт