Българското знаме

  • 2 358
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
В петък дъщеря ми учи урок по човек и общество-България и нейните символи.Говорихме за герб и знаме.Коментирахме как по филмите хората стават при националния химн и при празници се слага знамето.В училище на видно място във всяка класна стая е изложен плакат със символите.
Защо правителството харчи пари да учи децата да уважават символите , а допуска това:

Ром гаврил се с националното знаме съди полицай
 
29 септември 2008 09:22
За днес е насрочено заседанието на Сливенски военен съд по делото срещу полицая Митко Чавдаров от ямболското село Бояджик. Униформеният е обвинен в малтретиране и тормоз на пет лица от ромски произход от село Бояджик, след като са били заловени да късат националното знаме.  Инцидентът стана тази година на 9 февруари в двора на училище “Св.Св. Кирил и Методий” в село Бояджик. Тогава полицаят Митко Чавдаров е заварил Марин Димитров покачен на пилона да къса националния трибагреник. Днес Димитров съди полицаят за това, че му е нанесъл побой по време на инцидента. Очаква се днес да бъдат изслушани пледоариите на адвоката и прокурора и да бъде произнесена присъдата.

# 1
  • Мнения: 5 710
Реално погледнато ако полицай ми нанесе побой ( или ме малтретира) ще си го отнесе в съда. Мдам. Полицията не е правораздаветелен орган, а правозащитен. За гавра с националните символи сигурно има наказание и въпросните български граждани от село Бояджик е хубаво да си го отнесат.

# 2
Абе нали знаеш ,че в България малцинствата имат повече права и от нас,тях с пръст не можеш да ги бутнеш или нещо  да им кажеш.А пък полицията както изглежда я зачитаме все по малко.абе то и ние май сме си виновни,ама държавата ни и законите ни и те бая куцат.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 114
Сам полицая е малтретирал 5 лица ... явно е супермен.  Rolling Eyes
А наказани ли са тези лица, които са късали знамето - вероятно не.
Коментара е излишен ...

# 4
  • Мнения: 662
В България всичко е наопаки.Особено щом става дума за малцинства.За тях не важат закони, няма отговорности и задължения, абсолютно безнаказани са.Само ,че безброй правозащитни организации, които въобще не са наясно, че не циганите, а ние сме подложени на тормоз, се скъсват да ги защитават.А и не схващам как е малтретирал петима!!! Въобще дали е било така както те твърдят? Съмнявам се, само, че те са били петима, а той един и съответно се подкрепят в лъжите.М-да-те ни убиват, крадат, ние плащаме техните задължения и т.н., едно знаме ли е проблем... ooooh! Жалка държава.

# 5
  • Мнения: 654
Това което казвате за циганите , за държавата е вярно.
Но аз съм възмутена от това че има посегателство върху един символ на държава и това се подминава с лека ръка.
Има хора които живеят в чужбина и смятат че това ако се случи там , няма да има голямо значение от какъв етнос си и ще го отнесеш лошо.
Държавните хора харчат луди пари за листовки , за плакати и други уж образователни материали , но действията им показват друго.Иначе по национални празници са първи по телевизиите.

# 6
  • Мнения: 606
Да им го начукам на циганите. И на БГ-псевдозаконодателството. А каква жалка нация сме.... Тея петимата трябваше вече да са линчувани.

# 7
  • Мнения: 654
В момента върви делото.След два часа ще знаем какво е решението на съда.
Мисля че този полицаи трябва да получи награда-толкоз народ натръшкал сам.

# 8
  • Мнения: 654
Да им го начукам на циганите. И на БГ-псевдозаконодателството. А каква жалка нация сме.... Тея петимата трябваше вече да са линчувани.

Мисля че някой си прави реклама като ги защитава.Добива някаква популярност, дава интервюта.
Така че може и него да благословиш.

# 9
  • Мнения: 12 662
Българският полицай - супермен. Натръшкал петима. Не съм за саморазправа, но при циганите не знам каква разправа може да се приложи. Обачи как си търсят правата - евала.

# 10
  • Мнения: 662
Преди няколко месеца имаше един случай за граничаря Михаил Цонков, обвинен от Военна прокуратура за това, че прострелял турски рибар-бракониер, нарушил неприкосновеността на българската граница.Навсякъде другаде такива хора, които защитават родината си и символите и ще получат награда, а тук ги съдят.Позор.Но нали става дума за турци, за цигани-те са като свещени крави за властите ни-косъм да не им падне от главата.

# 11
  • Мнения: 606
Почва да ми липсва Тошовото време...

# 12
  • Мнения: 654
Хора , отивам да се гръмна.
Съдията смята , че няма достатъчно доказателства затова че знамето е поругано.
И отказва да образува дело.
Младежите са се хванали на бас и този който не може да се качи на пилона , на другия ден ще черпи каса бира.Те са на възраст 16 , 18 и 21 години.

Преди няколко месеца имаше един случай за граничаря Михаил Цонков, обвинен от Военна прокуратура за това, че прострелял турски рибар-бракониер, нарушил неприкосновеността на българската граница.Навсякъде другаде такива хора, които защитават родината си и символите и ще получат награда, а тук ги съдят.Позор.Но нали става дума за турци, за цигани-те са като свещени крави за властите ни-косъм да не им падне от главата.

И после се чудим защо има корупция.
По лесно е да вземат парите и да си траят , отколкото да действат и после да ги съдят.

# 13
  • Мнения: 662
Какво ли се чудиш Звезделина.Нашите власти си затварят очите за престъпленията извършени от цигани.Преди три години цигани убиха българин в "Захарна фабрика" / професор Станимир Калоянов, 53-годишният историк загина, след като цигани нападнаха празнуващи абитуриентски бал българи/, стигна се до безредици, опити за саморазправа и въпреки, че се знаеше кой е виновника не го осъдиха.Общо взето обществена тайна е, че нашите власти решиха да си затворят очите, защото Цветелин Кънчев предупреди, че, ако се опитат да задържат убиеца можело да стане по-зле. #Crazy Пък после циганите били дискриминирани.
И полицаите ги разбирам-каква гаранция имат, че веднага няма да се намесят Български Хелзински комитет и подобните измислени организации и няма да подучат "онеправданите" да си потърсят "правата" в Страсбург...Превърнали сме в циганска държава-буквално.

# 14
  • Мнения: 958
На този полицай, трябва да му вдигнат паметник, на центъра на селото. Сам да малтретира 5-ма цигани, си е цяло постижение Simple Smile
Повечето хора, биха погледнали, как циганите късат знамето и биха отминали. Браво на човека!

Общи условия

Активация на акаунт