Бучка след ДТК?

  • 1 058
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте!
Вчера ни биха втората ДТК и този път освен, че вдигнахме температура, мястото се зачерви и го напипвам твърдо. Освен това май я понаболява, защото като го опипвам да видя дали не е разнесло, Марги недоволства и а-ха да заплаче. Не ме предупреди лекарката за такъв ефект, да й звъня ли или е нещо нормално и временно?

# 1
  • Мнения: 639
 Съвсем нормално е да има бучка - можеш да слагаш компрес с риванол за да се намали болката и по-лесно да се разнесе. На Петя се разнесе мнооогооо бавно - почти месец след ваксината.

# 2
  • Мнения: 5 370
Подкрепям за риванола-след втората ваксинка и Станислав направи едбо като оточе на ръчичката.За няколко дни с риванолче спадна.

# 3
  • Мнения: 2 255
Спокойно, особено след втората е нормално, на Калоян му седя бучка от втората ДТК повече от месец и половина - даже първо му се разнесе третата и после тази, но докторката ни обясни, че няма проблем и че втората ваксина обикновенно най-трудно се понася от бебоците.
Риванола помага - е ше пооцапаш все живо наоколо, но на детенце ще му е по-добре  Grinning

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И моя има бучка още от 1 ДТК, а вече минахме и 3-те, даже местенцето му още е синцьо и твърдичко.  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 39 744
компреси с Риванол и мед. Слагате малко мед и отгоре вестник - смешно - но ми го каза педиатърката на Дияна

# 6
  • София
  • Мнения: 1 121
А вашите бебнца боли ли ги? Ние доста поревахме докато я превързвах, въпреки че го правих много внимателно. Много ми е жал за мъничето.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
ми боли си. Дияна също си плачеше.
Че аз все още си спомням една моя бебешка ваксина Simple Smile, самото слагане, не последствията

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Ох, още един въпрос. Да не ставам нахална, ама се притеснявам. Кога спада температурата? Снощи в 21 часа давахме Калпол, в 2 часа пак, днес отново в 11. Ей-сега я мерих, пак е 37.2  Sad

# 9
  • Мнения: 984
аз слагах мед след всяка ваксина, непосредствено след слагането й и никога не съм имала проблеми. На мен преди години ми биеха пеницилин в дупето и от него доста твърди и огромни бучки се получават, но благодарение на меда аз нямах такива проблеми

# 10
  • Мнения: 2 807
Ani111,

съвсем нормално е да е зачервено (въпреки, че при някои няма и зачервяванне), а и да има бучка.
Бучката дори може да се напипва и около месвец след ваксината, като не става въпрос само за ДТК-то, а за всяка една.
Има също значение колко бързо е впръскано лекарството, ако е по-бързо - има бучка, ако е по-бавно, може и въобще да няма.

# 11
  • Мнения: 2 807
аз слагах мед след всяка ваксина

 Naughty, не правете така, меда е алергизиращ и може мястото допълнително да се зачерви от него Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
ми той все пак е за външна употреба, а не за вътрешна и се слага малко
На мен педиатърката ми го каза, а и имам голямо доверие

# 13
  • Мнения: 514
Нормално е. Можеш да направиш комрес от спирт и риванол и да го оставиш да престои 7-8 часа. Аз всеки път така правя и не съм имала проблем досега.

# 14
  • Мнения: 92
Моята Цветослава направи огроооомна бучка именно след втората ДТК. На втория ден пищеше от болка, въпреки компресите с риванол, обадих се на педиатърката, а тя като видя се уплаши- твърдо и синьо. И започнах 24 часа НОН СТОП риванол, без да изчаквам да изсъхне. И дори след тази офанзива отокът се разсея едва след седмица.

Общи условия

Активация на акаунт