Бродира ли ви се възглавничка?

  • 3 808
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
Отдавна се запалих по тези възглавички, но час сега като застудява мисля, че ще намеря време да избродирам някоя  Laughing .
Много ми харесват, но имам няколко въпроса и се надявам още на някой да му харесат или поне да може да ми помогне със съвети  Blush .
Знам, че схемата е за възглавничка с размер 30х30 см и се шие кръст бод. Освен това знам, че не се шие с мулине, а с прежда, която от българските най-много прилича на "Ина", ако се сещате.
Въпросът ми е на каква точно панама се шие?
Според мен са много красиви и оригинални, пък и мисля, че не отнемат много време за изработката  Thinking .
Това е единия от моделите, а имам още доста. Ако проявявате интерес ще ги кача.
   
   
   
   


Чакам помощта ви   bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 413
На картинката пише панама № 4 - не съм я виждала, но ще е едра. Защо не опиташ с тази която е за щампи, продават я по магазините за гоблени. Та е едра и на нея обикновенно се бродира с 6 ката мулине, но ти можеш да пробваш и с прежда.

# 2
  • Мнения: 1 906
Да, искам да пробвам с прежда. Мисля, че ще стане по-добре  newsm78

# 3
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не зная как се казва подобен вид панама на български, но съм я виждала по магазините - бяла, доста по-рехава от обикновената, по-мекичка някакси. Едно време баба ми имаше много - много шиеше възглавнички.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте момичета,
търся схеми за възглавнички. Моля някой ако има да ми пише, може и на лични. Майка ми много се е запалила и обещах  да й намеря схеми.
Благодаря   bouquet

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 16:40 от Linkata

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 413
Здравейте момичета,
търся схеми за възглавнички. Моля някой ако има да ми пише, може и на лични. Майка ми много се е запалила и обещах  да й намеря схеми.
Благодаря   bouquet

http://did-tag.mylivepage.com/image/1011_Pillow
От тук можеш да си избереш, а от файлов архив да  си изтеглиш това което искаш. Joy

# 6
  • Мнения: 1 906
Здравейте момичета,
търся схеми за възглавнички. Моля някой ако има да ми пише, може и на лични. Майка ми много се е запалила и обещах  да й намеря схеми.
Благодаря   bouquet
Имам схемите на тези, които съм показала, пък и на други. Ако още проявяваш интерес ми пиши  Peace

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Баба ме учеше такива възглавнички да бродирам с прежда върху итамин /или етамин?/.
От няколко години не съм виждала обаче.

Общи условия

Активация на акаунт