Оставяте ли децата сами да играят навън

  • 1 521
  • 19
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
На каква възраст пуснахте детето само да играе навън без вие да сте наблизо?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми е на 5г.,оставяла съм я в градинката за няколко минути,но само на познати,докато се върна.
Не смятам и в близките 3-4г.да я оставям да играе сама навън.

# 2
  • Мнения: 7 723
Голямата ми щерка е вече на 9 годинки...
Живеем в къща и двора е единственото място,
където съм я оставяла да играе сама...
и то, като си оставям прозореца отворен-
поне да я чувам... Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 752
Оставям я от 5-годишна,но ние сме в къща и играе само наблизо.По характер е страхлива и тя самата не смее да се отдалечава много.Може би и характера на детето има значение.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
Не, не я оставям и скоро не бих я оставила да играе сама навън.

# 5
  • Мнения: 1 087
Не съм оставяла дъщеря си сама да играе навън. Освен за по няколко минутки, докато напазарувам, но я оставям при други майки. На нашата площадка има само едно дете на 5 год, което пускат само, но според мен е доста безотговорно. Ние след една седмица ще се местим в Германия, в малко градче, в къща с двор и може би там ще започна да я пускаям сама на двора.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Имаме затворен заден двор, но съм я оставяла само, когато има друг възрастен да ги наглежда децата.

# 7
  • Мнения: 4 053
моя син е на 8 години и не съм го пускала до сега сам

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Досега не съм го оставяла сам-само на двора на къщата ни

# 9
  • Мнения: 277
Голямата ми дъщеря е на 10 - не я оставям сама навън и въпреки, че живеем близо до училището - не я пускам сама да се прибира!

# 10
  • Мнения: 40
Мисля, че зависи и от детето. Големият ми син прояви сам желани още на 3 години и 6 месеца да играе сам пред блока в градинката, след като му бях заявила, че имам работа и ще излезнем по-късно. Първите няколко пъти стоях скрита във входа и го наблюдавах, че се справя сам, не пресича улицата, не се закача с другите деца... Докато малкия е по-буен и започна да играе сам на 7 години.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами да си кажа честно - оставяла съм я. Е, хвърлям по едно око, но общо взето си е сама, защото е достатъчно далеч от мен, за да успея да се намеся, ако стане нещо. Под оставяне имам предвид на плажа и на двора на вилата, ама двора е 3 дка.
По градинки - не.

# 12
  • Мнения: 7 201
Оставяла съм го за не повече от 15 мин. пред блока,но той и сам се прибира.На 5г.е.

# 13
  • Мнения: 4 187
Не мога да си представя, че ще има момент, в който ще мога да я оставя  да играе сама на вън. Струва ми се, че няма да ми е никак спокойно, да не ми е пред погледа  Rolling Eyes! Може би след 6 -7 години ще е различно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Не съм я оставяла и не мисля, че скоро ще се престраша. Един път съм и позволявала да играе със съседчето във вътрешния двор, с уговорката да не излиза от там

Общи условия

Активация на акаунт