СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 94 833
  • 1 846
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 831
Честито на записаните, да се адаптират лесно децата ви! Успех на чакащите!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Успех на чакащите и от мен  Peace

# 2
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Успех на чакащите и от мен  Peace
Да има повече положителни емоции по страниците на темата

# 3
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Дано да има наистина.

# 4
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
запис

# 5
  • Мнения: 1 479
Хайде,"повличам крак" да приемат още деца Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 433
да се запиша и аз кам чакащите,въпреки че не виждам никакъв шанс Cry

# 7
  • Мнения: 3 695
Дано има все повече приети дечица!  Praynig Peace

# 8
  • Мнения: 1 608
Ние минахме едно място напред в редицата на чакащите.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 715
Повтарям се, ама знае ли някой нещо за опцията "Размяна на места"?

# 10
  • Мнения: 1 479
Повтарям се, ама знае ли някой нещо за опцията "Размяна на места"?
Сега чета това:http://kg.sofia.bg/?page=news&id=79

# 11
  • София
  • Мнения: 1 715
Не ми върши работа. В единия от списъците се е появило дете с предимство и ако се откажем, влиза то, а не това, чието място искаме Simple Smile

# 12
Здравейте,

Виждам, че доста мнения са минали досега и доста теми са дискутирани, затова се извинявам ако се повтарям.
Това което ме интересува е реалния брой на децата в градините в настоящия момент. Знае ли някой колко деца има в дадена градина в различните групи - от 1-ва до 4-та?
Преди в сайта имаше списъци на приетите деца и на техния брой но сега такива списъци липсват.  Кой може да гарантира, че в момента децата по градините са същия брой както са обявени в сайта - например 25 деца за 1-ва група, 56 деца за втора група и т.н. (това е само пример)?
Освен това ако наистина децата са толкова на брой дали те са приети според регламента? Поради вече спомената причина, че няма списъци, е абсолютно невъзможно родителите да проследят дали не е прието дете, което е седяло на по-задно място в списъка на чакащите за сметка на тези, които са по-напред. Тук имам предвид не само 1-ва група но и всички останали, за които ако не се лъжа нямаше никакви списъци още от самото начало.

# 13
  • Мнения: X
 ние не сме приети - отново. Вече нямам никаква надежда. Няма добиране до място в тоя набор 2006 - и тия предимства, да ме прощават всички които ги имат, ама вече ми писнаха. Ние дето сме с едно дете да се гръмнем ли. Няма места з нас и няма. Това си е дискриминация.

# 14
  • София
  • Мнения: 268
Някой знае ли кой определя броя на децата в групата - прочетох много внимателно Наредбата, в нея максималният брой на децата в една група е 18 като може да бъде увеличен да 10%. В системата са обявени 20 места, а записани в групата, която ме интересува, са 25 деца. Дъщеря ми е чакащ номер едно от доста класирания и явно място в групата няма да се освободи, та едниствения ни шанс е да се увеличи броя на децата в групата. В темата прочетох доста мнения, че има групи от по 30 и повече деца. Така ми се иска и нашата група да се увеличи, та да приемат дъщеря ми...
Директорката твърди, че й е отпуснат бюджет за 25 деца и въпреки че има 30 легла, не може да приеме повече деца. Каква е тази "общинска квота" - на районната администрация или на голямата община?
Готова съм да ходя да се моля да отпуснат повече бройки, стига да знам от кого зависи това. Биха могли да приемат още 5 деца, щом има легла, нека да се отпусне допълнителен бюджет.   

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 11:13 от prokibar

Общи условия

Активация на акаунт