бебе на 3 месеца не ака

  • 9 958
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте имам следния проблем моето бебе не ака от месец и половина.Изаквам го само с помощта на термометър. До миналата седмица беше само на кърма от една седмица му давам плодови пюрета.Давала съм сок от ябълки и круши, дуфалак не действат от фризовома и нан се изрина масаж  на коремчето с упражнения също не му помагат.Въпроса ми е на вашите бебета колко време продължи процеса на не акане, след като почнахте с пюретата до колко време му подействаха, ходили ли сте по специалисти и какви?
Благодаря предварително на всички които ще се отзоват за помощ.

# 1
  • Мнения: 146
Здравей,с моята бебка имахме този проблем. #CrazyПри нас траеше 2 седмици,изхождаше се с термометар и сапун,бяхме на Фризолак и доки ми каза да сменя с Фризовом,ефект нямаше никакав,но бях чела в интернет че е по добре да се смесва 50/50 както в нашия случай с Фризолак и Фризовом.Давах и и преварена вода от овесени ядки.Е мисля че ни подейства.Те разхлабват,чух че дават Дуфалак на децата но доки ми каза че не е за предпочитане.Пробваи с овесените ядки мисля че ще помогне,на 150гр вода 1с.л. ядки.

# 2
  • Мнения: 781
В овесените ядки има глутен все пак Shocked
Андреан пи Дуфалак близо 2 седмици и нещата се нормализираха след това, но това е работа на чичко доктор Peace
Явно това е някакъв преходен период, който почти всички бебета преминават.

# 3
  • Мнения: 256
Ох и моя е така, вече е почти на 4 месеца и за 5 седмици  се е изакал сам 4 пъти, всичко друго е с помощта на термометъра, ама аз и не смея много на 4 дни веднъж го ползвам. Пихме дуфалак 2 седмици - ефект нямаше, от вчера ми изписаха БИО Гайа капки, все още нищо. Аз се тъпча със сливи и круши, но и това не помага. На изключително кърмене е, но за 5 минути е готов, а и не си изяжда всичко. Пробвах да го храня по-често, само увеличихме газовете и болящия корем. Докторите са все на различни мнения, общо взето въртящи се около спиране на кърменето и почване на хранене с АМ, което ми звучи нелогично. За 3 седмици обаче е качил само 420гр, голяма чуденка ми е и на мен това неакане.

# 4
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми също имаше известно време проблем с акането, след като захраних през 6-тия месец. Някъде около 8 -ми месец имаше запек около 2 седмици , при нас помагаше само дуфалак и термометър, но след около два месеца редуване на запек и нормално акане ,нещата се оправиха и повече не сме имали такъв проблем.
Явно наистина си има бебета, които минават през такъв етап в развитие на храносмилателната система, без значение на АМ или кърма са, знам ли, педито нищо не каза по въпроса, само каза за дуфалака и термометъра  Rolling Eyes.
Дано скоро мине този проблем и при вас , че е много много изнервящо и притеснително.

П.С. Инчока с бебешока , не съм лекар, ама надали проблема ви ще се реши ако минете на АМ, доколкото разбрах авторката на поста е давала АМ и други майки които са изцяло на АМ , пак споделят същия проблем. Аз примерно никога не съм давала АМ за година и три месеца, малката яде вече всякакви храни и запищачи и незапичащи и нямаме проблем, след онзи период със запека , когато беше на 8-9 месеца.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 13:30 от nellyani

# 5
  • Мнения: 8 242
За 3 седмици обаче е качил само 420гр..

Що да е САМО .. Това си е нормален темп на наддаване.. Нали не очакваш всеки месец по 1 кг да кчава  newsm78

Здравейте имам следния проблем моето бебе не ака от месец и половина.Изаквам го само с помощта на термометър.
Колко време не ака преди да ползваш термометъра?
.. ако го ползваш редовно може да ви се задълбочи проблема  Rolling Eyes .. Червата стават "лениви" и е му е трудно да се изаква сам ..

Овесените ядки съдържат глутен и не е препоръчително да се дават на малки бебета..

# 6
  • Мнения: 21
Започвам да го мъча с термометъра на втория ден не искам червата му да станат лениви но как да го оставя и така не наакано с дни. Вече яде и пюрета едва ли всичко се усвоява както когато е на кърма.

# 7
  • Мнения: 8 242
Колко е голямо бебето?
Значи ако не се изака 1 ден и мумушкаш термометъра... Не дей така  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 146
По въпроса за овесените ядки,предполагам че не са вредни,защото доки ни ги препоръча.Не съм лекар и не зная,просто споделих...но мисля че е по добре от колкото да му слагаш всеки път термометъра. Rolling Eyes Успех все пак Praynig

# 9
  • Мнения: 8 242
По въпроса за овесените ядки,предполагам че не са вредни,защото доки ни ги препоръча.Не съм лекар и не зная,просто споделих...но мисля че е по добре от колкото да му слагаш всеки път термометъра. Rolling Eyes Успех все пак Praynig
Те докторите много неща препоръчват, които не са особено подходящи.. но това е една друга тема  Tired

# 10
  • Мнения: 236
И ние имахме същия проблем, Дуфалака не помагаше, термометър с вазелин също, изаквах я само с термометър със сапун. Доста продължително време докато не започнах да я захранвам съветвам те да пробваш с пюре от тиква, действието и беше невероятно, повече проблеми нямахме. А за овесените ядки в тях има глутен, не мога да ти опиша какъв проблем имахме подуване на коремчето и много плачеше и като си помисля бяха ми препоръчани от лекарката. Дъщеря ми получи запека на три месеца и половина до петия месец я кърмех и изаквах по този начин докато не я захраних, след това не съм имала никакви проблеми с изхождането.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Как на втория ден термометъра?!?  Shocked
Стефан имаше един период около 3 месеца в който акаше през 7-8-10 дни - не съм му слагала термометър. Ако не ака твърдо, а нормално и е само на кърма няма проблеми до 10 дни да не ака. То се вижда по детето - ако е неспокойно и го боли коремче можеш да даваш Дуфалак, но иначе няма смисъл.

# 12
  • Мнения: 75
И на мен педито ми каза овесени ядки. Друг вариант е да свариш малко сухи сини сливи и да дадеш водата. Но на мен и през ум не ми минава да спирам кърменето, защото съм убедена , че то няма нищо общо със запека. Първото ми дете беше на АМ ( и то Nutrilon Comfort - уж за такива случаи ) , но и то си беше със същият проблем.

# 13
  • Мнения: 3 993
Здравей,
И ние имахме същия проблем на същата възраст. Моята дъщеря е на смесено хранене от раждането си, дохранвам с Аптамил Имунофортис от началото, не съм сменяла млякото никога. Давах Дуфалак по съвет на педито - с променлив ефект, в някои дни се изакваше с него, в други - не. Обаче аз не се отказвах и продължавах да давам Дуфалак от време на време. Веднъж й дадох вода, в която бях накиснала сушена синя слива. Нямаше ефект. После за 1-2 дни й давах чай Blevit L специално против запек, донесен от Испания, тъй като в БГ му спряха вноса. Това е плодов чай, тя го хареса много, но имаше стомашен дискомфорт от него, явно коремчето й още не е било готово за плодове. Спрях и чая. Няколко дни след това тя започна да ака редовно всеки ден по едно и също време. Така и не разбрах какво й помогна, дали редовната употреба на Дуфалак, дали испанския чай...според мен тя просто надрасна проблема и продължи нататък. Предполагам, че и при вас ще стане така!  Peace 

# 14
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
само не разбрах защо спря кърмата и на 3 месеца даваш пюрета???

Общи условия

Активация на акаунт