СПЕШНО! ХЕРПЕС НА ДЕТЕ НА 1Г 7М

  • 2 574
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Детето ми е на 1г и 7м, излезе й голям херпес от вътрешната страна на долната устна. Преди 2 седмици й поставиха диагноза юношески пауциартикуларен артрит и в момента пие преднизолон. А от 4-5 дни е с хрема.
За херпес аз пия
rhus toxicodendron 9ch - 4пъти по 5гранулки и
mezereum 9ch - 4пъти по 5гранулки.
За толкова малко дете тези хомеопатични лекарства подходящи ли са и в каква дозировка???
Или някаква друго лекарство???

# 1
  • Мнения: 822
Защо не се обадиш на педиатърът ви и не го питаш? Peace

# 2
bql mexlem"RA4EV"ET"LU4EZAR RA4EV" GABROVO

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Възможно ли да е афта, а не херпес?
Обадете се на личния лекар.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз си помислих дали не може да е афта, заради това:

... от вътрешната страна на долната устна. ...

Херпес симплекс излиза по външната част на устните или върху тях, но вътре в устата никога не съм имала /а от това чудо много си патя/.

Възрастен човек с херпес да се е навъртал напоследък около детето?

# 5
  • Мнения: 25 558
Не съм много наясно с херпесите, но нали вирусът уж попада в организма след прекарана варицела? Детето боледувало ли е вече от варицела и кой лекар постави диагнозата "херпес" - кожен или джипито?

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... нали вирусът уж попада в организма след прекарана варицела? ...

Не. При херпес зостер има такава зависимост и пак не е задължително да си карал варицела, за да го пипнеш и него. Херпес симплекс, т.е. на устата, е различно заболяване.

# 7
  • Мнения: 8 242
Херпесите излизат по кожата.. от вътрешната страна на устата най-вероятно е афта..
И херпесите и афтите се благоприятстват при понижаване на имунитета.
На мен винаги ми се лепкат херпеси малко да настина  ooooh!
За хомеопатичните - не й давай, защото ако са предписани на ТЕБ (от хомеопат разбира се), не означава, че ще действат и на нея..

Всички хомеопатични лекарства ПРАВИЛНО ИЗПИСАНИ са подходящи и за бебета.. Но трябва да е след преглед при хомеопат, а не самоназначени  Rolling Eyes

Афтата можеш да я мажеш със сода + малко мед (ако си го въвела, разбира се)..

# 8
  • Мнения: 25 558

Не. При херпес зостер има такава зависимост и пак не е задължително да си карал варицела, за да го пипнеш и него. Херпес симплекс, т.е. на устата, е различно заболяване.


А! Благодаря!   bouquet
Забравих, че херпесите бяха различни видове...

# 9
  • Мнения: 101
Благодаря за мненията на всички!
Междувременно се консултирах с хомеопат, който каза , че тези лекарства могат да се дават и на малки деца в същата доза, но въпреки всичко аз я намалих. Има ефект, херпеса спадна. Така, че ако на някой му се наложи, може да ги ползва за себе си и за децата си.

Общи условия

Активация на акаунт