Орунгал на малко дете...?

  • 2 012
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, заради микоза на главата на сина ми ( петно с диаметър около 3-4 см.) лекарката изписа Орунгал. Но понеже сина ми е на 3 год и половина, а дозата е по 100 мг. тя го раздели и сметна че му се пада за килограмите по 80-85 мг., и понеже няма такива капсули, да пие по 1 от 100 мг но през ден. Така изкарахме един курс от 8 капсули, за 16 дена. След изследванията отново беще положителен на нишки и спори. Сменихме мазилото и към него започнахме да мажем и фуксин, и сега следва 2-ри прием на Орунгал, но не са минали 3 а 2 седмици от първия път, и понеже микозата е доста дълбока казаха, да не давам през ден, а по 1 капсула 5 поредни дни.  Снощи обаче сина ми имаше изхождане на слуз. Само слуз без ако. Не беше много голямо количество но ме притесни. Обадих се на педи и тя каза да не се тревожа, да следя днес и утре как ще е и ме накара да видя в листовката на орунгала дали пише нещо такова. Е както при всяко лекарство така и при това чета ужасни неща, че и по-ужасни от другите. Немога обаче на своя глава да го спра....а немога и на пръв поглед да преценя дали Кпсулите са причина за тази слуз. Не е имал разстройство преди това. Просто изведнъж дойде и каза :"наакан съм" и аз му свалих гащичките и видях слузта, която дори не мирише на ако а на нещо гадно....абе кат след продължително разстройство , само че той е нямал. После обаче се изходи по-рядко. Днес не е акал още. От няколко дни се оплаква от коремче и все се дъжи за дясната страна ( преди време бях писала дълга и притеснителна тема за това, и как мислехме че е бъбрек дори....след всякакви изследвания се оказа че има вероятно възпалени мезентериални лимфни възли, които са точно там и болят точно така). Давах скоро и прясно мляко, а хирурга който ни  беше прегледал тогава каза да го изключа особено прясното, защото още повече ще го боли от него. Точно прясно давам от 2 дни насам...Тази слуз незнам какво може да знам, защо така еднократно и без да е имал разстройство, дали ще се появи пак, дали не е нещо свързано с орунгала....Незнам какво да мисля вече, писна ми от обикаляне по доктори и изследвания. Все нещо трябва да има!  Sad Cry Cry

# 1
  • Мнения: X
Явно никои не е давал орунгал или пък  при никое дете не е имало изхождане на слуз никога, така ли да го приемам?

 Confused

# 2
  • Мнения: 236
Здравей
и моя син пи Орунгал ,заради котешки лишей..имаше пърео по тчлото после  му излезе на главата и му опада косичка в размер около 50 ст Sad Sad..и след мазане с разникремчета , започнахме Орунгал,наистина е много силен  Sad..Синът ми е на 3г 10 мес. ,пихме хапчета всеки ден по едно...направихме почивка и сега от вторник почваме втори курс ooooh!...предния път повърна наколко пъти...ама като чета какви са страничкните ефекти лошо ми става........
Дано се оправят по бързо дечицата  Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт