бременни на диета

  • 3 510
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
Някои да ми каже аз като чакам бебе мога ли да спазвам диета и да ми препоръча нещо.Защото се чувствам като плондер още преди да съм влезнала в 5м. : : newsm45

# 1
# 2
  • Мнения: 322
Ами пробвай разделно хранене,според мен няма да ти навреди,но нещо по-драстично не те съветвам.
Въпреки че то е много индивидулно качването аз със синът ми акчих само 12 кила, а ги свалих този месец,докато със дъщерята бяха повече но преди навършването на детето на 2 години свалих,но пак не като сега пълно въстановяване както преди 2 бремености. newsm03

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
angelina_an  чак диета няма смисъл да спазваш....просто яж повече пресни плодове и зеленчуци,месо,млечни продукти.Избягвай/до колкото е възможно/ сладкото и тестеното-то е ясно,че не можеш въобще да ядеш,но да не прекаляваш с тях Hug
Леко бременеене и стига си се притеснявала-после ще ги свалиш килограмите.Сега най-важно е бебчето Hug

# 4
  • Мнения: 135
Прекалено много говориш и мислиш за това,а не мислиш ли,че това не е толкова важно сега.Вместо да се чудиш каква диета да спазваш за да не надебелееш,по-добре се поинтересувай какви храни да не консумираш поради опастност от паразитни болести,които увреждат плода.Извинявай за тона ми,ама наистина много ме ядоса.Аз съм от хората които спазват диети за да забременеят,но знам че когато това се случи единствената ми мисъл ще бъде как да се храня здравословно,а не дали ще надебелея отново.Така,че момиче стягай се за доброто на бебенцето ти.

# 5
  • Мнения: 4 678
Някои да ми каже аз като чакам бебе мога ли да спазвам диета и да ми препоръча нещо.Защото се чувствам като плондер още преди да съм влезнала в 5м. : : newsm45
Я си яж,чакаш дете...няма да стои гладно, Wink Laughing
Има време кога да отслабваш  bouquet
После ще помагаме Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 453
.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 04:53 от Kpuccu

# 7
# 8
  • Мнения: 707
И аз мисля, че диета не ти е необходима точно сега.
Наблегни повече на плодовете, зеленчуците и салатите. Повече печено и рядко пържено месо. Не наблягай на сладкото  Wink. Повече разходки и готово  Mr. Green.
Като спреш да кърмиш можеш да помислиш за диета  Laughing.

# 9
  • Мнения: 2 492
Митовете , че като си бременна трябва да ядеш на корем  са пълна глупост .
На една бременна са и нужни допълнителни 500 калории , за да си износи нормално плода .

Така , че пре спокойно може да започнеш диета , която да вкл всички групи храни и ако не друго поне да не позволиш да качиш повече от препоръчителните 10 - 12 кг .

Байкова дава консултации на бременни , ако можеш я посети .

Сутрин си хапвай един , два плода  или 2 филийки бонус с малко сирене и чай без захар  , към обяд салатка с някакви варива / картофи 200 гр или ориз 200 гр / , следобедна закуска кисело мляко и към вечерта отново салатка но този път с протеин - месце , риба .

В салатите слагай сиренце / 30 - 40 гр са достатъчни / , картофките си ги прави на фурна или варени .

Аз ти гарантирам , че с този режим , не само ще си родиш нормално , но и ще си запазиш килата в допустими граници .

Не чакай да качиш 30 кг , та после да се сетиш да гладуваш .  Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Виж мила,не го превръщай във фикс идея.Няма гаранция,че и с диета пак няма да качиш.Просто не прекалявай с храната.1-во ,защото може да ти стане лошо и 2-ро защото ако си предразположена към натрупване на килограми после ще ти бъде трудно да ги свалиш.
Като мама на трима и дългогодишен спортист  ще ти кажа,че разумното балансирано хранене е най-важно през този период.Не се ограничавай от нищо.Ако ти се хпва нещо "забранено" си хапни естествено,но не прекалявай.Знам,че когато човек достигне някаква крайнност после става още по-зле.
Непукистка , на теория е едно,а всъщност съвсем различно.Спорът е моят живот,манията,желанието за добре изглеждащо тяло също не ми е чужда,защото знам какво е да си в перфектна форма  Wink,но смело мога да кажа,че качих 25 килограма и през трите си бременности.И не защото съм се тъпкала точно ,защото знам какво трябва да ям.С втората си бременност бях в ужасна депресия след като всеки ден виждах как се променя тялото ми въпреки 3-5 км. сутрешен джогинг,потене във фитнес залата след това ,но килограмите се качваха от въздуха сякаш. Embarassed EmbarassedВсички си мислеха,че съм в пети месец,а аз бях във втори или трети.Така,че всичко е много индивидуално човек незнае,когато се намесят хормоните дали това няма да се отрази на метаболизма,дали няма да задържа повече вода??
Даваш идея за режим,но всъщност била ли си бременна??Като теория е добре,но човек първо трябва да  го изпитал поне върху себе си. Wink
 А аз най-малко имам три идеи повече опит.  Peace

Упс..забравих да довърша,че няколко месеца след раждането нямам и 1 излишен килограм без нито един ден глад . Mr. Green

# 11
  • Мнения: 641
Здравейте момичета това съм аз авторката.Зарадвах се като си видях темата възродена newsm44.Аз вече бях забравила колко много се притеснявах да не стана слон.
Обаче искам да се похваля,че съм вече в 7 месец и съм качила само 5кг., smile3501не спазвам диети защото се страхувам да не навредя на бебка,просто не лапам като за световно и гледам повече да закусвам и по малко да вечерям.Общо взето гледам да не се лишавам от нищо,но всички храни ги консумирам в минимални количества.Чувствам се добре като изключа това,че много ми се гади и повръщам.Доки казва,че и двете с бебка сме добре.
Благодаря Ви за съветите. newsm51

# 12
  • Мнения: 135
радвам се ,че се чустваш добре Hug Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 641
радвам се ,че се чустваш добре Hug Hug Hug Hug
Ей ти къде се изгуби?

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Я си яж,чакаш дете...няма да стои гладно, Wink Laughing
Има време кога да отслабваш  bouquet
После ще помагаме Hug  bouquet
Peace Споделям

Общи условия

Активация на акаунт