Какво бихте направили ако си купите развалена храна?

  • 3 823
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте, наскоро се завърнах в България и постоянно се сблъсквам с някакви абсурдни за мен неща, но през последната една седмица съвсем се забатачих, защото се сблъсквам с един и същ проблем - на няколко пъти си купувам развалена храна, не само от щандовете за топла кухня, но и готови, пакетирани продукти. Няма да уточнявам какво точно, че ще стане много дълго. Въпросът ми е какво бихте направили вие ако си купите нещо такова, така че да има някаква гласност и да няма толкова прецакани потребители като мен. То се вижда, че няма никакъв контрол от страна на държавата и упълномощените органи, щом ми се случи 3 пъти за една седмица. Или аз съм най-големия карък на света  Thinking

# 1
Щом си се върнала скоро в България вероятно още не си на ясно от кои магазини е най-добре да пазаруваш. Все пак има магазини и магазини. В едните се спазват всички изисквания и клиентите им са доволни, а в другите се интересуват само от печалбата, но и тя  ,,страда" от собствената им некадърност. В тези магазини изключително рядко се правят проверки, а и клиентите им са малко по обясними причини.
Обърни се към комисията за защита на потребителите.
 

# 2
  • Мнения: 4 916
За пакетираните продукти - ако е в срок на годност и след отварянето е развалено, можеш да си поискаш парите от магазина, като представиш касовата бележка. Но ако срокът на годност е изтекъл, се приема, че си била съгласна да купиш майонеза (примерно) извън срока на годност и трябва да поемеш риска да е развалена. Това последното май е според ЗЗД.

За непакетираните продукти - в повечето магазини правят готвено и салати от продукти с вече изтекъл срок на годност, като си мислят, че след термичната обработка на печеното примерно, няма кой знае какъв риск да ги хванат. Но салата с майонеза и развалени кремвирши няма как да остане незабелязана. Т.е. избявай да купуваш такива неща от магазините.

# 3
  • Мнения: 147
Момичета благодаря за отговорите Simple Smile относно магазините - става въпрос за така познатата на всички верига Фантастико, два от случаите са ми там, а относно пакетираните храни - беше луканка и то в срок на годност. Беше си доста вкусна, докато не открих парче от въже вътре или нещо подобно, определено не беше от типичните съставки  Sick фирмата също е доста известна. А от тази Комисия дали ще има ефект?

# 4
  • Мнения: 9 814
Има и Комисия за защита на потребителите и Федерация за защита на потребителите.
Ефект има в доста от случаите, но не очаквай чудеса като солени глоби на фирмата или нещо от този сорт.
Може да се обърнеш и към двете, като занесеш разваления продукт, оригиналната му опаковка и касовата бележка от магазина и да подадеш жалба.

# 5
  • Мнения: 606
Въпросът ми е какво бихте направили вие ако си купите нещо такова,
Ако си купя развалена манджа, ще гледам да не се навъртам гладен около нея.

# 6
  • Мнения: 571
За пакетираните продукти - ако е в срок на годност и след отварянето е развалено, можеш да си поискаш парите от магазина, като представиш касовата бележка. Но ако срокът на годност е изтекъл, се приема, че си била съгласна да купиш майонеза (примерно) извън срока на годност и трябва да поемеш риска да е развалена. Това последното май е според ЗЗД.
Аз мисля че трябва от персонала на магазина да се следи за продукти с изтекъл или изтичащ срок на годност и че изобщо не им е мястото по рафтовете на такива продукти. И все пак ако не са догледали с касовата бележка и разваления продикт- обратно в магазина при управителя.

# 7
  • Мнения: 9 814
За пакетираните продукти - ако е в срок на годност и след отварянето е развалено, можеш да си поискаш парите от магазина, като представиш касовата бележка. Но ако срокът на годност е изтекъл, се приема, че си била съгласна да купиш майонеза (примерно) извън срока на годност и трябва да поемеш риска да е развалена. Това последното май е според ЗЗД.
Аз мисля че трябва от персонала на магазина да се следи за продукти с изтекъл или изтичащ срок на годност и че изобщо не им е мястото по рафтовете на такива продукти. И все пак ако не са догледали с касовата бележка и разваления продукт- обратно в магазина при управителя.

Те "пренабиват" сроковете за годност, за да могат да продадат всичко до край и нищо да не е брак, ти ми говориш за следене и спазване на правила и норми от страна на персонала.
 И в случай говоря за веригите магазини, не за кварталната бакалия.
Там имаш шанс да си купиш по-пресни и качествени неща, защото зареждат по по-малко и бързо свършва.

# 8
  • Мнения: 606
Сетих се, че сме фалшифицирали срок на годност на течна сметана Мегле.

# 9
  • Мнения: X
Сетих се, че сме фалшифицирали срок на годност на течна сметана Мегле.
значи, ако ме хване рядкото щастие ти си за бой  Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
Да, смяната на срока на годност е често срещана.

Моя колежка преди е работила във Фантастико, разказваше ми някакви направо невероятни неща.

Иначе по темата - случвало ми се е да попадам на развалена храна. Обикновено не правя нищо, защото го установявам чак вкъщи, не винаги имам време и желание да се връщам и разправям.
Само до кварталното магазинче веднъж ходих и смених кори за баница(като ги отворих бяха мухлясали).
Иначе да пазарувам от Фантастико, Била и подобни, да натоваря багажа в колата, да разтоваря, да отворя да сготвя нещо и после да се върна да направя рекламация - забрави.
Не е най-правилно, но при мен така се получава.

# 11
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Сетих се, че сме фалшифицирали срок на годност на течна сметана Мегле.

отвратително

Първото нещо, което правя е да се върна в магазина и да се опитам да уредя доброволно нещата. Опънат ли ми се, следва скандал на висок глас и много бързо омекват.

# 12
  • Мнения: X
Аз съм връщала много пъти разни храни -видимо развалени особено ако магазинът е близо до нас. Само че в единия от случаите ми направи много неприятно впечатление, че докато се разправях с продавачката, която първоначално се направи на ударена, останалите клиенти нервничеха, вместо да ми влезнат в положение- а изобщо не им хрумна, че и те могат да се натресат със същата развалена стока....

# 13
  • София
  • Мнения: 8 932
Момичета благодаря за отговорите Simple Smile относно магазините - става въпрос за така познатата на всички верига Фантастико, два от случаите са ми там, а относно пакетираните храни - беше луканка и то в срок на годност. Беше си доста вкусна, докато не открих парче от въже вътре или нещо подобно, определено не беше от типичните съставки  Sick фирмата също е доста известна. А от тази Комисия дали ще има ефект?
Oт Фантастико вече не пазарувам. Редовно пробутват отпред неща с изтекъл срок. Пък и като ги хванеш в издънка се правят на велики.

# 14
  • Мнения: X
А не е ли забранено по принцип да продават изобщо стоки с изтекъл срок. Как така ако се излъжа да купя такава стока ще си е за моя сметка. Не ми изглежда редно хич.

Общи условия

Активация на акаунт