нещо като "Татин"

  • 680
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Продукти:
60 гр. масло
1/2 чаша захар (с кафява става по-хубаво)
6-7 средни ябълки (демек около 1,5 кг) за предпочитане киселки, обелени, изкормени и нарязани на осминки

2 шепи орехи (смлени или накълцани)
канела

3 яйца
5 с.л. брашно + бакпулвер
4 с.л. захар
2 с.л. прясно мляко

1 кофичка заквасена сметана - за гарниране (това го замествам с 1 изцедено кисело мляко + 2-3 с.л. сухо мляко)
3 с.л. пудра захар + ванилия

на дъното на електрическа тенджера (уточнение за по-младите - едно таквоз по-дълбочко таве  Mr. Green ), се слага маслото, да се разтопи, после се изсипва захарта, след като леееекинко се карамелизира, се нареждат осминките ябълки, така че да покрият плътно дъното. Запича се на 180°С за около 10 мин.
след това се наръсва с орехите и канелата и се залива със сместа от яйцата, брашното, бакпулвера, захарта и пр.мляко. Пече се още 15-тина минути.
Като поизстине се обръща в тортена чиния, така че ябълките се падат отгоре и се покрива с разбитата сметана (или цедено кисело мляко), захарта и ванилията.

ето и снимка


туй то, наздраве!

п.п. става за нула време, единствената врътня е беленето и рязането на ябълките (за което могат да бъдат впрегнати чираците  Wink )

# 1
  • Мнения: 1 283
Как обичам домашно приготвени сладкишии....  bouquet Такива с плодове - ама ако има и кой да ми го приготвии.., че днес нещо ме домързява kaffeetrmker_2

# 2
  • Мнения: 836
...ама ако има и кой да ми го приготвии.., че днес нещо ме домързява

pepika , това чудо се приготвя страшно лесно и бързо.
може да го направи дори дете (аз например, вече съм го тропосала на щерката да го прави, да се учи  Joy )

Общи условия

Активация на акаунт