Питане за цистит и афти

  • 11 392
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте, имам следното питане: Тъй като за няколко дни съм извън града на гости на мои познати не мога да отида на лекар веднага. Ще го направя след като се прибера, което ще е в понеделник. В момента имам лека форма на цистит (често ми се ходи до тоалетната, нямам чак болки, но на моменти се налага да влизам в тоалетната през 15 мин.). Моята приятелка при която съм на гости, ми направи отвара от мечо грозде. Подейства ми добре и сега само на моменти чувствам досадни повици за тоалетна. Междувременно ми излезе ужасна афта в устата, което е даже по-кошмарно. Абе, голяма почивка, няма що....
Та, въпроса ми е - възможно ли е афтата да е свързана с цистита по някакъв начин? Ако е на бактериологична основа, например. Знам, че това ще се разбере след като отида на лекар и ми изследват урината, ама сега мира не ми дава. Не съм много сигурна дали бактерии причиняват афти, но напоследък доста често ми излизат...Всъщност ми се иска да разбера първопричината за афтите, че е кошмарно.

# 1
  • Мнения: 1 495
Относно афтите , аз ги свързвам със слаб имунитет, липса на витамини , нещо такова. Едни кръвни изследвания може да си пуснеш. Иначе относно цистита - вземай мерки докато е време, защото аз се бях подредила миналата година много зле , но се оправих с антибиотик. За връзка между двете неща не знам ,може и да има ако се следва логиката ,че и двете се причиняват от бактерия.

# 2
  • Мнения: 49
Да, и аз знам че обикновено са признак на слаба имунна система...може би трябва да засиля витамини и др. подобни...Мерси все пак за отговора, Елизабет!

П.С. Какъв антибиотик пи за цистита? Много ми се иска да се размина без антибиотик...все се надявам че няма да се наложи, защото положението ми не е тежко...ама ако има и бактерии...
Аз хубаво си пиех цитросепт, ама свърши и докато е наканя да си взема пак, ето какво стана.

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Вземи си Корзодил гел и си мажи с него афтата. Ще ти мине за ден, два.

# 4
  • Мнения: 17 546
Афта обикновено се появява от някакво замърсяване, не е задължително да имаш слаб имунитет. Третирай я като я натриеш добре със сода за хляб. Много боли, но минава по-бързо. За цистит съм пила Петнитрокс, но лекарства не се вземат просто ей така. Чаят от мечо грозде е достатъчен до понеделник, докато идеш на лекар. Пий по две три големи чаши на ден.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За цистит имаше едно - неуринал, май беше - хомеопатично. Доста помага.

# 6
  • Мнения: 1 545
Просто само да доуточня - 5-нитрокс вече не се произвежда, а пък второто лекарство е неоренал и е на билкова основа, съдържа бреза и не е никак лошо за профилактика при хронични цистити.
 Biskvitka, ако стане напечено можеш да се консултираш с личния лекар на твоите приятели или някой дежурен лекар да намериш. Понякога с цистит е трудно 2 дни да се живее.

# 7
  • Мнения: 17 546
Просто само да доуточня - 5-нитрокс вече не се произвежда,
Възможно е, пила съм го доста отдавна. нали по телевизията тече реклама на някакво лекарство, което се пие точно при цистит, "Уринал" беше май Thinking

ПП. Ето, прочети

# 8
  • Мнения: 2 755
Аз вземам Ципрофлоксацин - не е антибиотик.

# 9
  • Мнения: 22 521
Аз вземам Ципрофлоксацин - не е антибиотик.
Баш антибиотик си е,внимавай ако си го назначаваш сама.

# 10
  • Мнения: 2 755

Притежател на разрешението за употреба
Словакофарма АД, Хлоховец, Словашка Република

Състав
Лекарствено вещество
Ciprofloxacin 200 mg в 100 ml разтвор за инфузия.
Помощни вещества
Натриев хлорид, млечна киселина, вода за инжекции, хлороводородна киселина.

Действие
Ципрофлоксацин е широкоспектърен химиотерапевтик от групата на флуорохинолоните. Антибактериалното действие на ципрофлоксацин се дължи на блокиране синтезата на бактериалната ДНК в резултат на инхибиране на бактериалната ДНК-гираза, важен ензим, който се включва в репликацията и транскрипцията на бактериалната ДНК.

Farmakoidné data
Химиотерапевтик


Явно не си баш толкова компетентна ooooh!

 
 

# 11
  • Мнения: 22 521

Явно не си баш толкова компетентна ooooh!

 
 
Първо не казвам,че съм компетентна,а изказах мнение да внимаваш с лекарството.. PeaceЧетох това:

В тесен смисъл, антибиотици са само естествено синтезирани
от микроорганизми вещества, които ние използваме за борба с други микроорганизми. Така е било в началото на антибиотичната ера - в момента обаче, голяма част от медикаментите от този клас, са модифицирани по някакъв начин чрез химически синтез или са продукт изцяло на него. Това се прави, за да се усили и подобри тяхната ефективност, опит за намаляване на страничните ефекти, по-добра фармакокинетика, откриване на нови молекули и т.н.- да, но така те престават да бъдат антибиотици, в класическият смисъл на думата.
Използваният научен термин е "антибактериални химиотерапевтици" - и ето тук идва ГОЛЯМОТО САМОЗАБЛУЖДЕНИЕ и ЦЕЛЕНАСОЧЕНАТА ЗЛОУПОТРЕБА - казва се, че това не са антибиотици/ОК, това е добре/, но се спестява, че това са пак антибактериални средства/същия раздел медикаменти/, често доста по-силни от "обикновените" антибиотици и с не по-малко странични ефекти. Човекът е доволен, че не е взел антибиотик, остава с впечатление, че медикаментът е малко или много безвреден - съответно, го препоръчва и на околните, без рецепта и преглед/в България, естествено, всичко може да се купи в аптеката/ и обикновено със същите думи: "ето, това ми казаха, че хем не е антибиотик, хем ще свърши същата работа"...видиш ли, съвсем безобидна история пък страхотна полза....
ЗАПОМНЕТЕ! ЦИПРОФЛОКСАЦИНЪТ не е антибиотик в класическия смисъл на определението, но е същия "вид" лекарство, с всичките позитиви и негативи от това! Приемайте го със същото внимание и след назначение САМО от ЛЕКАР!
Еднократни дози се вземат обикновено при силно чувствителни към съответния антибиотик микроорганизми и при доброто му разпределение - в случая с ципрофлоксацин - може, при неусложнена остра гонорея например.
Ако се съмняваш за някаква инфекция те съветвам да отидеш на преглед - лекаря ще прецени най-подходящото за лечението средство - иначе рискуваш да се сблъскаш не само с ползите, но и със страничните ефекти на антибиотиците.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ciprofloxacin

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 12:51 от ДесиХ2

# 12
  • Мнения: 233
Всъщност ми се иска да разбера първопричината за афтите, че е кошмарно.


Те май и зъболекарите и лекарите на знаят със сигурност каква е причината.  newsm78 Аз като имах афти отидох на зъболекар и тя ми каза, че се получавали от замърсени прибори и незимити плодове и зеленчуци. Бях ходила в един salad bar. После като се замислих венаги ми се получаваха след този бар. Повече не ходя там. Зъболекраката ги маже с лекарство и минават бързо. Не боли както със содата  Peace

# 13
  • Мнения: 2 803
При мен непрекъснато ми излизат афти и е нещо като херпеса при смяна на сезон. Пробвала съм какво ли не. Най-добре мажи с Дактарин или продуктите на GUM.

# 14
az  sum s cistit ot 2 dni i ot 5-6 dni s nqkolko afti na veneca,az si mislex 4e e ot slun4ogledovi semki ne sum se zamislqla dali ima vruzka dori imax malko temperatura predi 3 dni.aftite maja sus soda i jaburq s rakiq(otvratitelno e),a za cistita imam 4ai za bubreci na dr. LAMBREV,i tabletki me4o grozde na dr. TO6KOV.i ot dvete sum dovolna,vtori den i ve4e po4ti ne mi pari nito boli

Общи условия

Активация на акаунт