Въпрос?

  • 532
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Искам да попитам майките които са на смесено хранене- кърма и АМ. Моята кърма започна да намаля и ще трябва да дохранвам малкия. Та искам да ви попитам как приготвате АМ - как преценявате колко е топла водата и мога ли да съхранявам водата в термос и само да го разтварям. А и колко време издържа направеното АМ? Може би глупави въпроси,но......... Мерси

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Водата я стопляш до температура на тялото,така че като си капнеш на китката,да ти е приятно топла.Преварената вода можеш да си държиш в термос,наливай я гореща,за да се запази топла до края на деня.В края на деня и да е останала я излей и за следващия ден преварявай на ново.Разтворено АМ трябва да се ползва в рамките на 1 час,ако е престояло повече,винаги хвърляш.
И понеже ние се хранехме смесено доста дълго време,ще си позволя да те посъветвам:ако държиш да запазиш кърменето още време,старай се да не допускаш АМ да стане доминиращо в храненето.Старай се на ВСЯКО хранене да предлагаш гърда и то винаги първо нея,после шишето.Дръж бебето на гърда докато не се пусне само,давай и 2-те гърди на едно хранене и чак тогава шишето.Нека пие колкото иска,не го насилвай да поема повече АМ.И не замествай хранения изцяло с АМ,в краен случай ако ти се налага,САМО 1 за целия ден.

# 2
  • Мнения: 3 718
А ако искаш можеш да споделиш защо се налага да дохранваш, колко е голямо бебето ти и как протича храненето при вас. Може пък проблема с количеството кърма да е преодолим и да не се наложи дохранване.

# 3
  • Мнения: 8 242
А ако сложиш заглавие на темата си вместо "Въпрос" - ще получиш много повече мнения Hug

Сподели колко е голямо бебето (възраст)?
Колко се е родило?
Как наддава?
Как пишка и ака?
Вода даваш ли?
Как кърмиш - на поискване или на режим? Колко време? Колко пъти в денонощието? Нощни кърмения?
Защо мислиш, че ти е намаляла кърмата? Какво е поведението на бебето след хранене и като цяло?
Цедиш ли? - ако да - колко, кога..

Помогни ни малко, за да ти помогнем и ние  Hug АМ е най-лесното  Rolling Eyes

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Първо, не искаш ли да си увеличиш кърмата?
Ако почнеш да дохранваш, скоро ще спре изобщо, или по-кофти - бебето ще се отбие, а ти ще видиш, че всъщност имаш доста кърма, ама миенето на шишета, цедене и тн е голяма досада.

За приготвянето на АМ си пише на кутията. Не всички млека се правят с хладка вода, на някои си пише с 60 градуса, или с друга температура. Може да се държи водата в термос, стига и термоса преди това да е измит хубаво с гореща преварена вода.
Приготвено АМ се ползва за едно хранене и после се хвърля, млякото е много примамлива среда за бактерии и лесно прокисва.

Ако кърмиш по-често, ще ти се увеличи кърмата. В библиотеката на форума има доста съвети как да увеличим кърмата и как да преценяваме дали бебето нахранено.
Ти защо реши, че има нужда от АМ?
Колко пъти яде, пишка, ака, как наддава, какво яде, на колко месеца е и др. такива разкажи...

# 5
  • Мнения: 158
Бебо се роди 3.400
В момемнта е на 4 месеца и половина и тежи 7.400
Сменям по 7 памперса доста пълни, но ака на 2-3 дни 1 път
Вода пие около 100мл на ден
Аз го кърмя с цедене с помпичка. Понякога имам по 160 мл мляко и това му е добре, но понякога едвам изкарвам по 80мл и незнам какво да правя. Затова си мислех за дохранване. Вие какво ще ме посъветвате. Мерси на всички мами, които са ми писали. Целувки

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 709
Пробва ли да пиеш от българския лактогонен чай? На мен много ми помага, а ако нямам време да си го приготвям (понеже се варят билките) пия чая на Хип за кърмачки, също много ми помага за кърмата (може и да си внушавам, но мисля, че този на пакетчета е по-добър от този на гранули).
Щом произвеждаш по 160мл макар и не винаги мисля, че имаш отлични перспективи да останете само на кърма. Но не ми стана ясно защо не слагаш бебето на гърда? То може да изсуче много по-добре от помпата млякото.

Общи условия

Активация на акаунт