Ластични колани и клинове след раждане

  • 31 471
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Има толкова видове на пазара! не знам кой да избера?Има ли смисъл? Върши ли работа? И кога точно след раждането се слага?
Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 142
Ами аз взех не колан ами цели гащи -тип бабешки  Laughing които много ми помогнаха.Раждах със секцио и това много ми облекчаваше напрежението в разреза. Носих ги бая време Peace

# 2
  • Мнения: 1 258
Аз носих колан  след като родих.Има някакъв ефект,на мен ми се поприбра корема. Peace

# 3
аз си поръчах клин за след раждане от да нет струваше около 50 лева,определено имаше ефект,но номерата не отговарят,КЛИНА СЕ РАЗТЯГА СЛЕД ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ

# 4
  • Мнения: 78
и аз гледах този от Данет и мисля да взема него.А на кой ден след раждането го сложихте?

# 5
  • Мнения: 428
Хм, даже в момента съм с него Wink
Моят е Агата, има го в ДаНет, но най-добре е да си купиш след като си го мерила, за да си сигурна дали номерът му е подходящият за теб. Аз си го взех от аптека до болницата в която родих, обикновено в тях се предлага и бельо за бременни и родилки.
Родих секцио и ми казаха, че мога да го сложа след махането на конците, т.е. след 7мия ден.
Определено има ефект, стига да го носиш редовно.

# 6
  • Мнения: 7
Привет,

Много ще съм благодарна, ако ми помогнете с избора на клин или колан, който трябва да си купя след раждането. Погледнах нещата, които се предлагат в онлайн магазина DANET, но съм убедена, че е по-добро първо да попитам.
Въобще полезно ли е носенето, от кога трябва да се започне, има ли значение дали раждането е секцио или нормално и т.н

Предварително благодаря за помощта
 Laughing

# 7
  • Мнения: 1 091
Аз нося колан,но го нося не за да прибирам корем а защото имах ужасни болки в кръста.Зависи ти за какво ще го ползваш.Ако ще го ползваш за прибиране на корема попитай личния лекар или в аптеката. Peace

# 8
  • Мнения: 728
Родих секцио,моят гинеколог ме посъветва да не ползвам ластичен колан/клин,защото коремните мускули ставали мързеливи.
Сега синът ми е на 11м. ,а от коремът ми няма и следа,сякаш не съм раждала

# 9
  • Мнения: 679
Родих нормално, не съм сии помисляла да ползвам колани и клинове, корема се прибра 2 седмици след раждането. Не мога да си преставя покрай тичането и притесненията около новороденото да се чувствам не удобно от пристягането на колан иили клин  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
неудобничко е честно казано, но сега идват по-студени дни и може да е по-добре. Иначе казват, че коремните ти мускули стават лениви, ако използваш колан. Аз все пак си купих на Чико и почти не го нося.

# 11
  • Мнения: 3 306
аз ползвах и корема ми се прибра за около месец , сложих го 10-15 дни след раждането (секцио)

# 12
  • Мнения: 4 290
Имах колан, но не съм го ползвала. Корема ми се прибра сам, при това много бързо. Сега даже не мисля да купувам, излишно ми се струва.

# 13
  • Мнения: 207
Родих със секцио и от обикновен магазин за бельо си купих подобен на този колан http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1818 за 21лв. Много съм доволна, защото корема почти ми се прибра, а беше ОГРОМЕН  #Crazy Преди това от аптека си купих колан за 3.50лв., но е като вълнен и много дебел и само за вкъщи го използувах, защото под дреха е грозно.

# 14
  • Мнения: 1 336
Според мен има полза от пристягане. Аз не съм си купувала специален колан ами нося 2 бодита, които са ми много тесни (в бюста не стягат). В началото едвам се напъхах в тях, но сега виждам че има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт