В колко часа си лягат първокласниците ви?

  • 4 356
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 124
В колко часа вечер първокласниците ви са си в леглата? На мен ми се ще в 9 да е легнала, но сме с бебче на 2 месеца и за да си е легнала тя в 9, това значи в 8 и половина да започне да се мие и т.н., това пък значи в 8 часа бебо да е изкъпан и да започва да се храни, което означава, че нощната пауза, за която си мечтаем, няма да я има още цяла година. Абе нещо не ми се получават сметките. А не може първо тя да си ляга, после бебчо, защото къпането му си е цял ритуал, знаете, той започва да гука и се смее вече и е много забавен, говорят си двамата много, не бих я лишила от това удоволствие. Иначе очите й са червени още като се прибере в 5 часа от занималня, прозява се.

# 1
  • Мнения: 8 999
В 20.30 са заспали.
Бих те посъветвала да слагаш голямото дете по-рано, а след това да започваш заниманията с бебето - къпане, хранене и т.н. Поразмести малко режима на малкото си дете, защото учениците в първите класове имат огромна нужда от добра почивка.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В 9:00 са в легалат,това е крайния срок.
Знаят,че мине ли този час няма приказка.Затова гледат до 8:40 вече да са по леглата. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 312
До 21часа вече спят,просто милите не издържат Crazy

# 4
  • Мнения: 224
22.30 часа
няма проблем със ставането сутрин Grinning

# 5
  • Мнения: 581
 В леглото е към 21часа, чета приказки около половин час и после заспива.
 
Иначе очите й са червени още като се прибере в 5 часа от занималня, прозява се.

 Не че ми е работа, ама защо я пускаш на занималня след като ти си в майчинство?Как няма да му се спи на детето като се прибира в 5 часа, в училище не е като в детската градина, там няма пълноценна почивка.

# 6
  • София
  • Мнения: 629
До 21 часа най късно до 21:30 часа гледам и двете да са си легнали.Напоследък голямата както легне и е заспала,а малката понякога седи до 22:30 ч.

# 7
  • Мнения: 745
Към 22,00 е в леглото  Wink

# 8
  • Мнения: 861
20.30 - 21.00 часа е вече в леглото. Приказка и най-късно към девет и нещо е заспал.
Явно много се изморява по цял ден в училище.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
21.30 си  ев леглото, сутрин става в 7.40.
Не ходи на занималня и следобед спи по два часа.

# 10
  • София
  • Мнения: 124

 Не че ми е работа, ама защо я пускаш на занималня след като ти си в майчинство?Как няма да му се спи на детето като се прибира в 5 часа, в училище не е като в детската градина, там няма пълноценна почивка.

Не мога да се справя и с двете деца, те си имат различни режими - бебчо спи когато си поиска, я спи следобяд, я не, а тя като се прибере от училище трябва да си почине (тя не спи следобяд, от много малка е така, и много ще се цупи, ако я карам да ляга), после ченгелите като започнем, нали трябва на главата да й стоя, ако бебо не спи, не става.

# 11
  • Мнения: 7 831
В 21:00 са по леглата, заспиват до 21:30.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Къпе се в 8ч, след това къпя малкият.
Ляга преди малкият и се прави на заспал, иначе малкият 1 час ще иска да си приказват и да се смеят (в легло на 2 етажа са).
Следобед след като напише домашните, сам иска да дремне за час и половина.
Петък и събота му дава да гледа малко телевизия и ляга наи-късно в 10ч.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Не мога да разбера, защо не искаш да къпеш бебето по-рано  Thinking Като се роди щерката, синът беше на 8 години. Нея я слагах в леглото към 7:30, той си лягаше към 9. Ако я сложех по-късно да спи, просто нямах възможност да обърна достатъчно внимание на баткото. И за каква ноща пауза става дума с бебе на 2 месеца?! Та на него още коликите не са му минали сигурно, тепърва и зъби ще растат, година е доста оптимистично виждане  Laughing

# 14
  • Мнения: 43
И при нас за първи клас беше закон - да е в леглото в 21.00 ч., до 21.30 ч. да е заспал, обикновено с някоя от детските енциклопедии... Simple Smile
Сега сме втора смяна и мислех да го оставям да си ляга с 1/2 час по-късно, но виждам, че е много изморен, така че продължаваме в същия дух... Wink

А как да съчетаеш режима на двете деца и вашия, е трудна работа. Ти искаш 3 в 1. Ще се получи, но когато детето (малкото) порасне, и мисля,че това го знаеш. Сега ще трябва да направиш избор - да слагаш бебчо да си ляга по-рано и създадеш една здрава връзка между децата с вечерната игра или да предпочетеш вашата почивка пред това, като ги слагаш да спят в различни часове... Вярно, че е трудно и изморително, аз бих предпочела първия вариант, нищо че няма да мога да се наспивам...

Общи условия

Активация на акаунт