РПХА изследване за токсоплазмоза-какво е това?

  • 3 449
  • 5
  •   1
Отговори
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Здравейте.
Пускам поредна тема за токсоплазмозата, но имам конкретен въпрос, на който не мога да намеря отговор в нет-а. Миналата седмица правих РПХА изследване и от обяснението разбрах, че е за обща реакция на организма-тъй като преди месец съм правила само за IgM, който е -, ако това покаже + резултат, той най-вероятно ще идва от положителен IgG, тъй като другия е правен скоро. Не съм сигурна обаче дали правилно съм разбрала. Днес си взех резултата, отрицателен е, питах това означава ли, че няма активна, но няма и имунитет-не можаха да ми обяснят, казаха само "това е ок, значи няма проблем". А мен ме интересува и дали имам изградени антитела. Имате ли представа какво включва РПХА изследването-IgG и IgM ли и каква е разликата между РПХА и ELISA?

# 1
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Явно никой няма да ми отговори, така че мога ли да помоля модераторите да преместят темата в Здравния форум?

# 2
  • Мнения: 1 868
Това да изследват само IgM е пълна глупост! Само да ти вземат парите, мене така ме изследваха няколко пъти докато накрая ме изпратиха на точното място и се установи, че имам имунитет(цял живот съм живяла с животинки)
Успех, за съжаление не мога точно да обясня разликата между методите.

# 3
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Да, глупаво е. Аз исках да знам и за имунитета ако се налага да съм по-предпазлива. Ако днес няма активна знам ли, утре мога да го лепна. Както се и оказа де, че нямам имунитет, въпреки всичките ми контакти с животинки. Благодаря ти за отговора, motoneti   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 868
Имаш ли животно вкъщи?
Ако да шанса да нямаш имунитет е почти нулев!
Това ми го казаха в София в института по паразитология.
И все пак ако искаш да си най спокойна и имаш път към София, института по паразитология е най добрия избор!

# 5
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Имам-котарак, прибран от улицата преди 2 години-що врабчета изяде първите няколко месеца вкъщи и прилепи гони Embarassed. Кучета съм имала, 12 години имахме и котарана също прибрана от улицата като малка. И аз така мислех за имунитета и затова страшно ме изненада отрицателния резултат и се зачудих какво ли включва тогава пустия РПХА. Благодаря за съвета, явно там е мястото. 

Общи условия

Активация на акаунт