Рецепта за гофрети

  • 8 303
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11
 Simple Smile Laughing Wink Здравейте всички,
кажете рецепта за гофрети в гофретник. Опитахме с рецепта за палачинка и беше страхотно весело.
Тестото стана като голяма възглавница а самата гофретка тръгна да излиза по плота.  Като отворихме капака тя се свива, като затворим пак се надува.
  chef

# 1
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
125gr.маргарин или масло,150гр Брашно,половин чаена лъжичка бакпулвер 3 яйца,75гр течна сметана,щипка сол и 50 гр захар Peace Да видим дали ще ти допадне рецептата Wink

# 2
# 3
  • Мнения: 265
Ralfieta  - Благодаря  ти   bouquet има доста интересни неща 

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Всички рецепти за Гофрети са мн. сложни......включително и в книжката към гофретника.

Скоро открих, че стандартната рецепта за палачинки + захар и олио( масло) + сода( бакплулер) върши същата работа....

И по този начин- забърквам палачинкова смес от която правя за нас, и с добавката за гофрети- правя гофрети за детето....с един удар- два заека Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 174
Имам рецептата от момче продавало гофрети по морето,преди години.Дано ти хареса,защото вкъщи всички много ги харесваме.Стават хрупкави,а за мен това е най-важно за гофретите.Значи забъркваш следната смес-1л.прясно мляко,3яйца,половин кубче мая,половин чаена лъж.бакпулвер,ципка сол,чаена лъж.захар и брашно,до получаването на тесто с гъстотата на боза.Държи се няколко часа в хладилник и след това се приготвят гофретите.Самата смес издържа няколко дни в хладилник.

# 6
  • София
  • Мнения: 11
МММ, колко вкусно звучат рецептите за гофрети. Много благодаря за отговорите. Непременно  ще ги пробвам.

# 7
  • Мнения: 503
Днес  видях в кварталния магазин  смес за гофрети/ във вид на прах/ на фирма Биосет.

# 8
  • Мнения: 852
Имам рецептата от момче продавало гофрети по морето,преди години.Дано ти хареса,защото вкъщи всички много ги харесваме.Стават хрупкави,а за мен това е най-важно за гофретите.Значи забъркваш следната смес-1л.прясно мляко,3яйца,половин кубче мая,половин чаена лъж.бакпулвер,ципка сол,чаена лъж.захар и брашно,до получаването на тесто с гъстотата на боза.Държи се няколко часа в хладилник и след това се приготвят гофретите.Самата смес издържа няколко дни в хладилник.

А брашното горе долу колко е като количество? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт