Спешен въпрос за отбиването ?

  • 363
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Момичета мисля да приключвам с кърменето вече и ме интересува,как трябва да стане по- точно ?
 
От около месец кърмя само сутрин на първото хранене и вечер на последното . Обаче последната една седмица я дохранвам и изяжда по 150мл. , което ме навежда на мисълта ,че вече нищо не е останало и мисля да приключвам . Как точно трябва да стане отбиването? Трябва ли да пия някакви хапчета за да спре ? Трябва ли след тях евентуално да се цедя...? Или да изключа още едно хранене?  newsm78
Моля за съвет   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 231
Ако искаш да спреш кърмата естествено трябва първо да спреш едното хранене, сутрешното или вечерното, което ти решиш. Така кърамата ще намалее постепенно сама за около 10 дни (ако не реши и да спре). После аз спрях и последното кърмене, като вечер се поизцеждах съвсем малко, за да няма напрежение в гърдите. После се изцедих малко след 3 дни, после пак на 6 ден (вече почти нищо нямаше) и край. Не съм ги пипала повече. (т.е. се изцеждаш по малко когато чувстваш гърдите напрегнати или препълнени)
За да се предотврати запушване на гърдите едновременно пиех Лецитин 1200 мг (хранителна добавка, която се продава без рецепта). Първата седмица по 2 на ден- 1 сутрин и 1 драже вечер, а останалите 15 дражета си ги допих по 1 на ден в следващити 2 седмици след отбиването. Може да пиеш и чай от Салвия, който намаля лактацията (аз така и не го открих).
И най-важното - масажирай леко гърдите и бъди на щрек да не се получи някъде запушване, бучка или нещо подобно, за да не си докараш някой мастит.
Относно спирането с медикаменти - не зная нищо по въпроса. Тук има доста теми, а пък и трябва консултация с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт