Страхотни мъфини със сини сливи

  • 6 475
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
Позволявам си да пусна нова тема, защото наистина си заслужава, това което ще ви покажа.

Рецептата е малко импровизирана, но много сполучлива.

Мъфини със сини сливи





- 2 яйца
- 1 ч.ч. захар
- 1 ч.ч. прясно мляко или вода
- ванилия, кора от лимон
- 2 ч.ч. брашно
- няколко сини сливи/по 1/2 за една бройка
- 1 бакпулвер
- 1/2 к.ч. олио
- ром или вермут,за мариноване на сливите и малко кафява захар.

Сливите се почистват и се накисват в няколко лъжици алкохол и кафява захар.

Смесват се продуктите и се приготвя средно гъста смес.

На дъното на всяка формичка се слага по 1/2 слива и отгоре, до половината се изсипва от сместа.Печесе на 200 градуса.



# 1
  • Мнения: 1 283
  bouquet Поздравления за рецептата smile3501
В руски форум четох подобна, беше с кайсия или праскова. Утрепах се да я търся, така и не можах да я открия. Тази рецепта ми идва тъкмо навреме  Peace

# 2
  • Мнения: 765
С тая рецепта правя и кекс с различни сладка и всякакви плодове и си я ползвам като универсална. Винаги ми се получава.

# 3
  • Мнения: 3 674
evak...страхотно изглеждат мъфините ти!  bouquet  Сигурна съм , че са много вкусни!  Heart Eyes

Аа капачетата как си ги пекла, отделно ли?  newsm78

Ще гледам скоро да ги спретна!  Hug

# 4
  • Мнения: 113
Evak, страхотна рецепта! А отгоре глазурата с шоколад ли си я правила? Ако е нещо друго ще напишеш ли рецептата?

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Много вкусни изглеждат,евак Simple Smile Ще ги пробвам тези дни.

# 6
  • Мнения: 22 867


evak, изглеждат фантастично!  bouquet  chef

 
  bouquet Поздравления за рецептата smile3501
В руски форум четох подобна, беше с кайсия или праскова. Утрепах се да я търся, така и не можах да я открия. Тази рецепта ми идва тъкмо навреме  Peace


pepika, погледни тази рецепта, може би за нея става въпрос. Отдавна съм им хвърлила око, но време не стига за всичко. Фантастично изглеждат.
Ето ги, снимката е от Кухарка.ру.

# 7
  • Мнения: 765
Много Ви благодаря за милите думи   bouquet
Шоколадчето отгоре е от киндерчетата на детето. Разтопих в найлонче няколко в микровелето за секунди и направих дупчица и действах.
ЧервеноВинце, то няма капачета. На втората снимка съм обърнала, за да снимам мъфинката отдолу.
наистина станаха много вкусни и свършиха за нула време.
12 бр. ми излезнаха и то никак не бяха малки.
Пекох направо в тавата за мъфини-без подложки.

# 8
  • Мнения: 952
evak - страхотно изглеждат твоите мъфини.   bouquet Явно трябва да се пробват, дано все още се намират сливи на пазар.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
evak, кажи кекса как правиш, че все още нямам форма за мъфини.

# 10
  • Мнения: 765
evak, кажи кекса как правиш, че все още нямам форма за мъфини.

Тези продукти, които съм изброила и прибавям към тях 1/2 бурканче сладко/да не  е рядко.
Слагам и малко смлени орехи.
Можеш и да направиш сместа в тавичка, като редиш сливите на разстояние, а не във форма за мъфини.
Можеш и във формички за крем карамел или в чашки за кафе, или в дуралексови купички.

# 11
  • Мнения: 2 803
 smile3501 Много апетитно изглеждат. Браво!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 283


pepika, погледни тази рецепта, може би за нея става въпрос. Отдавна съм им хвърлила око, но време не стига за всичко. Фантастично изглеждат.
Ето ги, снимката е от Кухарка.ру.

 smile3501 smile3501 smile3501 Ти си уникална, невероятна! Ти си енциклопедията на Готварския! Ти си TOBA
 newsm20 Точно това търсех!

# 13
  • Мнения: 22 867

 smile3501 smile3501 smile3501 Ти си уникална, невероятна! Ти си енциклопедията на Готварския! Ти си TOBA
 newsm20 Точно това търсех!


Уф, ама как лъщЪ!  Grinning  bouquet pepika, нали все се разхождам из руските сайтове, много си ги харесах и веднага си копнах рецептата, пък обикновено копвам и адреса, та се сетих. Наистина много добре изглеждат, но само да се сдобия със свободно време като през лятото.................

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
evak, кажи кекса как правиш, че все още нямам форма за мъфини.

Тези продукти, които съм изброила и прибавям към тях 1/2 бурканче сладко/да не  е рядко.
Слагам и малко смлени орехи.
Можеш и да направиш сместа в тавичка, като редиш сливите на разстояние, а не във форма за мъфини.
Можеш и във формички за крем карамел или в чашки за кафе, или в дуралексови купички.

Ееее, супер! Добре, че ме подсети, ще ги направя в чашки за крем карамел.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт