Преди 2 часа вдигна температура

  • 3 524
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
днес нищо му нямаше на детето,весел,жизнен,а следобед стана един сериозен,не се усмихва.Пипнах го - гори Sad Не знам дали се е премерила правилно температурата ,но за няколко секунди показа 37.7.(защото много плачеше от студения термометър)
Имам Нурофен.Но въпреки всичко се обадих на педиатърката,каза да му дам 3мл.Така и направих.После детето заспа.И сега спи.Няма да го будя.
Кажете ми ако по-късно е спряла температурата да му дам ли за всеки случай още 3мл(след 4ри часа) или да не му давам.
Педи каза,ако се появи проблем да го водим в дежурен мед.център Cry
Нещо е настинал,ама от какво....

# 1
  • Мнения: 257
наи добре е ако вдигне отново температура да го заведеш на лекар според мен не рискуваи до сутринта защото аз от такъв риск си изпатих и лежахме в ВМИ Пловдив 1 седмица

# 2
  • Мнения: 1 596
наи добре е ако вдигне отново температура да го заведеш на лекар според мен не рискуваи до сутринта защото аз от такъв риск си изпатих и лежахме в ВМИ Пловдив 1 седмица

мерси Sad

# 3
  • Мнения: 2 803
Давай през 4 часа. И най-добре мокри кърпи с вода, хл.сода и оцет. Слагай на челото, ръчичките и краченцата.

# 4
  • Мнения: 5 940
Мокри кърпи под мишниците свалят много бързо температурата. При много висока-чорапи с оцет. Не трябва да се прекалява с температуропонижаващите,  но ако го усетиш, че пак има температура висока давай, но минимум след четири часа.

# 5
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря.
Той спа около час,събуди се по-бодричък,даже започна да приказва.
Пи много течност и после му дадох да хапне,не беше ял от 17 часа.И сега почна да си играе в креватчето.Мерих температурата паднала е на 37.4 което не е много Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 5 720
http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm прочети това
37 не е висока Т

# 7
  • Мнения: 1 264
Не се притеснявай. От лекари знам, че температуропонижаващи се дават при Т над 37,5 дори 38 градуса. При много упорита Т могат да се редуват Панадол с Нурофен през 2 часа. За мокрите кърпи вече са ти казали.
Много вероятно е да вдигне пак Т след изтичане действието на Нурофена. Аз бих дала отново, стига да са минали поне 4 часа (За Нурофена мисля, че са 6ч, но това можеш да го прочетеш в упътването.) Бих изчакала до сутринта, за да заведа детето на лекар предвид студеното време.
 

# 8
  • Мнения: 3 306
при нас свещичките оправят нещата по-бързо  Rolling Eyes 
а пък кърпите под мишничките и на челцето мн я дразнят и затова я слагам в коритото  Peace

# 9
  • Мнения: 543
Нашата педиатърка препоръчва да се дават лекарства за температура, само ако е над 38. Иначе поя с течности - вода, чайче. Досега три пъти е вдигала и съм я сваляла с течности за ден-два. Мисля, че не е добре от малки да ги захранваме с лекарства. Но все пак най-добре е да спазваш указанията на вашия лекар.

# 10
  • Мнения: 1 121
37 не е много висока температура. Аз лично не бих завела детето в мед. център, ако е под 39, но разбира се всеки си решава.

Другият път питай педиатърката за свещички, много са ефикасни, на моят син много му помогнаха. Имаше Т над 40 и я свали за няма и час.

# 11
  • Мнения: 1 062
Свещички се слагат, ако Т е много висока, над 38,5 - 39 градуса. Ако е под това ниво, можеш да даваш Нурофен и Панадол. Според мен е по-добре Нурофен, защото освен болкоуспокояващо и температуропонижаващо има и противовъзпалителен ефект. Ако детето не вдига висока Т давам Нурофен на 6 ч., но ако поддържа и не се повлиява много от Нурофена, давам на 4ч. Нурофен, а два часа след него Панадол. Тоест, Нурофен, след 2ч. Панадол, след 2ч. Нурофен. Не се е налагало да повтарям повече от веднъж тази комбинация. Ако сложиш свещичка Ефералган, имай предвид, че тя съдържа същото активно вещество, като Панадола, и трябва да има минимум 4 часа интервал, най-добре 6ч. Свещичка и Нурофен - може. Остави в стаята по-ниска температура и не навличай много детето. Естествено, не чак голо, да не се простуди, но да е леко облечено с памучни дрехи. Опитай да поддържаш не повече от 21-22 градуса в стаята. Сутринта, отидете на педиатър, може да са зъбки, но може да е възпалителен процес. Помоли, ако педиатъра не го направи, да погледне и ушичките на детето. Само не се шашкай, всички деца боледуват.
П.П. Ако детето ти вдигне много висока Т, слагаш свещичка, ако имаш, ако не - Нурофен. Събличаш бебето си голо и го увиваш в мокър, студен, чаршаф. След като поспадне малко Т - та, отивате в Бърза помощ.

# 12
  • Мнения: 2 015
Аз смятам, че щом има температура, то си има огнище което трябва да се лекува.Ако не го направиш, температурата няма да спадне току-така Naughty.

# 13
  • Мнения: 1 174
Спокойно Т не е толкова висока.Ако не вдига над 38 може да не се дава температуропонижаващо.Освен това не е задължително,ако е висока Т пак да е много сериозно,скоро синът ми изкара вирус,като три дни вдигаше до 39.7,мина му без антибиотици.
Дано мине бързо при вас! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
преди да дам на детето си лекарство, ще питам лекар и след това старателно ще прочета листовката.

Нурофен е силно лекарство за малки деца. с него не се злоупотребява. не е желателно да се дава при температура под 38 градуса, не е желателно да се дава повече от 2-3 дни. дава се ПРЕЗ 8 ЧАСА, в краен случай - през 6!

Общи условия

Активация на акаунт