Напукани ръце до кръв

  • 36 288
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
И след двете раждания ми се появява една екзема на едната ръка и кожата ми се пука до кръв.
Избягвам да пипам препарати, но с бебето не може да не пипам никакъв сапун, все ръцете ми са на вода, все нещо премивам...няма как.
Сега положението с едната ми ръка е много зле. Имам дълбока пукнатина до месо, никакво мазило не помага.  Cry
Всичко, което ми предписаха след миналото рждане, не става за кърмачки  Rolling Eyes
На някой случвало ли му се е и какво би могло да ме облекчи?  ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз бях така, тогава когато децата ми бяха бебета /то беше отдавна/.
Нищо не помага, само ръкавици. Нищо не пипах без тях.
Имам предвид перилни и миещи препарати.
Мажех ги с безсолна мас и невен.

# 2
  • Мнения: 623
Аз имах проблем със зърното на гърдата, беше като шкурка
Случайно попаднах на реклама на един продукт на Орифлейм
Значи това е "Нежна грижа", малко бурканче от 15 мл

Същото ми помогна много за зърното на гърдата. При рекламата го спрягаха, че е добро за майки кърмачки, напукани ръце със суха и раздразнена кожа както и за след изгаряния, когато кожата вече е без рана.

струва 6лв. и екперементирах
Доволна съм

# 3
А при мен проблема с напуканите ръце е през студения период. Вече запознаха да ме болят ръцете-това е първото и след него започва напукване и кръв. От няколко години ползвам едно премче на Avon със силикон и глицерин и съм много доволна от него. И "Нежната грижа" на Орифлейм имам-то също е много хубаво кремче. Дано и на теб да помогнат.  bouquet

# 4
  • Мнения: 99
Госта отгоре съм аз-просто докато пиша и ми е изтекла потребителската сесия Mr. Green и за това публикувах мнението като гост.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моите ръце също се напукват през зимния период. Много е неприятно.
В такива моменти мажа за през нощта обилно с крем Здраве.
Не трябва да се забравя и ползването на ръкавици наистина. Peace

# 6
  • Мнения: 1 545
А крем от ланолин и вазелин дали си опитвала. Крема го няма готов, прави се в аптеките, слагат се и витамини. Той едновременно подхранва и протектира кожата. Образува хубав филм, който не позволява да навлизат вредни вещества към кажата и тя лесно заздравява. Можеш освен това да опиташ и с пантенол, който е за изгаряне и рани.

# 7
  • Мнения: 2 751
А крем от ланолин и вазелин дали си опитвала. Крема го няма готов, прави се в аптеките, слагат се и витамини. Той едновременно подхранва и протектира кожата. Образува хубав филм, който не позволява да навлизат вредни вещества към кажата и тя лесно заздравява. Можеш освен това да опиташ и с пантенол, който е за изгаряне и рани.
От горепосочените май само това не съм опитвала.  Rolling Eyes
Дали го правят във всяка аптека?
Ръцете иначе ми се повлияват добре от маслото от Ши на Икаров, но пукнатината стои и става все по-дълбока  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 545
Ами не във всяка аптека. Трябва да питаш там където приготвят лекарства. А с маслата внимавай, защото някои са доста силни. Лавандуловото има антисептичен ефект, но и то може да разрани повече. Видях, че си от София. На площад Славейков като застанеш с гръб към фонтана и отсреща има безистен. Там вътре има аптека, която приготвя лакарства. Би трябвало да могат да го направят. Между другото крема е перфектен и за бебешки дупета. Като протектор.

# 9
  • Мнения: 2 751
Ами не във всяка аптека. Трябва да питаш там където приготвят лекарства. А с маслата внимавай, защото някои са доста силни. Лавандуловото има антисептичен ефект, но и то може да разрани повече. Видях, че си от София. На площад Славейков като застанеш с гръб към фонтана и отсреща има безистен. Там вътре има аптека, която приготвя лакарства. Би трябвало да могат да го направят. Между другото крема е перфектен и за бебешки дупета. Като протектор.
Hug

# 10
  • Мнения: 1 335
Кали, аз съм много доволна от кремовете на Ексципиал. При мен кожата на ръцете се напуква до кръв винаги в студено време. Зимата е направо ад.
Ползвала съм
Рипеър (за много напукана, болезнена и суха кожа)
Рикавъри ( подобно, възстановяване и овлажняване; наричат го дермална ръкавица, защото след нанасяне имаш чувството, че имаш ръкавица на ръката. Не се отмива при употреба на сапун няколко измивания)
Бламандол - олио.
Дават ги при множество кожни проблеми, в т. ч. при атопичен дерматит при бебетата.

# 11
  • Мнения: 59
Имах проблем с напукване на ръцете преди около 4 години и само през зимата.Тогава пък на дъщеря ми бузите се зачервяваха и напръхваха и се наложи да я заведем на дерматолог.Лекарят и изписа НАХТКЕРЦЕН /в момента го рекламират по тв/и аз покрай нея без да искам си излекувах ръцете.Опитайте и няма да съжалявате.Аз оттогава нямам такъв проблем.

# 12
  • Мнения: 961
Вазелин, ланолин и аква калций, всичко това в равни количества, добре е да се добави витамини А и Д! Имам близка, която с много тежка алергия на едната ръка като теб, се оправи за около седмица! Ръкавиците ще са от голяма полза!
С това можеш да мажеш и дупето на бебче - никога няма да се подсече! Този крем го използват в кърмаческите отделения и неонатологията!

# 13
  • София
  • Мнения: 718
Майка ми има нещо като това което опитваш. Казва се "майчина екзема". Тя ходи на кожен лекар - предписаха и една биологична ръкавица(за постоянно мазане) и още 2 препарата. Наскоро двата ги смениха с по-силни и има ефект. Получава се от бебешки препарат и от битова химия.
Лекаря при който ходи тук в софия е доктор Божикова, ако искаш да се консултираш.

# 14
  • Мнения: 2 751
Майка ми има нещо като това което опитваш. Казва се "майчина екзема". Тя ходи на кожен лекар - предписаха и една биологична ръкавица(за постоянно мазане) и още 2 препарата. Наскоро двата ги смениха с по-силни и има ефект. Получава се от бебешки препарат и от битова химия.
Лекаря при който ходи тук в софия е доктор Божикова, ако искаш да се консултираш.
Точно "майчина екзема" имам. КАза ми го лекаря, при който ходих след като родих баткото. Но сичко, което ми предписа, беше противопоказно за кърмене.
Можеш ли да ми кажеш каква е тази "биологична ръкавица"?

asiasia, балгодаря за рецептата  Hug Още днес ще се постарая да си го забъркам, че ако ви покажа цепнатината на фото, ще паднете  Cry

Общи условия

Активация на акаунт