payak/prohodilka

  • 6 035
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
zdraveyte...ot dosta vreme sledya tozi forum i mnogo mi haresva i eto dnes i az se prestra6ih da pi6a. az imam 6 mese4na da6terya. valnuva me  koga tryabva da se zapo4ne polzvaneto na taka nare4eniya payak/prohodilka, ili vaob6te ne se prepora4va za polzvane. ima li nyakakvi plusove i saotvetno minusi. molya pomognete sas savet...

# 1
  • Мнения: 1 210
Всички на пазара му бяха малки. Два пъти се прекатури под надзора на баща му. Естествено я дадох на друга мама, която мислеше, че проходилката е ОК.
И сега другите факти. Изправи се и проходи, когато беше готов за това. Понеже дивана ни е ъглов той обикаляше от единия до другия край по 100 пъти на ден. Когато трябваше да го оставя сам в стаята го паркирах в кошарка. Проходи на 10,5 месеца и от тогава щом е с отворени очи тича.
Друг със сигурност ще ти обясни минусите на проходилката от ортопедична гледна точка.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз съм против, не съм слагала малкия в проходилка - научи се сам да се обръща, да пълзи да се изправя и вече и да пристъпва.

Продохилката е вредна за тазобредрените стави - по какъв точно начин не мога да ти кажа - не съм специалист, но това беше мнението и на оропеда ни.Освен това децата в проходилка не могат да тренират равновесие и падане - тръгват с тялото напред, предасят върху него тежестта, стъпват приклекнали или на пръсти - поне моите наблюдения са такива.

Ако детенцето си е по-пъргаво и подвижно - то ще се научи бързо и само да си се придвижва, ако пък  е по-спокойно и мързеливичко проходилката според мен само ще го насили към движения преди то да е готово за такива.

# 3
  • Мнения: 1 731
Аз ползвах проходилка,защото моя син стигна до една фаза,в която не искаше нито седнал,нито легнал,а само прав и тогава го сложих в паяка. Wink След като почна да пълзи ние от време на време го вадехме от паяка и го пускахме из стаята и тогава той му хареса(стигаше до места,които с паяка не можеше)и така прибрах паяка когато беше на 8 месеца и го оставих изцяло на пълзене.Вече се изправя и се придвижва по мебелите и не виждам нещо да му има като резултат на това че е бил известно време с паяк. Wink Така че сложи я в паяка и щше видиш дали ще и хареса-детето само ще ти подскаже как се чувства-успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 244
As slojih Anastasia na 6 mesetza v prohodilka. Ta tja na 4 sedna i na 5 mesetza weche iskashe da se izprawia...e, razbira se ne e sedjala po zial den v neja, ami sa 1 - 2 chasa njakude, dokato weche ne stana stabilna i prekarvashe poweche vreme v neja. I na 8 mesetza prohodi.

# 5
  • Мнения: 1 517
Цитат на: spaetschen
As slojih Anastasia na 6 mesetza v prohodilka. Ta tja na 4 sedna i na 5 mesetza weche iskashe da se izprawia...e, razbira se ne e sedjala po zial den v neja, ami sa 1 - 2 chasa njakude, dokato weche ne stana stabilna i prekarvashe poweche vreme v neja. I na 8 mesetza prohodi.

ти сериозно ли говориш  baduu

# 6
  • Мнения: 244
Цитат на: karla
Цитат на: spaetschen
As slojih Anastasia na 6 mesetza v prohodilka. Ta tja na 4 sedna i na 5 mesetza weche iskashe da se izprawia...e, razbira se ne e sedjala po zial den v neja, ami sa 1 - 2 chasa njakude, dokato weche ne stana stabilna i prekarvashe poweche vreme v neja. I na 8 mesetza prohodi.

ти сериозно ли говориш  baduu


Da seriozno govoria, prohodilkata, koato kupihme beshe ot 5 meszta do 10 ... njamashe kak, tia iskashe da se izpravia postoianno na kracheta, samo placheshe.. pri polojenie , che na 4 sedna ... ima deza, koito se raswiwat dosta po-bawno... , nasta jawno ne e ottezi... sega rasbira se izglegda kato wsichki ostanali na neinata wuzrast, no kato kato bebe se raswiwashe mnogo po-napred ot drugite..  na 8 mesetza prohodi suvsem samichka..Prez ortoped sum minawala milion puti weche, nisto i njama... wsichko si e nared.. A kogato ja slojih za purwi put as susto ne bjah mnogo suglasna, pitah pak lekar, kazaha mi che po-malko moje (tova pak v sawisimost ot razvitoeto na deteto, razbira se, che ako osate nemoje i glawata da si wdigne ili da sedi , njama da e pozvoleno,a puk i as nikoga njamshe da ja sloja  )...

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: spaetschen
Цитат на: karla
Цитат на: spaetschen
As slojih Anastasia na 6 mesetza v prohodilka. Ta tja na 4 sedna i na 5 mesetza weche iskashe da se izprawia...e, razbira se ne e sedjala po zial den v neja, ami sa 1 - 2 chasa njakude, dokato weche ne stana stabilna i prekarvashe poweche vreme v neja. I na 8 mesetza prohodi.

ти сериозно ли говориш  baduu


Da seriozno govoria, prohodilkata, koato kupihme beshe ot 5 meszta do 10 ... njamashe kak, tia iskashe da se izpravia postoianno na kracheta, samo placheshe.. pri polojenie , che na 4 sedna ... ima deza, koito se raswiwat dosta po-bawno... , nasta jawno ne e ottezi... sega rasbira se izglegda kato wsichki ostanali na neinata wuzrast, no kato kato bebe se raswiwashe mnogo po-napred ot drugite..  na 8 mesetza prohodi suvsem samichka..Prez ortoped sum minawala milion puti weche, nisto i njama... wsichko si e nared.. A kogato ja slojih za purwi put as susto ne bjah mnogo suglasna, pitah pak lekar, kazaha mi che po-malko moje (tova pak v sawisimost ot razvitoeto na deteto, razbira se, che ako osate nemoje i glawata da si wdigne ili da sedi , njama da e pozvoleno,a puk i as nikoga njamshe da ja sloja  )...


По същата логика можеше да си я оставиш да се научи сама да се изправя и да се задържа права - какво значение има на колко месеца го е направила. А и казваш, че отначало си я оставяла по 1-2 часа, после повече - е това ако е малко стоене в проходилка  Shocked . И какво имаш предвид като казваш, че е проходила съвсем самичка - нали първо е ходила с проходилката?

# 8
  • Мнения: 244
По същата логика можеше да си я оставиш да се научи сама да се изправя и да се задържа права - какво значение има на колко месеца го е направила. А и казваш, че отначало си я оставяла по 1-2 часа, после повече - е това ако е малко стоене в проходилка  . И какво имаш предвид като казваш, че е проходила съвсем самичка - нали първо е ходила с проходилката?



Ami shtom sum ja ostavila znachi tja sama se e izpraviala weche ... v tova po-logichno njama Simple Smile.. A kolkoto do tova, che sama e prohdila da... imam vpredwid, che s prohodilkata e edno, a sama da trugnesh e suwsem drugo..,koeto tja naprawi. Na sutrinta sled kato stana, se izprawi  i  naprawi dwe krachki sama, i ottogava si trugna deteto..
Ako ti mojesh da spirash deteto si , e, as nemoga. Sled kato ja vijdam ,che ima nujda ottova,i che se muchi -po zial den da sedi ili da leji i  pri polojenia che ja vijdam, kak stava i iska da hodi, shte ja puskam... Kazah ,che sum se konsultirala predi tova s ortoped.

A niakoi moje li da mi kaje, zasto sled kato e tolkova wredno, se proizwejdat prohodilki(sa bebeta ot 5 mesetza), stolcheta sa kola, koshnitzi(ot 0 mesrtza)?-weche izchetoh mnogo nesta ot foruma, s koeto se twurdi , che sa wredni!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: spaetschen
Ako ti mojesh da spirash deteto si , e, as nemoga. .


Че кой ти говори за спиране на детето?! Значи ако го оставиш на пода да си щъка само го спираш?!?
Според мен ако детето само седи, значи просто не е готово да прави друго, а ако иска и му е по силите да се изправи - ще го направи само.

както и да е - много е бистрена тая тема, всеки си взима решенията

# 10
  • Мнения: 3 478
не може да се каже кое е вредно и кое не. Та нима след години не отричат едно и позволяват друго. (всичко се мени.
за тазобедрените стави не знам, но да му давам насила крака на детето , без да е готово за това- не мога. Най-малкото като се засили в някой ръб, у нас е пълно с такива Embarassed а и имаме и стълби, просто е невъзможно...  Предпочитам бънджи гащи. Но това за центъра на тежестта и мързела е добре казано. а и някой във форума беше писал и аз пак ще го повторя, че в Канада вече проходилките са забранени, защото доказаха, че почти 70процента от черепно-мозъчните травми са резултат от падания и удряния на деца в проходилка

# 11
  • Мнения: 244
Най-малкото като се засили в някой ръб, у нас е пълно с такива Embarassed а и имаме и стълби, просто е невъзможно...  


znachi po otnoshenie na rubowete(malko otklonenie ot temata), ne stava vupsros sega sa proohodika , to njakoga shte prohodi taka ili inache, winagi shte se udria. Neznam dali v Bulgaria se prodawat, no nie sme kupili zashtitni sredstwa spezialno za ugli,a sa stulbite prodawat reshetki, nie sme slojili na balkonskata vrata i sushto na pechkata.Ta s tezi neshta njama nikakava opastnost da se narani deteto.



че в Канада вече проходилките са забранени, защото доказаха, че почти 70процента от черепно-мозъчните травми са резултат от падания и удряния на деца в проходилка

Ami as smiatam , che ako maikata ne se griji sa deteto si , njama koi drug da go prawi!Prohodilkata e dostatuchno shiroka v dolniat si krai, sa da njama opastnost da se oburne deteto.

No wsiaka maika reshava sama sa sebe si. Deteto si e neino, tia znae ,koe na e nai-dobre Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 478
така е, но аз не визирах точно преобръщането. Само че ,ако не ти се е случвало, работите стават за СЕКУНДИ. освен това търчането ще е достатъчно, като детето започне да ходи, та да избързвам още месец-два предварително да стигам до там. Говорих за себе си. Щом не е готово да ходи, по една или друга причина, значи не е готово.

# 13
  • Мнения: 244
Цитат на: mutsunka
. Само че ,ако не ти се е случвало, работите стават за СЕКУНДИ.Щом не е готово да ходи, по една или друга причина, значи не е готово.
 quote]

I si prawa !

# 14
  • Мнения: 3 478
и тук се продават предпазни механизми, на стълбите ще сложим щом направи опити да ходи, но за другите неща смятам да я уча на собствен опит. на принципа  на братовчедка ми например. Тя научи сина си да гали-гали цветята из къщи вместо да ги дърпа. Та ще търся варианти такива, мисля, че ще има ефект Laughing

Общи условия

Активация на акаунт