Мазане с мас или козметика?

  • 22 853
  • 340
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
След 2 месеца чакам бебе.Моята майка ми каэа,че е хубаво бебето да се маже с мас ShockedНякоя от вас правила ли го е?Не е ли по добре от самото начало да полэваме бебешка коэметика?

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 08:04 от Reza

# 1
  • Мнения: 566
значи като се има предвид че ще е зимно бебе ,моето мнение е че ще е по добре да използваш мас ,но хубава,чиста и можеш да я примесиш със невен за да не ти мирише,но трябва да знаеш че решението трябва да е твое а не насадено от други хора.Успех,леко раждане и здраво бебе Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
За твоята, както и за моята майка мазането с мас е нещо нормално и полезно за кожата на бебето.
Но, при наличието на толкова много и качествена бебешка козметика маста ми се вижда излишна.
Другото което е, трябва да намериш чиста мас, без сол и прибавки на сода. Маста загрява доста и не е особено подходяща за летни бебета /ясно твоето не е/.
Ако, не искаш да ползваш бебешка козметика, може да превариш зехтин на водна баня и с това да мажеш бебето.
Други не го преваряват и мажат директно.

# 3
  • Мнения: 8 999
Ползвала съм само бебешка козметика. От миризма на мас или олио ми се повдига. Не мога да си представя бебето ми да мирише на салата или на говеждо печено.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Естествено, че е по-добре с бебешка козметика.И на мен ми пилиха в началото и майка ми и свекито да мажа с мас, но ги отрязах.
Ти сама трябва да си решаваш с какво ще мажеш бебето си  Peace

# 5
  • Мнения: 76
и нас така ни съветваха но аз си помислих че при тоз огромен избор на бебешка козметика ... и бях против детето ми да мерише на свиненце Grinning по съвет на др. майки взехме "джонсан" на 3тия ден тялото му беше като .... цялия беше на огромни червени петна,нямаше чисто място почти.педито дойде и като го видя каза "само МАС ,а това си го приберете за по нататък" след време като сам говори с мами освен мас и нивеа с...(?) мляко май всичко друго е неподходящо за новородени.
леко раждане и едно красиво бвбче.успех

# 6
  • Мнения: 2 825
Преди години наистина са мажели с мас, но тогава не е имало бебешка козметика.
В 21 век, при това изобилие от марки и мазила, ми се струва много първобитно мазането с мас.

# 7
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз синът си го мазах с преварен зехтин 3-4 месеца.
Иначе бях купила олио и мляко на различни фирми ,но ефектът
 беше че с каквото и да го намажех кожата му ставаше в пъпчици.
Лекарите казаха че е с много нежна кожа и сега също от време на време се обрива.
Ти сама трябва да си решиш с какво да мажеш бебето си.

# 8
  • София
  • Мнения: 431
Когато се роди моето бебе, педиатърката каза, че първите 2-3 седмици е най-добре да мажа бебето със зехтин, преварен на водна баня (а за къпането - само с вода). Едва след това да използваме бебешка козметика, в това число и сапуни, шампоани, бебешко олио.
На моето дете кожата е доста суха и по съвет на баба ми съм мазала и с мас. Наистина кожата ставаше много мекичка, но докторите казват, че тъй като маста е животински продукт може да алергизира с протеините си.
В крайна сметка изборът си е твой!

# 9
  • Мнения: 1 371
Аз си мазах бебето с мас (чиста, обезсолена и т.н.). Около два месеца, после с преварен зехтин.

Но съм чувала, че някои бебета се обриват. Не, че не може да стане и от бебешка козметика...

Всичко зависи от теб, все пак става въпрос за твоето бебе.


....педито дойде и като го видя каза "само МАС ,а това си го приберете за по нататък" ....

А пък педито на Алекс беше категорично против.

# 10
  • Мнения: 91
Преди години наистина са мажели с мас, но тогава не е имало бебешка козметика.
В 21 век, при това изобилие от марки и мазила, ми се струва много първобитно мазането с мас.
Peace
Peace

# 11
  • Мнения: 66
Дъщеря ми беше зимно бебе и я мажех с чиста преварена мас. Вярно, че беше отдавна, но и тогава имаше бебешка козметика. За сина си исках да ползвам най-доброто и се бях настроила да купувам скъпи продукти, но педиатърката ме посъветва да мажа с преварен зехтин, тъй като животинската мазнина може да предизвика алергия. Каза ми да отложа козметиката за по-нататък. Сега, когато започна да става по-хладно мисля да мажа и с мас.
Все пак изборът си е твой.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 78
Мажех с преварен на водна баня зехтин първите няколко месеца, защото кожата на сина ми беше много суха и все се обриваше. След това, лятото започнах да го мажа с лосион на Клоран.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 763
Не мога да си представя да изкъпя бебето и после да го наклепам с мас, зехтин и т.н. За какво тогава съм го къпала?  Ползвала съм бебешка козметика, но качествена- Себамед, Бюбхен,има и други, но с тях нямам опит. Вярно, че е по-скъпо, но пък бебто е малко като размери и едно шише стига за дълго време. Аз като бебе съм имала алрегия към мас.

# 14
  • Мнения: 1 473
Аз ползвам бебешката козметика на Weleda, но само когато е необходимо. С олиото правя масаж един път в седмицата, и въобще не мажа самоцелно заради самото мазане.
Според мен да се ползва мас при такова разнообразие от продукти за бебешката кожа не си заслужава, но няма и да навреди. Така че остава сама да си решиш.

Общи условия

Активация на акаунт