Какво ви посъветваха педиатрите (корички/крусти)

  • 6 152
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Да ги махате или не? Казаха ми да НЕ ги махам, но четох в нета, че било добре да се махат. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 543
Ами моята рече: "Хм, махай ги, ако искаш - мажи с олио и разресвай преди къпане". Така и направих, почти ги бях премахнала и след 2-3 седмици пак се явиха. Сега съм решила да чакам да изчезнат.

# 2
  • Мнения: 9 814
Да ги махате или не? Казаха ми да НЕ ги махам, но четох в нета, че било добре да се махат. Rolling Eyes

Според единият от педиатрите, които посещавахме махането на крустите е изключително вредно и те трябва да бъдат изчакани да се махнат от само себе си след 3-та година.
Според другият обаче е по-добре да бъдат отстранени с преварен зехтин.
Лично аз ги махнах.

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И тази е една от темите в който ще видиш коренно противоположни мнения.

Аз лично след 2 месеца изчакване реших да ги махна с крема за крусти на мустела. С едно ресане и решихме проблема.  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 372
Има и други пускани подобни теми. По-голяма част от майките са се справили с проблема чрез употребата на кремче за крусти на Мустела. Явно е най-ефективен при този проблем. Аз лично съм го нанасяла само няколко пъти, защото дъщеря ми нямаше много крусти, но определено от 3-4 нанасяния изчезнаха, което ме води на мисълта че кремчето е с доста сполучлива формула на действие.

# 5
  • София
  • Мнения: 790
Личната лекарка каза да ги махам. При нас освен по главичката, Рали имаше и по веждите и честно казано не исках да ходи такава. Така че я мажех с бебешко олио и като се размекнеха, ги разресвах.

# 6
  • Мнения: 8 999
Нашият педиатър ме посъветва да разтърквам хубаво скалпа, когато къпя бебето. Да изплаквам добре отново с разтъркване на скалпа. Да го правя всеки ден. Да мажа косата и скалпа на бебето след баня с бебешко олио. Точно три дни след прилагане на горната схмема всички крусти изчезнаха. И тъй като спазвах тези правила до края на първата годинка, то повече проблеми не сме имали.

# 7
  • Мнения: 272
въпроса ми е по-скоро принципно дали да се махат или не.

# 8
  • Мнения: 1 763
Нашата каза, че сами ще се изчистят, но не ми е забранила категорично да ги махам. Ползвах кремчето на Мустела, но нямаше ефект. Синът ми имаше много курсти, сега са понамалели. От три месеца с нищо не мажа.

# 9
  • Мнения: 814
 Сами си паднаха с кремчето на Мустела в комбинация с шампоан- пяната за крусти на Мустела.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Моята каза - махай ги ако искаш.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 028
Докато кърмех ми казваше да не ги махам, като спрях каза ако искам да ги махам...за 2 -3 пъти мазане изчезнаха, сега пак са му се появили....Simple Smile

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Ами моята рече: "Хм, махай ги, ако искаш - мажи с олио и разресвай преди къпане". Така и направих, почти ги бях премахнала и след 2-3 седмици пак се явиха. Сега съм решила да чакам да изчезнат.
Peace Освен това каза ако искам да ползвам шампоан Себодерм.Той обаче е много скъп и заложих на олиото.

# 13
  • Мнения: 6 713
въпроса ми е по-скоро принципно дали да се махат или не.

И моят педиатър ми каза ако искам да ги мажа с олио да се махнат, но аз не съм особено последователна в това - първо забравям да го правя всеки път преди къпане, второ - все си мисля, че няма да ходим така до първи клас, нали!? Wink Wink

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм се консултирала с педичтъра за крустите-аз ги махнах Peace

Общи условия

Активация на акаунт