Гнойни тапички на сливиците

  • 67 709
  • 43
  •   1
Отговори
Здравейте.

Надявам се, че няма проблем, че задавам въпроса си във вашият форум, но предположих, че тук ще намеря помощ за проблема си. Надявам се също така с информацията, която ще получа да допринеса за други хора с подобен проблем.

Имам следния проблем. От време на време ми се отделят от гърлото(сливиците) едни гнойни налепи, които имат много неприятна миризма. Ходих на лекар и ми казаха, че имам гнойни тапички на сливиците, и единственото решение е да ми се премахнат сливиците с операция, или периодично самите тапички да се махат, което няма да ми е много удобно. Като цяло нямам други проблеми със сливиците, не ме болят, не боледувам често, но тези гнойни тапички са много досадни, също така имам малко лош дъх от тях, и искам да реша проблема, но се чудя дали е задължително да се премахнат сливиците, или има друго решение, или пък може би след няколко години проблема ще изчезне от само себе си. На 20 години съм.

Въпроса ми е защо точно се получават тези гнойни тапички, и има ли някакво друго решение на проблема освен операция.

Също така съм чувал, че при премахването на сливиците има известен риск за повреждане на гласните струни, ако си правя операция, как да се застраховам, че няма да има подобни усложнения ?

Само да споделя, че при посещението ми при лекарката преди 1 месец, тя ми ги премахна ръчно там с някво метално като лъжица, и като че ли от тогава не са ми се отделяли много големи парчета, а съвсем малки, които даже не приличаха и толкова на тези, които ми се отделяха преди. А преди това, може би през няколко дена ми падаха парчета, с размерите на тези, които ми извади лекарката. Възможно ли е по някакъв начин, премахването им да е помогнало по някакъв начин или просто така се е получило и тапичките са още там? По никакъв начин не мога да разбера дали ги има, освен ако не се отлепят, даже по някой път имам чувстовото, че вместо да ми излезнат в устната кухина, ги гълтам несъзнателно.

Моля, ако някой има мнение по въпроса да сподели какво да правя.

Мерси.

# 1
  • Мнения: 2 082
и аз имам такива неща-сливиците имат дупки ,в които се събира храна и загнива.предполагам,че гълтането не е най-полезното нещо на света,но не бих си извадила сливиците заради това...така съм поне от 20 години.също не боледувам често

# 2
Аз не ги гълтам умишлено, а несъзнателно.

# 3
Не се притеснявайте повече от 20 г живея с това.Вземете си Сандрин или подобни за промиване на устната кухина.

# 4
  • Мнения: 5 001
Преди и аз имах този проблем....
Прави се гаргара с нишадър(1 чаша толичка вода+1 с.л. нищадър) по няколко пъти на ден.След гаргарата не се пие и яде нищо 1/2 час.
Дупките от тапичките се свиват послепенно,а нишадъра ги чисти и не позволява да се образуват.

На това ме научи моята кръстница(Бог да я прости),която беше лекар вътрешни болести

# 5
Искрено благодаря на всички за мненията и съветите. Мисля да започна със нишадър, и да се надявам, че ще има резултат и при мен Simple Smile

Иначе съм напълно възмутен от лекарката, която заяви, че няма друг начин за решаване на проблема, и също така беше готова да ме прати за операция, при положение, че времето беше адски топло, и не каза абсолютно нищо за това, че не е препоръчително да се вадят сливиците тогава...

Ще се радвам, ако някой друг също има мнения по въпроса, да сподели, но смятам, че съветите, които получих до сега ще са ми от ползва Simple Smile

Благодаря още веднъж.

# 6
  • София
  • Мнения: 708
Поне взеха ли ти секрет да разберат от какво са? Според мен се касае или за стафилококи, или за стрептококи, както го обясняваш.

# 7
Никакъв секрет не са взимали, никакви изследвания не са ми правили, според теб възможно ли е да е нещо по сериозно и да си заслужава да отида на по-сериозен лекар да ми направи едно изследване както си трябва, защото аз ходих в локалната поликлиника, и като цяло не мисля, че лекарката беше много компетентна, или направо да почвам с някой от препоръчаните начина и да видим какво ще стане.

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Ами бих те посъветвала да се консултираш все пак с УНГ. А вземането на секрет е най-елементарното, което могат да направят. Твоята лекарка не те ли насочи поне към специалист?

# 9
Не, абсолютно никъде не ме насочи лекарката, освен на операционната маса... без дори да е сигурна, какви точно са налепите и т.н., нито ми назначи изследване, нито нищо.

# 10
Значи само да поясна, че не става въпрос за личната лекарка, тя само ми написа направление за УНГ, и отидох в кабената за УНГ в поликлиниката, където бях прегледан.

Но явно ще трябва да отида във някоя по сериозна болница при някой по-голям специалист Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 708
Странно ми звучи лекар да назначава операция без да знае ка какво става дума, ако можеш потърси и друго мнение, и да ти вземат секрет.
Не казвам че състоянието ти не би могло да е за операция, ама така без изследвания да се дават такива решения....

# 12
Да, именно това ме подтикна да потърся съвет от някой, който се е сблъсквал с този проблем. Защото, нямам намерение да си премахна сливиците, при положение, че като цяло нямам големи проблеми с тях, ако има начин да се излекувам без операция. И според мен, решението на лекарката беше прибързано, и все пак ако наистина се налага изваждане на сливиците, за мен няма проблем и да си ги извадя. Доколкото знам, тяхната функция като защитен орган, не е чак толкова важна и наложителна, за нормалния живот на един човек.

# 13
  • Мнения: 5 001
Моята кръсница ми беше казала,че сливиците е най-лесно да се махнат и 99% от лекарите гледат да насрочат операция....Само,че след премахването на сливиците всяка малка настинка отива директно надолу и започват разни фарингити,ларингити,бронхити... ooooh!
А сливиците са тези които първи спират дадената инфекция.....Е,разбира се,ако сливиците са в  много лошо състояние,тогава трябва да се махнат за да не увреждат сърцето,но винаги може да се опита да се спасят.....
При мен беше така....Сега съм си със сливици,но и при най малкото зачервяване започвам гаргарите с нишадър и всичко се маха и успокоява....

# 14
  • Мнения: 75
Е,страхотно ще е ако успееш да си запазиш сливиците и да решиш проблема,аз не успях а опитах какво ли не Thinkingефекта от всички опити и процедури беше краткотраен и не след дълго дъхът ми отново смърдеше на гной Sickна мен не ми се живееше повече с тази миризма.Аз също мн рядко боледувах,но когато тези сливици уж-безвредни ми докараха и артрит се реших и ги извадих с това проблема приключи,край на тапите Whistling.Дано ти успееш да ги премахнеш някак си но аз,неуспях дори си изпатих от опитите си да ги запазя в това състояние.Такива сливици са постоянни носители на стафилококи,стрептококи и т.н.колкото и да ги лекуваш и да се тъпчеш с антибиотици просто след кратко време отново се появяват,загнилата храна в дупчиците е идеалната среда за тях #Cussing outПожелавам ти успех в борбата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт