задържана в матката кръв след аборт?

  • 30 339
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 283
здравейте момичета, в този късен час и след като една седмица чета всичко във форума по въпроса реших и аз да разкажа моя случай- който не се различава много от тези на другите момичета, но и с един конкретен въпрос .........
та по същество- след 1 година опити и последващо отчаяние и психоза забременях/ и то когато най-малки очаквах/. но в 9 г.с. при обичаен преглед се установи,че плода няма сърдечна дейност и веднага ме вкараха за аборт- казвам аборт, защото дали е било ваккум или кюретаж не зная. просто всичко се разви скорострелно- консултация с 3ма гинеколози, потвърдили диагнозата, подготовка за манипулацията, упойка и край .....влязох за рутинен преглед в 12 ч в 16.30 си тръгнах за вкъщи.... не усетих нищо за което съм безкрайно благодарна на анестезиолога. а след упойката съм казала на сестрата, че е било като следобедна дрямка - тя се смя..... слава богу нямах кофти ефекти от упойката
дори и сега не искам да знам какъв е бил проблема с плода приемам засега, че така е трябвало и на този етап не искам да се травмирам с допълнителни изследвания. но и едва ли ще опитам скоро да забременявам отново  ..............
прибрах се ревах 10 минути изпих си антибиотика и заспах. в следващите 7 дни бях добре- нямах кървене, нямах болки.... , което май не е било нормално.  на 7 ден отидох на контролен преглед и лекарката установи задържана в матката кръв. Веднага предложи изтегляне с вакуум аз и отказах и я помолих да опитаме друг начин. тя ми би ампули но шпо  и нещо друго- веднага прокървих но не много
на следващия ден пак същата инжекция - пак леко кървене .....
самата тя каза че кръвта не е много
и сега това което ме притеснява и за което искам съвет е ако на контролния преглед след няколко дни се установи останала кръв в матката да приемам ли варианта вакуум или да опитаме пак с медикаменти .аз не искам пак упойки, но вече 2ма лекари ми казват не се мъчи с лекарства отивай да те смукват.но моята интуиция е на друго мнение.
вие какво ще кажете, какво ви казва опита и женската интуиция? Laughing
при вас как са процедирали?
много ми е важно да чуя мнения тук и ще съм благодарна на всяко..
ако темата не е за тук или има подобна моля изтрийте я просто не мога да изчета целия форум или пък не съм търсила правилно
благодаря

# 1
  • Мнения: 7 718
Съжалявам.  Sad Моят съвет е да се съгласиш на вакум. Доста време е минало, не е добре да стои тази кръв там, защото може да възникнат възпаления.  С лекарства ще трябва известно време и резултатът е несигурен.

# 2
  • Мнения: 113
Щом това е мнението и на още 2-ма лекари,по добре недей да отлагаш много,защото това е опасно.Направи още един преглед и ако не е изтекла кръвта действай  Rolling Eyes
А другата лекарка какво ти каза след като ти би инжекциите?

# 3
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Съжалявам Sad,зная какво ти е в момента,минала съм по този път неведнъж за съжаление,но и моя съвет е като на Лали,неизбежно е и по безопасно за теб самата е да те почистят още веднъж.Първият ми кюретаж беше подобен на твоя,не ми течеше нищо след него до седмица,после се почна тъмни зацапвания,не спираха,лекарката ме прегледа и установи че има останала кръв но реши че с антибиотици ще се изчисти от самосебе си..Почнах антибиотика тече ми като за световнто,пак спря,зацапванията продължиха още в продължение на 50 дни.Не бях толкова в нещата,нито имах нет и си мислех че е нормално,но както и да е,станалото станало.Сега вече я смених тая същата лекарка,накара ме да мина през ада на три спонтанни аборта.Не си удължавай агонията с лекарства и дали ще стане,дали не,много време отнема и не е сигурно!

# 4
  • Мнения: 84
След моят аборт в 9 г.с. имах значително кървене. Но на третия ден започнаха силни болки. Оказа се, според лекарката, че са се образували съсиреци и поради това, че имам много тясно ....термин, който съжалявам не помня, кръвта и остатъците след аборта, изстичат трудно. За целта ми биха няколко инжекции за контрактиране на матката, които са свързани и с много силни болки ( това им било предназначението, ползват се също при раждане) и благодарение на тези инженкции изхвърлих няколко големи съсирека ( с големина колкото на средно голяма смокиня например). Болките веднага престанаха. Това беше добро решение в моя случай, тъй като и аз не исках да се подлагам на повторно чистене. Но дали това е решение в твоя случай могат да кажат само лекарите. Успех.

# 5
  • Мнения: 283
благодаря ви за споделеното, във вторник-сряда ще ходя на преглед и ще видим какво ще покаже ехографа. аз нямам болки и кървене и май инжекциите нямаха при мен очаквания ефект така че пак ще лягам " под ножа". всъщност искам вече да приключвам колкото се може по-бързо с цялата тази работа, за да го забравя по-възможно най-бързия начин

# 6
  • София
  • Мнения: 1 809
Позволявам си и аз да ти дам съвет, въпреки че моя случай е съвсем различен, но резултата - едвам ми спасиха матката. Задържах кръв в матката. Бях в болницата под наблюдение. Бях на антибиотици и ми биеха и инжекции. Въпреки всичко получих тежък ендометрит (възпаление на матката) и се наложи да ми правят спешен кюретаж. Ако се бяха забавили дори с 1 ден щяха да ми махат матката. Всеки случаи е различен и аз не съм лекар, но моят съвет е да се съгласиш и да се приключва с историята, да не мислиш за това повече.
Желая ти успех и дано скоро се похвалиш с бременност  bouquet

# 7
  • Мнения: 84
Забравих да кажа още нещо. След като ми биха инжекциите за контрактиране на матката започнаха силни болки. В продължение на часове. И тъй като не можех да си намеря място, в един момент започнах да правя коремни преси. Те също допринасят за свиване и разпускане на матката. Не знам дали беше случайно, но няколко минути след като направих двайсети коремни преси с огромни усилия, но така, че да усещам контракциите, изхвърлих най-големия съсирек, който всъщност причиняваше болките. МОже да е било и случайно де....не знам ..но при мен стана така.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Съжалявам.  Sad Моят съвет е да се съгласиш на вакум. Доста време е минало, не е добре да стои тази кръв там, защото може да възникнат възпаления.  С лекарства ще трябва известно време и резултатът е несигурен.


И аз съм на това мнение

# 9
  • Мнения: 283
здравейте, днес следобяд  бях на преглед и всичко е наред. явно кръвта е била малко.
много се надявам да нямам повече проблеми, въпреки, че др. седмица пак съм на преглед .....
толкова ранна бременност, а колко проблеми .......

# 10
  • Мнения: 337
И при мен се получи същото само че в 11 г.с. На прегледа открихме че развитието е спряло и няма пулс. На 17.09 ме изчистиха. И аз незнам дали е било с вакум или кюртаж но продължавам да кървя. Утре съм на контролен преглед и дано да не се налага повторна интервенция...

# 11
  • Мнения: 283
nadia-h, съчуствам ти за това, което си преживяла. както и на всички останали момичета.
пожелавам ти да всичко да е наред и да се възстановиш бързо. задължително ходи на прегледи, защото ако имаш проблем е хубаво да го хванат навреме.
аз искам да похваля моята лекарка-др. Антоанета Илиева, защото не спестява време и усилия. Въпреки, че не ми е била лекуващ лекар досега и се запознах с нея в деня в който установиха проблема. Както и всички гинеколози от Вита- др. Велкова, др. Цанов.
аз другата седмица отново съм на преглед и предполагам, че до първата менструация ще ходя всяка седмица

# 12
  • Мнения: 337
     Благодаря за топлите думи!
BOTZ79 аз просто повтарям твоя случай!
Днес на прегледа се оказа че мтката е пълна с кръв и първото което ми предложиха беше вакум но и аз не се съгласих. След като при теб и при други момичета нещата са се оправили с медикаменти значи и при мен надявам се да се размине с това. Изписаха ми таблетки Mitrotan. В упътването пише че предизвикват свиване и спазми на матката явно за да се изхбърли задържаната кръв. Ако до понеделник не се оправя ща не ща ще ме смукнат.
 Дано и на мен ми се размине с хапчетата че доста ми се насъбра!

# 13
  • Мнения: 283
nadia-h, дано да ти се размине. аз бях много ужасена от мисълта пак да ме човъркат, но хванах един лекар да ми обясни какво точно се прави и той ми обясни, че с някаква много тъничка тръбичка изсмукват кръвта. а ако прочетеш по-долу поста на meggle мисля че ще си съгласна и с трион да те режат Simple Smile. така, че най-важното е да не направиш инфекция .
стискам палци
между другото знаеш ли кое ми предизвика пак малко кървене- половинка червено вино, една приятелка ме хвана за ушите и изведе на пицария и ми вика ако ще мреш поне наядена и напита да си  Laughing тя понеже знае за мойта параноя,че мога да не се събудя след някоя упойка/ вследствие един репортаж по бтв за едно момиче от Варна/ и ми казва поне да се наяж като за последно. това в кръга на шегата  Laughing

# 14
  • Мнения: 337
  newsm10  newsm53
Мисля че ще се получи с тези хапчета. Дано!
Искам да приключи всичко това и да отворя нова страница!
Искам да се въстановя,да минат няколко месеца и да опитам отново!
Хубавото в цялата история е че лекарите се отнсят много вниателно и загрижено. И аз в следващите седмици ще ходя на прегледи докато не се уверим че всичко е на ред.

Общи условия

Активация на акаунт