Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте, момичета! Наскоро се сетих, че все пък бих могла да получавам и смешните 20 лв детски надбавки, но като видях молба декларацията ми идеше да се откажа.Все пак реших да упорствам, така както държавата се стреми за 1 стотинка радзлика в доходите да не ги отпусне тези прословути детски. Имам няколко въпроса за попълването на декларацията, които не са ми ясни:
- Периодът, който трябва да "отчитам" е от септември 2007 до август 2008.Ако обаче за август все още към момента на подаване на молбата не ми е изплатено майчинството следва ли да го отчитам в табличката за брутния доход или не?
- Под таблицата за брутния доход, където пише "В това число доходи от: І.Брутни доходи на семейството, облагаеми по Закона за облагане доходите на физическите лица" трябва ли към брутните доходи на мъжа ми да бъдат и моите доходи от майчинството ( 90 -те процента от заплатата и после 220 -те лева) или не.Объркана съм, защото доколкото знам майчинството не се облага с данъци.
- ІІІ. Обезщетения/обезщетения за майчинство трябва да впиша общата сума която съм получила от сесптември 2007 до август 2008 ма ли.И пак въпроса , дали трябва да включвам август след като не са ми преведени парите още?

http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20 - това е линк към страницата на агенцията за социално подпомагане , където е побликувана молба-декларацията.

Дано можете да ми помогнете!
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 367
Доколкото разбирам,си по майчинство.Поне при нас,когато аз подавах за втори път декларация през март,ми извадиха бележка за доходите по служебен път в Социални грижи.Те на място проверяват за кой точно период трябват доходите и ги разпечатват от техния компютър.Ти трябва да приложиш само бележка с доходите на бащата.И после смяташ твоите плюс неговите,пишеш в съответната графа,накрая събираш всичко,делиш на 12 и полученото го пишеш.Все пак провери в Социални грижи по местоживеене.

# 2
  • Мнения: 257
мисля че към брутният доход на съпруга ти не се пише твоето маичинство при мен е малко по различно защото нямаме брак и не искат дохода на мъжа ми а там където пише обезщетения маиченство си пищещ 220 лева те си ги проверяват по техен си начин към общият доход там където ти се пада 12 месеца назад пишеш само дохода на съпруга ти дано да съм ти го обяснила правилно

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре попитай в Социални грижи Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
може би в тази тема ще ти отговорят по-компетентно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316815.920
 Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На мен ми казаха, че се вписват сумите в месеца, в който са получени, това беше за болничните. Мисля че и за майчинството трябва да важи това нищо, че е ясна сумата, какво ще декларираш след като не си го получила.

# 6
  • Мнения: 140
В таблицата пишеш месеца и срещу него брутния ви доход за този месец, вкл. и майчинството ти. Отдолу има отделно графа, в която пак ще напишеш само твоето майчинство. Ако не си сигурна за нещо по-добре остави празно място- там ще ти обяснят като отидеш.

# 7
  • Мнения: 10 982
Цитат
дали трябва да включвам август след като не са ми преведени парите още

Мисля, че трябва, поне мен ме накараха. Когато подавах декларация за детски надбавки тази година, още не ми бяха превели майчинството за м.май, но включих този месец в отчета. За всеки случай попитай в Социални грижи.
Ако с мъжа ти не сте женени, а само живеете заедно, ще декларираш само твоите доходи.

# 8
  • Мнения: 377
мисля че към брутният доход на съпруга ти не се пише твоето маичинство при мен е малко по различно защото нямаме брак и не искат дохода на мъжа ми а там където пише обезщетения маиченство си пищещ 220 лева те си ги проверяват по техен си начин към общият доход там където ти се пада 12 месеца назад пишеш само дохода на съпруга ти дано да съм ти го обяснила правилно

И ние нямаме брак-Припознал е детето и живеем заедно.Моля те обясни ми по -точно какво пиша тогава в семейно положение, вписвам ли данните на мъжа ми и в таблицата попълвам ли неговите доходи, давам ли им служебна бележка за доходите му от службата му.И все пак нали след като е припознал детето не се водя самотна майка ....
Благодаря ти предварително!  bouquet

# 9
  • Мнения: 10 982
И ние нямаме брак-Припознал е детето и живеем заедно.Моля те обясни ми по -точно какво пиша тогава в семейно положение, вписвам ли данните на мъжа ми и в таблицата попълвам ли неговите доходи, давам ли им служебна бележка за доходите му от службата му.

Щом нямате брак, няма да вписваш неговите доходи, никой не ти ги иска. Това, че е припознал детето, не играе роля в случая. Гледат се само твоите доходи и само тях ще попълниш.

# 10
  • Мнения: 377
И ние нямаме брак-Припознал е детето и живеем заедно.Моля те обясни ми по -точно какво пиша тогава в семейно положение, вписвам ли данните на мъжа ми и в таблицата попълвам ли неговите доходи, давам ли им служебна бележка за доходите му от службата му.

Щом нямате брак, няма да вписваш неговите доходи, никой не ти ги иска. Това, че е припознал детето, не играе роля в случая. Гледат се само твоите доходи и само тях ще попълниш.



Така би трябвало да бъде наистина, но нали сме свикнали само да ни взима тази държава и да търси различни поводи за това, та си помислих че ще ги искат.Много ти благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт