пак за килограмите

  • 1 315
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейте д-р Слънчева. Пак ви молим за съвет. Ние сме родени 27 г.с. и вчера бяхме да се мерим.Предишния месец бяхме качили само 50 гр(бяхме болни), а този-100. В момента сме 7кг. Ядем пюрета-190гр,каша и мляко-по 150гр, 5 пъти дневно. Днес пробвах и с попара,но не я хареса изобщо. Утре пак ще пробвам и мисля да добавя малко захар-може ли? Моля ви ,кажете ми дали е нормално,че е наддала толкова малко и какво да й давам ,за да наддаде? Пием сироп Саностол за подсилване на имунитета. Казаха ми в аптеката,че бил и за усилване на апетита,но при нас май не действа. И нормално ли е да не сме се издължили на височина през този месец? ПАк сме 67 см. Иначе обиколката на главата е +1 см. Извинявам се предварително за дългия пост ,но наистина съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако е родено в 27 седмица, трябва да се преценява теглото, ръста и обиколката на главата спрямо корегираната възраст. Количествата храна също се съобразяват с корекираната възраст. Това количество, което давате е доста добро. При недоносените не се гони бързо наддаване на тегло. Средната норма за 1 г. е от 8-12 кг и е нормално Вие да се движите в долната граница. Всъшност най-важното е да е здраво дете и да се храни с апетит, без да се насилва. Grinning

# 2
  • Мнения: 6 604
Благодаря ви Hug. Макар,че ние имаме доста докато достигнем долната граница Sad. А за сантиметрите-нормално ли е? Embarassed

# 3
  • Мнения: 5 760
И все пак колко е корегираната възраст? Grinning

# 4
  • Мнения: 6 604
8 месеца и малко-минус 3 от реалната-точно Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 6 604
между другото имаме вече и 8 зъба и храненето ни е мааааалко трудно. Даже си е мъка. Но гоним кг.

# 6
  • Мнения: 6 604
И още един въпрос Embarassed.Kak се дава сироп Саностол за подсилване на имунитета? Имам предвид колко времесе дава,след това колко се почива и т.н. Благодаря предврително Hug

# 7
  • Мнения: 6 604
Пак сме ние Hug. От около седмица вече повръщаме по 2 пъти на ден Sad . До 15 мин. след хранене или на половината хранене. Тъй като и като по-малки имахме този проблем решихме(с педиатърката) да го пресечем с прахчета Мотилиум 0,1 по 3 пъти на ден през хранене.Иначе сме пили и Аптамил АР преди време-не ни помогна-като ,че повръщането си спря от само себе си тогава. Удачно ли е това лечение според вас и колко време можем да ги пием? За сега имаме за 10 дни-дано помогнат,че е много неприятно. Нужно ли е при това положение консултация с гастроентеролог и ,ако да-препоръчайте един Embarassed.
Благодаря ви предварително още веднъж Hug.

# 8
  • Мнения: 6 604
Здравейте отново. С риск да стана досадна ,още веднъж ви моля да ми отговорите. Имам предвид на въпросите в предните постове. С изключение на последния Embarassed. Този проблем го решихме-изкарахме пневмония Sad.

# 9
  • Мнения: 5 760
Доста въпроси се натрупаха! Laughing За ръстта - малко под нормата е , но обикновено да 2-3 години се изравняват с връсниците си, а и ръстта зависи от този на родителите.
За тази възраст еподходящ сиропа Мултисаностол(деца от 6м до 3 год.) като дозата е 3 мл. еднократно сутрин. Дава се 1 м. и 20 дни се почива. С него не се дава вит. Д

Общи условия

Активация на акаунт