дълъг протокол

  • 6 298
  • 10
  •   1
Отговори
Моля някой от момичетата да ми обясни по подробно за дългия протокол

# 1
# 2
  • Мнения: 7 718
Дълъг протокол

За да се оптимизира стимулирането на яйчниците се дават определени лекарства  за подтискане на хипофизата, приблизително една седмица преди очаквания месечен цикъл – на 21-я ден от 28 дневен цикъл примерно. По този начин се влияе на два хормона, произвеждащи се от хипофизата, които карат яйчника при нормални други условия да овулира. С потискането на тези два хормона – FSH (фоликулостимулиращ хормон) и LH (лутеинизиращ хормон) се подтискат и яйчниците, така че те не произвеждат нито фоликули, нито хормон наречен Естрадиол. Жените взимат тези лекарства и след настъпването на менструацията успоредно със започването на стимулацията, като преди това се взима кръв, за да се провери нивото на естрадиола и  се прави УЗИ, за да се види състоянието на яйчниците и матката преди започването на същинската стимулация. В 10-15 % от случаите потискането става по-бавно и може да удължи малко периода на приемане на лекарствата преди започването на същинската стимулация. Следват нови прегледи и кръвни тестове. Когато няма фоликули в яйчниците по-големи от 15 мм (ако има кисти обикновено се аспирират), а естрадиолът е с нива по-ниски от 50 pg/ml, това позволява на лекаря да има контрол над  яйчниците и да пристъпи към стимулацията им, за производството на повече фоликули.
За тази цел се използват различни гонадотропни медикаменти (Puregon, Gonal-F, Menogon и др.). Всичко е индивидуално при всеки пациент, като тип лекарство и доза. Приемът започва с началото на цикъла. Препаратът, който се взима за подтискането на хипофизата продължава да се взима и по време на стимулацията, но често дозата се намаля на половина (освен ако не е депо и се бие еднократно отново седмица преди започването на същинската стимулация). Дозата на гонадотропина се базира въз снова на възрастта на жената, теглото, броя на яйчниците, нивата на естрадиола, яйчниковия отговор при предишен / предишни опити. В процеса на стимулация отново се изследват нивата на естрадиола и е възможно да се правят промени в дозите на медикаментите. Между 5 и 7 ден от стимулацията започват през ден прегледите с ултразвук, за да се следи състоянието на яйчниците, броя и растежа на фоликулите. В края на процеса прегледите стават по-чести.
Обикновено времетраенето на стимулацията е около 8-12 дни, а прегледите и изследването на нивата на естрадиола за между 4 и 6 през това време. 
Когато фоликулите достигнат необходимите размери се бие Pregnyl (hCG) на пациентите. Обикновено на фоликул с размер 18 мм отговарят нива на естрадиола 150-200pg/ml. Каква ще е дозата на  Pregnyl, която ще се бие зависи от лекаря (5,000 - 10,000  единици), като това става приблизително 36 часа преди да се проведе пункцията – аспирирането на яйцеклетките. Например, ако Pregnyl се инжектира в 19.00 часа в понеделник, пункцията ще бъде в сряда в 7.00 часа. След слагането на Pregnyl се прекратява приема на медикаментите. Pregnyl спомага за финалното узряване на ооцитите преди аспирацията.
Източник: http://www.ivf-embryo.gr/content/view/25/39/lang,en/
Превел: Black_lady

# 3
  • София
  • Мнения: 2 908
Лали поздравления за много полезната информация  bouquet но искам да те попитам тъй като аз имам по няколко кистички и на двата яйчници и доколкото знам са с големина около 7 мм,как ще трябва да се постъпи при мен,когато започвам опита и тези кистички могат ли да предизвикат хиперстимулация?

# 4
  • Мнения: 7 718
Нинката, не се започва стимулация при тези кисти! Първо противозачатъчни, после лекарятще прецени. Но при кисти не се започва, някои лекари може да опитат при кисти до 2 см, но предпочитат да е чисто всичко.
Ето ТУК цялата статия, заслугата е единствено на Блек Лейди. Peace

# 5
  • Мнения: 1 715
Нинката, не се започва стимулация при тези кисти! Първо противозачатъчни, после лекарятще прецени. Но при кисти не се започва, някои лекари може да опитат при кисти до 2 см, но предпочитат да е чисто всичко.
Ето ТУК цялата статия, заслугата е единствено на Блек Лейди. Peace

Здравей Лали!Аз съм с поликистоза,днес ми биха диферилина,на 06.10 съм за естрадиол и назна4аване на стимулация. newsm78

# 6
  • Мнения: 7 718
Ще успееш, Имам вяра, но предварително никой не знае каква ще е реакцията на организма.
При поликистозата кистичките са малки. Тук става на въпрос за големи кисти, които от стимулацията могат да се увеличат много и да застрашат здравето и да се наложи спешна операция.
При поликистоза рискът е  от друго естество - да не би на тръгнат прекалено много фоликули и да растат неравномерно.

# 7
  • Мнения: 1 715
Ще успееш, Имам вяра, но предварително никой не знае каква ще е реакцията на организма.
При поликистозата кистичките са малки. Тук става на въпрос за големи кисти, които от стимулацията могат да се увеличат много и да застрашат здравето и да се наложи спешна операция.
При поликистоза рискът е  от друго естество - да не би на тръгнат прекалено много фоликули и да растат неравномерно.


И какво се прави в такъв слу4ай?Не са годни ли?Извинявай Лали за глупавите въпроси,но наистина не съм много в 4ас EmbarassedА ми се иска вси4ко да зная Hug

# 8
  • Мнения: 7 718
Имам Вяра, щом започвате процедура по всяка вероятност хормоните са ти добре и се очаква резултат. Не мисли предварително, просто организмът е непредсказум. Ще успееш, вярвай, мечтай. Hug

# 9
  • Мнения: 1 715
Имам Вяра, щом започвате процедура по всяка вероятност хормоните са ти добре и се очаква резултат. Не мисли предварително, просто организмът е непредсказум. Ще успееш, вярвай, мечтай. Hug

Хормони не съм изследвала преди процедурата,само пролактин,тат,мат,преди около 5 месеца.
Преди съм имала проблем единствено с тестостерона.Сега в момента незнам как ми е.Ако ми е повишен тестостерона ще ми попре4и ли на процедурата по някакъв на4ин?
Последния път д-р Стаменов го извикаха и не ми каза  нищо за изследвания,попитах сестрата,каза нищо да не правя.

# 10
  • Мнения: 7 718
Ами добре би било да се знаят нивата на хормоните, особено при поликистоза.

Общи условия

Активация на акаунт