Здравейте!
Първо искам да се извиня за малко описателното заглавие на темата, но не можах да измисля по точна формулировка  Confused
Прегледах темата, която открих за този проблем, но там се обсъждат случаи при бебета и малки деца, затова и реших не да я съживявам, ами да отворя нова

Аз съм на 22 години и имам вродено перде на окото, което досега по една или друга причина не е оперирано..когато бях малка имам смътни спомени как родителите ми ме водиха във Варна при някакви руски специалисти, но списъкът с желаещи беше толкова дълъг, че изобщо не дочакахме ред..и така годините си минаваха..сега, когато съм финансово и почти всякак независима от родителите ми, искам да се подложа на операция.. защото няма какво да чакам, въпреки че съм свикнала с този "дефект", искам, ако е възможно, да виждам пълноценно

Темата ми е насочена най вече към всички родители, чиито деца са поотраснали (5,10,15г ..?)и чак тогава им е била направена операция, или ако самите те цял живот са страдали от вродено перде и чак в зряла възраст са се решили на подобна интервенция

Моля, споделете опит, най-вече ме интересува периодът на възстановяването.. успяхте ли/вашите деца да възстановят зрението на "мързеливото око" - напълно, до голяма степен, почти не.. ? Имало ли е "раздвояване" на зрението поради невъзможност на мозъка да слее обзазът от лявото и дясното око? Възрастта до колко е проблем?

Едва след две седмици живот и здраве ще мога да отида в София на преглед..от една страна съм уплашена, от друга не ми дава мира, прочетох толкова положителни мнения за лазерни операции за корекция на зрението.. иска ми се да вярвам, че и на мен ще помогнат..засега неизвестните са доста, но се надявам да внесете малко светлина, трудно ми е да чакам, искам да съм поне малко подготвена какво да очаквам..

Благодаря ви!