осветление и осветителни тела

  • 582
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Предстои ни обзавеждане на нов апартамент.
Звучи вълнуващо, но като започнем да избираме с мъжа ми се препираме за всяко нещо. Сега сме навълна осветление и избираме лампи. Аз ги избирам по външен вид, а той гледа мощност, енергийна ефективност и т.н. Избрахме вече лампи за коридора, банята и WC-то, но най-важните остават - дневната, спалнята и детската.
Затова, моля осветлете ме  Simple Smile по въпроса за подходящи осветителни тела! В дневната има предвидени две висящи - над трапезарната маса и над холния ъгъл, и две на стената - симетрично на другите. Аз си харесах един абажур, който представлява чисто бяла сфера, която мисля, че може да стои над холния ъгъл. Затова си мисля, че над масата за хранене може да има някакави по-дребни висящи сферички - 3 или 5 в права линия. В спалнята обаче се очертаванай-големия проблем, защото аз искам някакави от типа на прожекторите на релсичка, за да ги насоча в различни посоки, но половинката не иска - ни било икономично, осветявало само в една точка и щяла да ни стане тъмна спалнята. Пропуснах да кажа, че и там са предвидени две висящи тела в двете половини на стаята. Накъде по редата между тях ще се пада леглото.   
Приемам всякакви идеи! Hug

# 1
  • Мнения: 38
Между двете лампи с насочен лъч слагаш огледало 2х2 метра. Светлината ще се отразява в огледалото и ще постигнеш икономия.
Мъжът ти ще остане доволен. Wink

Общи условия

Активация на акаунт