Нека се засмеем над тенджерите и черпаците!!!

  • 1 121
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Така и така сме доста време в кухнята, после пред компа нека споделим смешното на близки и познати в кухнята, пък дори да е и нашето...несполучие. Ето една поне за мен смешна история. Майка ми имаше колежки, които всеки ден имаха хоби да правят едни и същи рецепти и на другия ден да ги обсъждат. Та рецептата беше за пиле печено в плик, размениха си рецептите и на другия ден всички трябваше да я направят. Бях там когато на другата сутрин чух коментарите. Всяка си казваше мнението , докато не стигнаха до Райничка- антиготвачката в колектива. Попитаха я " Райне хареса ли ти пилето в плик, какво казаха домашните в къщи?" А Райничка сумтеше и гледаше задълбочено... " Нищо , харесаха го , но мъжа ми каза само , че малко мирише на найлон!" Колежките в един глас "Райне в какъв плик сложи пилето?" А тя им отговори" В тоя в който си беше не съм го местила...." Joy

Нека се засмеем заедно  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 770
SvetletoS , това не е виц , нали ?  Joy В момента не мога да сетя за такава случка .

# 2
  • София
  • Мнения: 15 434
Интересни теми има не само на първата страница, четете и другите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170043.0

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Наскоро имаше подобна тема, нещо от типа на "смешни провали в кухнята"

# 4
  • Мнения: 108
Диди малко късно ти пиша, на тази жена с готвенето беше найстина на Вие. Така беше сложила да вари лютеница  защото преценила, че доматите няма скоро да изврат и тръгнала за София близо 30км. пътувала. Когато се прибра цялата къща беше в лютеница и се носеше син дим от цялата къща! Joy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
SvetletoS - Ти се шегуваш  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 830
Егати женицата. Жал ми стана чак за нея.
Дано да не прави повече такива гафове.

Аз пък два пъти опитвах да сваря яйце в микровълновата, понеже комшийката го прави (не знам как става тая работа при нея), ама аз не успях.
Първият път избухнаха вътре, вторият път нямах този късмет и се наложи цял час да се опитвам да отмия жълтъци и белтъци от косата си. Laughing

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чукваш яйцето в купичка и сипваш малко вода, около 2 с.л. , покриваш купичката и пускаш микрото.
минутки не мога да дам, защото следя кога е готово.
аз слагам подправки и малко масло Peace

с черупка се вари яйце като се увие в алимуниево фолио  и се сложи в купа с вода, така че фолиото да е под вода.
ако е над водата пак става мазало.
този начин не съм пробвала, защото не ям варени яйца Peace

SvetletoS, тази жена не е била на Вие с готвеното, била е на Вие с мисленето  Joy

# 8
  • Мнения: 3 830
чукваш яйцето в купичка и сипваш малко вода, около 2 с.л. , покриваш купичката и пускаш микрото.
минутки не мога да дам, защото следя кога е готово.
аз слагам подправки и малко масло Peace

с черупка се вари яйце като се увие в алимуниево фолио  и се сложи в купа с вода, така че фолиото да е под вода.
ако е над водата пак става мазало.
този начин не съм пробвала, защото не ям варени яйца Peace

SvetletoS, тази жена не е била на Вие с готвеното, била е на Вие с мисленето  Joy

Комшийката просто си ги поставя в процеланов съд цели, както са си с черупките и ги вари успешно.
Опитах като нея с по-голям съд и повечко вода, но нямах успех.
Laughing

# 9
  • Мнения: 3 306
аз направих само един опит да сваря яйце в микровето  Joy  повече не съм пробвала  hahaha Joy

# 10
  • Мнения: 2 767
Комшийката просто си ги поставя в процеланов съд цели, както са си с черупките и ги вари успешно.
Опитах като нея с по-голям съд и повечко вода, но нямах успех.
Laughing
Пробвай да пробиеш черупката на яйцето с игла и така да ги свариш.....незнам дали ще е успешен опита ,но аз когато  пека/пържа в микровълновата яйца им дупча жълтъците леко с игла за да не се пръсва жълтъка.
И аз никога не съм варила яйца в микровълнова,заинтригува ме.....ако не забравя утре ще пробвам  Joy .Или ще ядем варени яйца или ще сменяме фасона на кухнята  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт