Как да приготвя домашно нишестено кремче?

  • 3 649
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте, мами!

Днес реших да направя на сина ми нишестено кремче, обаче се оказа, че всичките на прах, които се продават в магазините, са с поне едно Е и не стават.
Как да направя домашно такова?

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 22 343
Аз честно казано вече 2пъти давам такова кремче и нищо и няма. Почти навсякъде има Ета, доста трудно е да се избягват.

# 2
  • Мнения: 1 062
Нишестено кремче, можеш да направиш от чисто нишесте. В тях няма нито Е-та, нито нищо. Има царевично и пшенично. Натурално нишесте се води. Правиш го както обикновените кремчета. Слагаш вода или мляко да заври, добавяш разтвореното във вода нишесте бъркаш. После, ако желаеш можеш да добавиш плод. Ако си приготвила нишестето с вода, може да сложиш няколко лъжици АМ.

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и аз взимам от обикновените и ги правя с вода

# 4
  • Мнения: 19 271
А къде ги продават тези обикновени нишестета. Аз търсих на няколко места, но всички са с някакъв вкус и съответно с оцветители и Е-та.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Друго кремче освен купените ......  newsm78 нещо като крем карамел........ без Е-та  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 000
А къде ги продават тези обикновени нишестета. Аз търсих на няколко места, но всички са с някакъв вкус и съответно с оцветители и Е-та.

Има ги почти навсякъде по рафтовете с нишестета, супи на прах и прочие.
Има едно на фирма БиоСет в пакетче и едно друго зелена кутийка, но забравих името на фирмата.
Аз като компромисен вариант съм вземала и нишесте Ванилия - то е само с аромат...
Напоследък нещо не ми се занимава с такива кремчета. Така или иначе нишестето - царевично, оризово и прочие се съдържа в много от пюретата (месни и зеленчукови).

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Наистина е хубаво да си вземеш натурално нишесте, защото другите са пълен боклук.
Аз правех кремчета със сухо мляко (тъй като не можех да използвам АМ).
Слагах прахче ванилийка, или някакво плодче....пробвала съм и с бебешко плодово пюре,с какао и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 669
Понеже и мен ме интересува, да ви помоля да упоменете точните дозировки: колко нишесте, колко плод, ако е с плод, колко вода, точно колко АМ Praynig

И аз искам да направя, но не зная точните пропорции, а така на око се притеснявам...

Благодаря ви!

# 9
  • Мнения: 781
Купувам само натурално царевично или пшенично нишесте, в тях няма Е-та и би могла да ги намериш почти във всеки хранителен магазин. Добавям бисквитка и пресен плод след приготвянето му и става страхотно Peace

# 10
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен.Аз използвам чисто царевично нишесте.Кремчето го правя така:
Слагам на котлона да заври 150 мл вода,като кипне слагам размитото нишесте към водата и като се сгъсти го дръпвам от огъня и го оставям да се охлади.Как приготвям нишестето-2 супени лъжици нишесте ги разтварям в около 20-30 мл вода.Към НИшестето добавям АМ,като АМ го разтварям в 20 мл вода,и накрая добавям или пресен плод,или плодово пюре.Надявам се да съм била полезна и да сте ме разбрали.

# 11
  • Мнения: 307
Благодаря на всички за отговорите.    bouquet Бяхте ми много полезни.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт