Ролетни Щори

  • 5 207
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравйте,мили майки искам да попитам за нещо.Искам да слагам ролетни щори,защото до колкото знам доста помагат за летните горещини и най-много за зимата предпазват от студа,покачвали градусите с близо 3 4.Бихте ли ми препоръчали някоя фирма или майстори който да работят бързо и надеждно.Благодаря предварително.Разглеждах доста сайтове,но приятели ми казват да не се доверявам много много на големи фирми,защото претупвали нещатата,а няма смисал да съсипват дограмата.Това дали може да бъде надеждно,току що го видях. http://shtori.dir.bg

# 1
  • Мнения: 2 156
Уточни за кой град те интересува подобна информация. Или може би предполагаш, че по презумция това винаги трябва да бъде София?

# 2
  • Мнения: 8
Мисля че се справих със задачата и открих каквото ми трябваше,хората от сайта който посочих по горе се отзоваха на момента и ми помогнаха да реша проблема.Да се похваля имам си ролетни щори Wink и вече малката ни Ан Мари ще може да спинка на по топличко,докато пуснат парното,ако това изобщо се случи.Ако найстина мислите че това с повишаването на градусите е измислица,ще ви разочаровам но найстина вършат работа и градусите се повишиха с до 3 4 за момента.Доволна съм и го препоръчвам на всички млади семейства,създават уют и вършат работа.

# 3
Здравейте,много искам да благодаря на форума на БГ-мама,защото помага адски много до сега бях само гост,но вече се регистрирах.Ann_Mary06 искам да ти благодаря,че ми препоръчваш майстори,защото вчера им се обадих и днес момчетата дойдоха да ми вземат размерите и живот и здраве,до края на другата седмица,ще ми ги поставят,от доста време търсех такива щори.

Благодаря ти : Нели

# 4
Вършат ли найстина работа тези щори за това което се пише във този сайт,който сте го разгледали www.shtori.dir.bg че понижават температурата през лятото а зимата е обратното вдигат я.Кажете ми защото се замислям дали да си слагам такива защото съм краен апартамент и найстина зимата е адски студено,да не говоря пък лятото каква жега е.

# 5
  • Мнения: 491
Леля ми беше с такива повече от 10 години и беше страхотно. Миналата зима обаче си смени дограмата и й обяснили, че на новата не може да се сложат, защото не можело да дупчат новата ПВС дограма Shocked. Моля ви, ако някой е запознат да ме осветли по въпроса може или не може. Предстои ни нанасяне в нов дом, където сме с такава дограма, а много искам да си монтираме точно ролетни щори. Предполагам, че лошото при дупченето е, че стъклопакета би се разхерметизирал, но това са само мои догатки. И ако е така, няма ли друг начин за монтаж без дупчене не дограмата?

# 6
  • Мнения: 16
Има, ние си сложихме такива, но се поръчват заедно с дограмата. Наричат се вградени/интегрирани/ щори. При вече монтирана дограма мисля, че не може да се сложат. Разпитай все пак, че аз не съм много наясно.

# 7
  • Мнения: 287
Ние преди месец си сложихме дограма Шуко на Алу пласт. На 3-те източни прозореца си поръчахме външни ролетни щори, които ни бяха монтирани заедно с дограмата. Нарочно попитахме , ако след време решим да си сложим външни и на южните прозорци на къщата дали ще е възможно? Отговориха ни , че няма да има никакъв проблем да се монтират над прозорците. Така че явно може  Peace

# 8
  • Мнения: 8
Личен съвет от мене,внимавайте кой и как ви монтират щорите,защото аз вече си изпатих от такива "майстори" преди 3 години на дървената ни дограма,виканах ги бам бам за 1 час на целият апартамент и после ни протече,и като се обадих ми казаха че не се занимават вече с това,сега намерих добри майстори,ако някой иска да разбере нещо повече нека ми пише!!!

# 9
  • Мнения: 2 298
Леля ми беше с такива повече от 10 години и беше страхотно. Миналата зима обаче си смени дограмата и й обяснили, че на новата не може да се сложат, защото не можело да дупчат новата ПВС дограма Shocked. Моля ви, ако някой е запознат да ме осветли по въпроса може или не може. Предстои ни нанасяне в нов дом, където сме с такава дограма, а много искам да си монтираме точно ролетни щори. Предполагам, че лошото при дупченето е, че стъклопакета би се разхерметизирал, но това са само мои догатки. И ако е така, няма ли друг начин за монтаж без дупчене не дограмата?

монтират го без проблем на вече монтирано ПВЦ. но наистина внимавайте, защото много фирми след това не ги поддържат. цяла година бях с блокирала щора, докато намеря маистор.  Wink

# 10
  • Мнения: 8 999
А най-вече внимавайте къде ги монтирате. Имаме такива щори, но тези, които са  пред неотваряемата витрина, е невъзможно да се измият отвътре. Вече са съвсем черни и опушени. Мога да ги почистя само, ако ги демонтирам, ама това ми се струва доста трудоемко, а пък и не знам дали после ще могат пак така гладко да се движат.
Колкото до регулация на температурата - за през лятото ми вършат чудесна работа, но пък вкъщи е непрогледен мрак по цял ден. През зимата и без друго е доста тъмно, та хич не ми се иска допълнително да си затъмнявам стаите. За да има ефект от тези щори, е  добре да се спускат плътно, така че да се припокрият малките дупчци и да станат като една плътна стена, която пази стъклото. Ако се оставят да пропускат светлина, то ще пропускат и от външния въздух /горещ през лятото и студен през зимата/ и така почти няма да има смисъл от тях.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 358
А, дали ще имат ефект при конденз? Мисля си,че би трябвало-стъклопакета няма да е толкова студен може би newsm78

# 12
  • у дома
  • Мнения: 67
Да, определено имат ефект при конденз - при нас вече няма /с парно и дограма/ капчица конденз през зимата. Peace

# 13
  • Мнения: 646
Моля хората, които са слагали външни ролетни щори, но не заедно с дограмата , а след това и са доволни да ми оставят координати на фирмите на ЛС.
На обяд ходих във фирмата която ни слага дограмата, но тогава не мислехме за щори, а сега когато искаме се оказва ,че не може да се сложат допълнително  Sad

# 14
  • Мнения: 2 156
Моля хората, които са слагали външни ролетни щори, но не заедно с дограмата , а след това и са доволни да ми оставят координати на фирмите на ЛС.
На обяд ходих във фирмата която ни слага дограмата, но тогава не мислехме за щори, а сега когато искаме се оказва ,че не може да се сложат допълнително  Sad
За град?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт