Неапол-Соренто-Амалфи-Позитано-Капри

  • 10 578
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 225
Моля, който е ходил в тази красива дестинация да даде впечатления и съвети относно места за отсядане, придвижване, забележителности и всичко, което ви е очаровало. Смятам да си организирам едно пътуване до този рай (е, рай изключая Неапол, но пък и той си има очарование Wink) и всяка информация ще ми е полезна.

# 1
  • Мнения: 934
Чудесна идея! Разбира се, че и Неапол също има своето очарование.
Пропускаш руините на Помпей, в подножието на Везувий.
Самото градче е много спокойно и подходящо за отсядане.
Миналото лято бяхме по тези земи и на о-в Сицилия.
Имам малко снимки тук.

# 2
  • Мнения: 295
Аз да дам малък жокер за предвижването,
има директен полет на  нискотарифната Май еър от Букурещ до Неапол,излиза доста тънка цена понякога.от Неапол за Капри редовно има фериботи.

# 3
  • София
  • Мнения: 225
scorpios, прекрасни снимки! Естествено Помпей няма да бъде пропуснат Simple Smile

Камелия, мерси за инфото, но като чета за придвижването в Букурещ малко се шашкам.

Аз съм навита със самолет до Рим и оттам с влака до Неапол - има-няма 2 часа, че и по-малко е пътя. НО големият въпрос е къде да отседнем. Стратегически погледнато Неапол е най-добре и оттам с влак се стига до Помпей - 1/2 час, до Соренто, а от Соренто с автобус до Амалфи и Позитано. Или пък с кола под наем. Но Неапол е меко казано неприветливо място за отсядане. Чудя се Соренто как е - някой ако знае да сподели - хотели, цени и т.н.
Най-привлекателният за мен вариант пък е Капри - влюбена съм в този остров направо. Даже намерих прилично местенце за спане, но е в Анакапри, на върха. И малко ограничаващо става. Всъщност не съм била в Соренто, Амалфи и Позитано, но като гледам и слушам не е за пропускане, така че държа да ги видя.
Дано се включат още дами с полезни съвети.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Препоръчвам Соренто. Ние отседнахме в хотел Алимури http://www.alimuri.com/ . Не е върха, но бива. Самият хотел имаше шатъл-бас до града. Препоръчвам кола под наем. Помпей и Херкулан /в самия Неапол/ според мен са задължителни. Неапол също е интересен, но мен ме достраша да обикалям там, честно казано.
Капри е красив, но .....от туристическа гледна точка ужасно неудобен. "Уличките" са стръмни и тесни. Ако хотелът ви е на върха, сама трябва да си влачиш куфара до там - кола не може да мине.
Капри


Соренто

# 5
  • Мнения: 884
Ние  също ходихме  първо до Рим и след това  с влак до Неапол и прехвърляне на друг до Соренто.Дублират билетите закупени он-лайн,затова гледайте да се качите възможно най рано. Хотелите  са отвратителни и скъпи.Отседнахме в някакъв гранд в центъра на Соренто,като единственото,,гранд,, беше гледката от  терасата!  Laughing Но иначе градчетата са разкошни  Heart Eyes .До Позитано влак не ходи,но има опция за рент-а -кар(задължително ,ако има опитен шофьор ) Grinning ,автобус или по море. До о-в Капри имаше само 1 фери от Соренто и неадекватно скъпо(транспортна мафия  Laughing ).
 Препоръчвам за романтично-мързелива ваканция,без натоварен график. Наслаждавайте се на красивите  градчета,вкусната храна и цветът на морето!

# 6
  • Мнения: 934
До Капри взехме ферито от Соренто, а вечерта се върнахме с друг ферибот в Неапол.

От марината на Капри до градчето горе има удобен фуникуляр.
На острова се движат само местни таксита и малки автобусчета.
Дори и за един ден си заслужава.

# 7
  • Мнения: 1 163
На всички тези места съм ходила преди около 7 год. Неверояно красиви кътчета, които човек никога не забравя и ще сънува до края на живота си.
Лично за мен тази екскурзия е събитието, което е на второ място в живота ми  след раждането на дечко по значимост и неземно благоденствие!

Общи условия

Активация на акаунт