След коя година човек става "стара" мома иl

  • 26 651
  • 254
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Понеже има тема за "старите" моми и ергени, но тя е с друга насоченост и за да не я разводнявам, пускам отделна анкета. Думата "стари" е в кавички защото (особено за жените) всички знаем, че стара риба няма Simple Smile Особено пък що се отнася до секса на жените им идва акъла както точно е секс едва след 35 г. Simple Smile Така че стари е относително понятие, но все пак има някакви общоприети норми. Кои са те според вас. След колко години се лепва етикета стара мома или стар ерген.

И още нещо. При жените и мъжете май годините се разминават. За жените по-рано започват да им шушукат зад гърба че били "стари" моми, докато при мъжете и на 40 г. да стане пак може да мине за "нормален" ерген все още Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Направо се чудя какво толкоз ги къдрим  тия стари моми и ергени при положение, че сексуалната революция отдавна се случи, всеки може да си прави секс с когото си иска и не е необходимо да се жени/мъжи за таз работа. За мен като дете стар беше човек на 28, сега стар е някъде на 60, а като стана на 60 , сигур 80-годишните ще ми се виждат младички. Относително е, Борко, относително  Mr. Green

# 2
# 3
  • Мнения: 2 716
Старата мома/ерген е епитет, определящ тип поведение, а не брачна принадлежност.
Стари стават, когато започнат да се държат като по-млади от съучениците си.
За всеки е различно.
Като критическата, поумняването, забогатяването и пр. животоопределящи епитети.

# 4
  • Мнения: 502
   Възрастта няма нищо общо. Може да си с мислене на "стара мома" и на двадесет....Всичко е в главата,не в броя на годините...

# 5
  • Мнения: 12 648
...Тя вече беше навършила 21 и нямаше шанс за изгоден брак.
Най-добрите бракове се сключват през първата година след дебюта в обществото.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
..
След коя година човек става "стара" мома и
..
Simple Smile

Момите - над 27
Момците - над 37
 Peace


Предполагам това е тазседмичната петъчна тема

# 7
  • Мнения: 301
  Възрастта няма нищо общо. Може да си с мислене на "стара мома" и на двадесет....Всичко е в главата,не в броя на годините...

 Peace

# 8
  • Мнения: 2 477
За мен не съществува такова понятие-стари моми и ергени.Всеки сам решава в живота си.На никой нормален човек не му трябва хорското определение.Имам много приятели (жени и мъже),които са около 30-40 години и нямат семейство.Но никога не съм гледала на тях като горките стари моми.
Но всичко това вече се определя от времето,в което живеем.Баба ми беше дълбоко угрижена,когато аз прехвърляйки вече 20 години все още нямах мъж.Все ми казваше:"избирай до 20 г,че после теб ще те избират" Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 38 206
..
След коя година човек става "стара" мома и
..
Simple Smile

Момите - над 27
Момците - над 37
 Peace



Горе-долу точно, приложено към днешните стандарти.
Жените около 30, мъжете около 40.
Не се ли вземете с някой до тия години, после всички се оказват заети.
Поне в нашите компании от приятели така стана.
Е, разбира се остава опцията да се облажите с агнешко, но както знаем то излиза доста скъпо! Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 013
Аз пък мисля, че жените след 35-37 стават "стари моми", а мъжете чак след 45.
Гадовете и на 70 могат да стават бащи, докато при нас яйцеклетките са годни много по-кратък период.

# 11
  • Мнения: 3 091
Баща ми смята, че мома се хвали до 22. значи на 23 вече е "стара".
Аз разбира се по неговата квалификация се омъжих престаряла мома  Joy

В тамвая онзи ден се качи една жена, изглеждаща като "стара" мома - запусната, прекалено небрежна, леко мърлява. Говореше по телефона си на страхотен английски, изглеждаше интелигентна и образована, но повечето хора биха й лепнали точно такъв етикет - на "госпожица".

Съгласна съм с мненията, че старите моми и ергени може да станат такива още на 20.

# 12
  • Мнения: 12 648
В тамвая онзи ден се качи една жена, изглеждаща като "стара" мома - запусната, прекалено небрежна, леко мърлява.

Това предизвиква въпроса ми - образът на старата мома, ерген.
Старите моми, които аз познавам винаги са безупречни във външния си вид, поддържани.

# 13
  • Мнения: 335
... В тамвая онзи ден се качи една жена, изглеждаща като "стара" мома - запусната, прекалено небрежна, леко мърлява...

Че така ли изглеждат старите моми?!
А аз си ги представях като лелята на Том Сойер.

# 14
  • Мнения: 1 877
..
След коя година човек става "стара" мома и
..
Simple Smile

Момите - над 27
Момците - над 37
 Peace


Предполагам това е тазседмичната петъчна тема


Е как пък точно го изчисли това 27 и 37 newsm78

А ако човек се е женил един път, развел се и няма връзка в момента, пак ли е стара мома ( ерген) newsm78

Всичко е толкова относително в днешно време.

Общи условия

Активация на акаунт