До кога всичко в устата?

  • 2 385
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това ми въпроса. Дъщеря ми е на 10 месеца и обикаля навсякъде из къщи. Де що има троха или друг боклук, всичко е в устата  Sick . До кога продължи този период при вашите дечица?

# 1
  • Мнения: 2 960
До към 10-11 месеца лапането в устата е много  интензивно ,обичано и непрекъснато занимание-сякаш бележи някакъв своеобразен пик.При синът ми след годинката започна да намалява.Сега на почти година и половина - hahahaлапа избирателно и доста по рядко.Сигурно още малко и напълно ще отшуми.

# 2
  • Мнения: 396
Ако не си чела някъде, нека ти кажа, че това е начин за възприемане и опознаване на света.
Като започне да говори повече и да те разбра по-добре това ще престане.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
Това ми въпроса. Дъщеря ми е на 10 месеца и обикаля навсякъде из къщи. Де що има троха или друг боклук, всичко е в устата  Sick . До кога продължи този период при вашите дечица?

все още е в този период, но понеже наистина така опознава света му позволявам умерено (е, не лапа боклуците отвън) Peace не се притеснявай, обясни й че това не става за хапване и дерзайте Laughing

# 4
  • Мнения: 2 477
Моят син все още лапа всичко.Дори и навън ако хареса нещо,пак го слага директно в устата.

# 5
  • Мнения: 3 929
Както вече са ти отговорили - детето започва да опознава света по този начин. Хубаво е да го наблюдаваш постоянно и да му демонстрираш, че някои неща не се слагат в устата, защото не са хубави, не се ядата и т.н.
Период като всеки друг - ще отмине.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
По-интензивно е до към първата годинка. После намалява плавно  Mr. Green

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
дъщеря ми още пъха всичко в устата Wink

# 8
  • Мнения: 3 306
дъщеря ми още пъха всичко в устата Wink
 

и моята  ooooh!

# 9
  • Мнения: 5 940
Докато детето слага всичко в устата от намереното вкъщи, е добре. Проблемът е като почне да изследва и света отвън. Фасове, камъни, пръст, бъркалки от кафе, мръсни чаши, пръчки са само част от вкусовите предпочитания на сина ми. Докато пъха поредния боклук в устата си повтаря "не, не не"  и "ако" /демек мръсно/ с ясното съзнание, че не трябва да го прави, но продължава. Какви ли не методи за отклоняване на вниманието пробвах, нищо не помага.

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 14:52 от valerie

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сина ми вече не пъха абсолютно всичко, но все още се случва да "опита" нещо непознато или пък за да ме провокира, защото знае, че не трябва  Wink.С обяснение и търпение всичко ще отшуми с времето.

# 11
  • Мнения: 873
това,което аз съм забелязала,е че има разлика между периода на слагането на всичко в устата между кърмените и некърмените деца.слагането в устата наистина служи за опознаване на света,но още и за задоволяване на желанието да се смуе нещо,да се суче за успокоение,като това последното особено се засилва в периода на зъбките,и то на разните му там кътници и кучешки,които излизат по-трудно и бавно.та това,което съм забелязала аз(никъде не съм го чела-мое наблюдение е),че при кърмените деца,особено на поискване,желанието за лапане и смукане на абсолютно всичко отминава много по-рано.моята дъщеря,например,е на година и 3 месеца и не си спомням откога не си е пъхала нещо в устата-сега опознава нещата чрез ръцете си.тя е кърмено бебе и се различава от връстниците си(некърмените от тях) по това,че те лапат,смучат,дъвчат апсолютно всичко,освен това все още пият вода от шише с биберон,някои дори използват залъгалки.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
При дъщеря ми продължи до тръгването й на градина, т.е. до към 3 годинка.

# 13
  • Мнения: 741
И моят син лапа всичко,на 1год и 2мес е.Притеснителни са наистина боклуците,които си намира навън.Надявам се скоро да загуби интерес и да престане.

# 14
  • Мнения: 610
Как ли да те успокоя незнам ,но на нас все още ни се случва! Peace

Общи условия

Активация на акаунт